Region
ŠOU U HRVATSKOJ! Političara IZDRŽAVAJU MAMA I TATA nakon što mu poslije rate kredita ostane 38 evra

Član desničarske stranke Domovinski pokret (DP) Stjepo Bartulica našao se na udaru kritika, nakon što je objavljeno da prema imovinskom kartonu kojeg je prijavio, njegovoj porodici nakon otplate kredita ostane 38 evra mjesečno.
Prema onome što je objavljeno u imovinskom kartonu ovog političara, Bartulica i njegova supruga imaju kombinovana primanja od 3600 evra mjesečno. Bartulica je od 2020. godine saborski zastupnik, dok nije poznato čime se bavi njegova supruga.
On je kupio kuću na tri sprata i vrt na ostrvu Prviću za 300.000 evra, zbog čega je digao kredit na 270.000 evra, a mjesečna rata je 2351,43 evra, na 11.5 godina.
Prije 11 godina, Bartulica je digao kredit od 270.000 evra na 30 godina. Mjesečna rata iznosi 1211 evra, što znači da 3562 evra mjesečno ova porodica troši na otplate kredita.
Kako njegova supruga i on nisu prijavili štednju ili dodatne prihode, javnost se pita kako je moguće da žive od 38 evra mjesečno.
Bartulica se nakon objave informacije oglasio na društvenim mrežama, gdje je demantovao da je u pitanju neka vrsta kriminala.
– Rekao sam da ću postati meta što se i vidi zadnjih sedmica. Sve što moja porodica posjeduje stekli smo na pošten i transparentan način. Sve zakonske obaveze koje imam kao saborski zastupnik sam ispunio. Sve ostalo je prljava kampanja radikalne ljevice i Možemo protiv Domovinskog pokreta! Ovo sve je samo dokaz da sam na ispravnom putu. Hvala svima na podršci – napisao je Bartulica.
Nakon toga je njegov advokat razjasnio stvar, rekavši kako Bartulica dobija dodatna sredstva od svoje – majke, prenosi Klix.
– Svakodnevne životne troškove zastupnik Bartulica podmiruje sredstvima koje mu je darovala njegova majka, zajedničkom porodičnom odlukom. Roditelji zastupnika Bartulice žive i borave u Sjedinjenim Američkim Državama, i uz zastupnika Bartulicu imaju još kćerku koja stanuje u Rimu te trojicu sinova od kojih su dvojica rukupoloženi sveštenici – saopšteno je iz njegovog ureda.
– Ova predmetna nekretnina stečena je u prvom mjesecu, u zakonskom roku ću je unijeti u imovinsku karticu, nije ništa sporno. Ono što najviše zanima ljude, kako ja podmirujem svoje obaveze, samo ću reći da imam, Bogu hvala, roditelje koji i dalje borave u Americi. Cijeli život su tamo dobro situirani i krajem prošle godine su jednu nekretninu u Zagrebu prodali i dio nasljedstva što pripada meni su mi već isplatili – komentarisao je on.
Region
RIZIČNO Ministarstvo spoljnih poslova Srbije: “Uzdržite se putovanja u Hrvatsku”

Ministarstvo spoljnih poslova Srbiјe preporučilo je svoјim državljanima da se od 1. do 10. avgusta uzdrže od putovanja u Hrvatsku.
Ministarstvo spoljnih poslova savjetuјe državljanima Srbiјe da, ukoliko se u pomenutom periodu nađu u Hrvatskoј, izbjegavaјu skupove i druga јavna okupljanja koјa nose rizik od incidentnih situaciјa.
Iz Ministarstva nisu dodano precizirali razloge zbog kojih su izdali preporuku.
Region
CRNA GORA TUGUJE! Dan žalosti zbog 12 izgubljenih života u SAMO DESET DANA!

Crnogorski premijer Milojko Spajić saopštio je da je 28. jul proglašen za Dan žalosti u zemlji kao izraz poštovanja prema izgubljenim ljudskim životima u nizu tragedija koje su se prethodnih dana dogodile u Crnoj Gori.
“Dijelimo tugu i stojimo uz porodice stradalih”, izjavio je crnogorski premijer, prenosi RTCG.
U samo deset dana, od 16. do 26. jula, Crna Gora je ostala bez 12 života izgubljenih u nizu incidenta koji uključuju nesreće, porodične tragedije, oružane sukobe i kriminalne obračune.
U dvostrukom ubistvu proteklog vikenda u Budvi stradali su otac i sin, a osumnjičeni je brat i stric, koji je usmrtio članove svoje familije zbog svađe oko prevoza putnika brodom.
U četvrtak su na Goliji, na oko 50 kilometara od Nikšića, pronađena tijela oca i ćerke, a policija je saopštila da je riječ o ubistvu i samoubistvu.
Mladić iz Podgorice se 20. jula udavio u Morači, istog dana Đorđije Mihailović iz beranskog sela Zagrađe stradao je od udara groma, a ranije tog dana je u Đenovićima jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći.
U Mojkovcu su 22. jula dva mladića iz mjesta Jakovići izgubila život utapanjem u reci Tari, kod mjesta Slatina.
Dva dana kasnije, 24. jula, u saobraćajnoj nesreći u mestu Blizikuće kod Budve stradao je državljanin Srbije, S. P, koji je nakon udesa prebačen u barsku bolnicu, gdje je kasnije preminuo.
U pucnjavi u Ulici Svetozara Markovića u Podgorici 20. jula ubijen je Ivan Milačić, dok su još dvije osobe ranjene.
Iz policije je potvrđeno da je riječ o lakšim povredama, ali se okolnosti još uvijek istražuju.
Ispred jedne diskoteke u Igalu 19. jula je brutalno pretučen i izboden nožem 16-godišnji Harun Mekić.
Prema riječima njegove majke, napad je izvršila grupa mladića iz Beograda, a život mu je spasen zahvaljujući brzoj reakciji slučajne prolaznice i roditelja jednog od drugara, prenosi Tanjug.
Region
BAHATOST URADILA SVOJE! Nekad raj za turiste, danas SABLASNO PRAZNO – šta se dešava na crnogorskom primorju?

Dok jedni gledaju pune plaže i barove petkom i vikendom, drugi se više brinu šta je sa svim danima između, te iako je kraj ljetnje sezone još daleko, mnogi ugostitelji iz Crne Gore sve glasnije govore kako im je ova sezona, žargonski rečeno, “pukla”.
Upiranje prstom cirkuliše, građani koji iznajmljuju apartmane upiru u ugostitelje i državne organe, oni u njih, a turisti u sve njih zajedno. Iako je realna slika još daleko, predikcije nisu baš sjajne. Oni koji jedu turistički hljeb sve više govore o stvarima koje su doprinijele da danas u popularnim Crnogorskim ljetovalištima imamo prilike da vidimo kako veliki broj plaža stoji prazno.
Cijene u Crnoj Gori previsoke za turiste i za lokalce
Zašto je to tako, svoj sud je dao i mladić koji se nalazi iza popularne Instagram stranice “Crnogorski vodič”, koji na društvenim mrežama na šaljiv i kreativan način promoviše crnogorsko primorje na najbolji mogući način. Ipak, video koji je sinoć izbacio dosta je gorčiji nego sav njegov sadržaj koji je delio od kako stranica postoji. Naime, on je vizuelno, i kroz riječi dao svoj sud koji je od sinoć jedan od djeljenijih na društvenim mrežama i to zbog direktnih primjera.
– Kako je u Crnoj Gori pukla sezona? Dva pomfrita, 16 evra, magnet 20 evra, dvije ležaljke, 200 evra, izlivamo septičku u more, taksimetar u Budvi brži od Bolta, svaka plaža postala privatna, točeno pivo, 4 evra, radovi na putu u sred sezone – naveo je on primere kroz slike i snimke, a onda je uslijedio i tekstualni dio kritike.
Cijene, radovi na putevima i neljubaznost glavni krivci
– Razmišljao sam da li da izbacim ovaj video ili ne, ali nakon toliko poruka i onoga što sam vidim, morao sam. Ne može se na ovaj način turizmom baviti. Na svim poljima škripi. Aerodrome nisam ni pomenuo, neljubaznost na dosta lokacija, smeće na sve strane…
Da bi se napredovalo, moraju se prihvatiti činjenice. Cijene su čista nebuloza. Septičke izlivamo po pojedinim plažama, daleko bilo. Od turizma nam zavisi čitava zemlja. Turizam je ono od čega preživljavamo. Kako komentarisati radove na putu na najprometnijoj dionici na primorju? Skandal. Ova zemlja štošta ima da ponudi, a uporno nudi svoje najružnije lice. PAMET U GLAVU – napisao je on.
Na udaru vlasnici kafića i restorana
Ljetovanje u Crnoj Gori ove sezone izazvalo je podijeljena mišljenja turista iz Srbije, ali i domaćih gostiju. Mnogi ističu da su cijene na primorju – od ležaljki do obroka – otišle u nebo, dok usluga ne prati standard. „Ljudi pokušavaju da zarade za cijelu godinu u mjesec dana“, navodi se u jednoj od objava, dok drugi navode da je „bahatost prisutna na svakom koraku“ i da „radovi i blokade dodatno otežavaju pristup turističkim mjestima“.
Posebno su na udaru zakupci plaža i vlasnici restorana. Gosti se žale da za osnovni obrok za dvoje plaćaju i do 30 evra, a da kvalitet hrane ne opravdava cijenu. Zabilježeni su i slučajevi da ležaljke za četvoročlanu porodicu koštaju više od cjelodnevnog smještaja, što izaziva revolt i pozive na sistemske promjene, poput ukidanja zakupa plaža i slobodnog postavljanja sopstvenih rekvizita.
Ipak, nisu svi komentari negativni. Pojedini posjetioci ističu da i dalje uživaju na crnogorskom primorju, posebno u manjim mjestima poput Sutomora i Bara, gdje su cijene pristupačnije – dvije ležaljke se mogu naći već za 10 do 20 evra, kafa je oko 1,5 evro, a pljeskavica između 3 i 5 evra. Ipak, većina se slaže u jednom: Crna Gora mora da pronađe balans između profita i gostoprimstva kako bi zadržala turiste među kojima su tradicionalno oni iz Srbije, prenosi Blic.
-
Život i stil3 dana ago
SAVRŠEN DORUČAK ZA PRAVE GURMANE! Jaja, slanina i još ponešto
-
Horoskop1 dan ago
SVI ZNAMO OVAKVE LJUDE! Horoskopski znakovi koji se ne znaju OBRADOVATI TUĐOJ SREĆI
-
Kuhinjica15 sati ago
MEKANE, SOČNE I UKUSNE! Brzi recept za savršene puter kiflice, SVI ĆE VAM TRAŽITI RECEPT!
-
Politika2 dana ago
SKANDAL! Đajić i Ljubo pretvorili karneval i Dan Čelinca u cirkus!
-
Društvo1 dan ago
SE*S-AFERA TRESE NJEMAČKU! Influenserka iz BiH u vezi sa OŽENJENIM FUDBALEROM, sve otkrili snimci i minđuše!
-
Region2 dana ago
“GDJE GOD SE POJAVE, MORAJU DA SRBUJU”: Zbog ovog snimka sa crnogorske plaže BUKTI RAT na društvenim mrežama
-
Svijet2 dana ago
TRAMP POZVAO IZRAEL DA “ZAVRŠI POSAO”: Nema više pregovora, podržao konačni obračun
-
Politika2 dana ago
ODLUKA SUDIJA: Ko će prvi saznati kakva je presuda predsjedniku Srpske