Objavio

u

Ministar civilnih poslova u Savjetu ministara Ankica Gudeljević uručila je plivaču iz Banjaluke Mihajlu Čeprkalu priznanje za uspjehe u prošloj godini.

Čeprkalo je izabran za najboljeg, između 10 uspješnih kandidata, pojedinaca i sportskih organizacija za dodjelu nagrade BiH za sport za 2020. godinu.

Gudeljevićeva je istakla da je riječ o mladom čovjeku, olimpijcu, plivaču, dobitniku više od 500 medalja i 30 pehara na međunarodnim takmičenjima, te dodala da je današnje priznanje osvojio zahvaljujući trudu i radu.

Prema njenim riječima, Komisija za dodjelu nagrade BiH za sport za prošlu godinu s razlogom je prepoznala značaj svih ovih rezultata koje je Čeprkalo postigao u proteklom periodu.

– Uvjerena sam da i vi vjerujete kako je opravdano odlučeno da upravo ovom mladom čovjeku pripadne najveće priznanje koje BiH dodjeljuje za izuzetan doprinos u razvoju sporta i afirmaciji zemlje u svijetu – naglasila je Gudeljevićeva.

Ona je poželjela Čeprkalu u budućnosti, prije svega, dobro zdravlje i puno lične sreće, uz nadu da će, uprkos brojnim problemima sa kojima se susreću sportisti, nastaviti da ostvaruje dobre rezultate.

Gudeljevićeva je pozvala sve koji su uključeni u donošenje odluka koje se odnose na sport da konačno pristupe sistemskom rješavanju pitanja finansiranja sportista u BiH, jer u sadašnjoj situaciji teško da mogu planirati svoje programe rada zbog činjenice da nemaju jasan iznos budžeta na koji mogu unaprijed računati.

– Krajnje je vrijeme da zajedno ubrzamo razvoj sporta i obezbijedimo bolje uslove za sve sportiste i sportske radnike u BiH, jer je razlika između mogućeg i nemogućeg u odlučnosti i zato budimo zajedno odlučni – istakla je Gudeljevićeva.

Čeprkalo je zahvalio za uručenu nagradu, te izrazio nadu da je priznanje opravdao dosadašnjim rezultatima.

On je istakao da će se u narednom periodu potruditi da osvoji još bolje rezultate i plasmane, kako na evropskom, tako i na svjetskom, ali i na olimpijskom nivou.

– Prethodna godina mi je, kao i svima, bila veoma teška i nezahvalna, ali sam uspio, uz pomoć Olimpijskog komiteta BiH i ostalih. Nadam se da će ova godina biti bolja i granice otvoriti, što je značajno i za nas plivače – rekao je Čeprkalo.

Kliknite da ostavite komentar

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

*

code

Sport

Australijan open promijenio uslove, da li će i za Đokovića?

Objavio

u

Iznenađujuće vijesti stižu sa Australijan opena tri mjeseca prije početka turnira.

Iako su posljednjih nedjelja iz te zemlje konstantno stizale informacije da je vakcinacija obavezna, sada dolaze druge informacije.

WTA je poslao mejl teniserkama s obavještenjem da i nevakcinisane igračice mogu da igraju u Melburnu, ali da će morati da odrade obavezni karantin u hotelu.

Vakcinisane teniserke neće morati da prolaze kroz tako nešto, ali je svakako to dobra vijest jer nikome neće biti zabranjeno učešće.

Ostaje pitanje da li će isti status imati teniseri, kao što se pretpostavlja.

Posljednji nedjelja mnogo se pričalo hoće li Novak Đoković da dođe u Melburn da brani titulu, posebno što je i sam rekao da nije siguran.

Sve zbog vakcinacije, o kojoj nije htio da priča.

Ostaje da se vidi reakcija ATP-a, ali je izvjesno i logično da i teniseri dobiju isti status.

Australijan open se igra od 17. do 30. januara 2022. godine.

(B92.net)

Nastavite čitati

Sport

Dok on igra, beba gleda crtić: Kako je mali navijač Borca ukrao šou tati fudbaleru

Objavio

u

Fudbaler Borca Jovo Lukić imao je podršku najdražih na jučerašnjem meču protiv Tuzla sitija.

Sa zapadne tribine Gradskog stadiona u Banjaluci posmatrali su ga supruga i sinčić, a beba je ukrala šou ocu i njegovim saigračima, jer je privlačila pažnju mnogih, pa tako i fotoreportera Srpskainfo.

I dok je tata na terenu vodio bitku sa protivničkim igračima, bebica je u majčinom krilu posmatrala crtiće i slušala dječije pjesmice.

Većinu prvotimaca Borca na svim utakmicama sa tribina prate supruge i djeca, što je zaista lijepa slika.

Nad Lukićem je napravljen kazneni udarac, koji je kapiten crveno-plavih Stojan Vranješ pretvorio u gol za izjednačenje na 1:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

srpskainfo.com

Sport

Leotar sa igračem manje izdržao nalete Borca

Objavio

u

Leotar je još jednom odolio Borcu i osvojio je bod u duelu protiv banjalučkog tima (1:1) iako je posljednjih 20 minuta igrao sa fudbalerom manje nakon isključenja Marka Perišića. Trebinjci su tako i drugi put ove sezone odigrali neriješeno protiv šampiona i “srušili”kladionice.

Golman domaćih Vukanović je u drugoj minuti sjajno odbranio nakon udarca Stojana Vranješa. Leotar je zaprijetio u šestoj minuti preko Zeca.

Leotar je došao do prednosti u 24. minuti. Poslije prekida Đurić je spustio loptu za Maksimovića koji je skrenuo i zatresao mrežu gostiju.

Nakon velike gužve pred golom domaćih Borac je zaprijetio u 36.minuti kada je prvo izblokiran pokušaj Amara Begića, a zatim i Stojana Vranješa. Domaći su u finišu prvog dijela mogli do 2:0. Nakon konfuzije lopta je došla do Miloša Aćimovića čiji je udarac izblokiran iz dobre pozicije.

Borac je izjednačio u 47. minuti. Prošao je Jovo Lukić i šutirao, golman Vukanović odbio, a na loptu je naletio Milan Vušurović i pogodio za 1:1. Nakon prekršaja Perišića nad Vranješom došlo je do sukoba igrača dva tima u 70. minuti pa je prekid trajao gotovo pet minuta, a epilog svega bilo je isključenje igrača Leotara koji je zaradio drugi žuti karton. Pored toga još pet igrača je dobilo kartone.

Pokušavali su Banjalučani da iskoriste igrača više, ali nisu uspjevali u tome. U finišu je trajala prava opsada gola, pokušavali su Vojnović i Lukić, ali se rezultat nije mijenjao.