Connect with us

Region

VUČIĆ PORUČIO HRVATSKOM MINISTRU “Možda sam trabant fića, ali nisam potrčko kao on”

Hrvatski ministar spoljnih poslova ne samo da se miješa u unutrašnje stvari Srbije, već vrijeđa srpski narod i prijeti građanima Srbije.

To je izjavio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, povodom izjave Gorana Grlića-Radmana da “su jedno građani Srbije, a drugo Vučić i njegova politika, koja mora da odluči na čijoj će stolici sjediti”.

– Hrvatski ministar ne samo da se brutalno miješa u unutrašnje stvari Srbije, već po običaju laže i vrijeđa srpski narod i prijeti građanima Srbije. Grlić-Radman je jedno u pravu, možda sam ja nečiji trabant, možda i vartburg, možda i fića, ali nikada nisam bio ničiji potrčko i sluga, što se za Grlić-Radmana ne može reći. Da ne idem daleko u prošlost, bilo bi suviše bolno – napisao je Vučić na Instagram nalogu buducnostsrbijeav.

Grlić-Radman je gostujući na hrvatskoj N1 izjavio juče da su jedno građani Srbije, a drugo Vučić i njegova politika koja, kako je naveo, mora da odluči “na kojoj će stolici da sjedi”, dodajući ”da je neudobno sjediti na dvije stolice”.

– Vučić ne bi trebao imati veliku dilemu. Vučić može biti trabant i satelit Rusije, ali neće se dopustiti uticaj Rusa ili drugi maligni uticaji koji bi narušili stabilnost Zapadnog Balkana – rekao je Grlić-Radman.

Tanjug

Region

SVE BLIŽE EU: Crna Gora zatvara pet poglavlja 16. decembra?

Međuvladina konferencija (IGC) između Crne Gore i Evropske unije (EU), na kojoj bi Podgorica trebalo da zatvori pet poglavlja u pregovorima sa tom zajednicom, vjerovatno će biti održana 16. decembra u Briselu, saznaju “Vijesti” iz više izvora.

Sagovornici “Vijesti” rekli su da bi istog dana trebalo da bude održan Savjet ministara EU, koji prije IGC treba da odobri zatvaranje poglavlja.

Narednog dana, 17. decembra, šef države Jakov Milatović trebalo bi da se sastane s predsjednikom Savjeta Antonijem Koštom.

Prema procedurama, ispunjenost mjerila za pet poglavlja ocjenjuje prvo Radna grupa Savjeta EU (COELA), zatim Komitet stalnih predstavnika država članica (COREPER II), a potom mjerila idu na ministarski nivo, odnosno ministrima spoljnih poslova ili evropskih poslova u okviru Savjeta EU za opšte poslove.

Zvaničnik briselske administracije rekao je “Vijestima” da termin međuvladine konferencije sa Crnom Gorom još nije potvrđen, jer se na COREPER-u i dalje razmatraju nacrti zajedničkih pozicija za relevantna poglavlja i da bi to moglo da se završi “narednih dana”.

Riječ je o poglavljima 3 (Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga), 4 (Sloboda kretanja kapitala), 6 (Privredno pravo), 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo).

Što se tiče Poglavlja 31 (Spoljna, bezbjednosna i odbrambena politika), čije je “precrtavanje” krajem prošle godine blokirala Hrvatska, u vlasti ne očekuju da će Zagreb sada dati zeleno svjetlo za zatvaranje tog poglavlja.

Nastavi čitati

Region

UMRLA JEDNA OD ŽENA UPUCANIH U MEĐIMURJU: Policija i dalje traga za ubicom koji je izrešetao sestre

U pucnjavi koja se sinoć dogodila u naselju Sitnice u Međimurju, jedna od dve ranjene žene preminula je, dok se druga i dalje bori za život u čakovečkoj bolnici.

U pucnjavi koja se u četvrtak uveče dogodila u naselju Sitnice u Međimurju, jedna od dvije teško povrijeđenih žena je, nažalost, preminula. Druga se žena i dalje bori za život u čakovečkoj bolnici, a počinilac je još uvijek u bjekstvu. Porodica, prijatelji i poznanici opraštaju se od preminule na društvenim mrežama, prenosi eMeđimurje.

Policijska uprava međimurska potvrdila je da je u večernjim satima 4. decembra došlo do pucnjave iz vatrenog oružja. Prema nezvaničnim informacijama koje su podijelili meštani, muškarac je u kući pucao u svoju nevjenčanu suprugu, a zatim na ulici i u njenu sestru.

Portparol PU međimurske Radovan Gačal potvrdio je da se incident dogodio oko 21 sat, nakon čega su obje žene s teškim povredama hitno prevezene u Županijsku bolnicu u Čakovcu. Policija je potvrdila kako se za počiniocem intenzivno traga od sinoć.

“Druga žrtva pucnjave bori se za život s teškim povredama”, izjavio je danas portparol Gačal. Iz policije su dodali da do privođenja osumnjičenog još nije došlo.

Nastavi čitati

Region

EKSPLOZIJA U KRUŠIKU! Povrijeđene tri radnice

U pogonu kapislane u valjevskoj fabrici “Krušik” danas, 4. decembra, oko 16 sati, dogodila se eksplozija.

Ovo nezvanično saznaje portal N1.

Prema prvim informacijama tri radnice su zadobile povrede.

One su zbrinute u Urgentnom centru Opšte bolnice u Valjevu.

Nastavi čitati

Aktuelno