Banjaluka
OBOREN NOVI REKORD! Za četiri mjeseca evidentirano 33.393 dolaska u Banju Luku

U našem gradu su, prema statističkim podacima, za četiri mjeseca ove godine evidentirana 33.393 dolaska turista ili četiri odsto više nego u istom periodu lani, te 50.041 noćenje ili za 82 gosta više u odnosu na rekordnu 2023.
Poručeno je ovo iz Turističke organizacije Banje Luke.
-Banju Luku je za četiri mjeseca posjetio 13.021 domaćih i 20.372 stranih turista. U aprilu, naš grad je posjetilo ukupno 10.006 gostiju, i to 3.470 domaćih i 6.536 stranih gostiju – saopšteno je iz Turističke organizacije.
Dodali su i to kako je zabilježen stalan porast dolazaka i noćenja nađem gradu.
-U posljednje dvije do tri godine u Banju Luku turisti ne dolaze na jedno noćenje, već uvijek tri i više.Kada je riječ o broju noćenja, ta brojka je barem 2,5 puta veća nego što statistika. Banju Luku u sve većem broju posjećuju turisti iz zemalja koje su povezane avio-linijama sa našim gradom. Primjetan je i veći broj turista iz azijskih zemalja, upravo zbog povezanosti sa beogradskim aerodromom – naglasili su iz TOBL-a.
Iz Turističke organizacije napominju i to kako je Banja Luka po broju dolazaka i dalje prvi grad u Republici Srpskoj, a četvrta turistička destinacija po broju noćenja.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ U PAVLOVCU: Nova svetinja uzdiže duh i identitet našeg naroda

Još jedna svetinja, još jedan hram koji će krasiti naš grad. Danas sam prisustvovao osvećenju novoizgrađene crkve Svetog Velikomučenika Pantelejmona na Pavlovcu, koje je služio Njegovo Visokopreosveštenstvo mitropolit banjalučki Jefrem – čovjek koji se, zaista, imao rašta roditi.
Rekao je ovo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i dodao da je g. Jefrem obnovio i izgradio više stotina svetinja, crkvi i crkvenih objekata, a u ovom trenutku gradi i obnavlja njih čak 60.
Hvala mu za duhovno i kulturno nasljeđe koje ostavlja iza sebe, na ponos svih nas. Mi nastavljamo podržavati svaku parohiju, svaku svetinju, svako mjesto gdje se sabiraju dobri ljudi i iskrene molitve, jer upravo je to najvrijednije nasljeđe koje možemo ostaviti budućim pokoljenjima – zaključio je on.
Banjaluka
DAMJAN VRAČAR predgrupa Ceci Ražnatović na SPEKTAKLU NA KASTELU!

Mladi pjevač i bivši učesnik popularnog muzičkog takmičenja Zvezde Granda, Damjan Vračar, nastupiće kao predgrupa svojoj mentorki Svetlani Ceci Ražnatović na velikom koncertu zakazanom za 26. jul na tvrđavi Kastel u Banjaluci.
“Sa scene Zvezda Granda do mog grada i Kastela! Biti predgrupa ženi od koje si učio se ne dešava svaki dan, a još kad nastupaš u svom gradu… znate već, biće ludilo!” – izjavio je Damjan povodom ovog važnog nastupa.
Koncert će otvoriti tačno u 18:00 časova, a publiku očekuje energičan i emotivan performans mladog izvođača koji je tokom takmičenja osvojio simpatije gledalaca i publike širom regiona.
Ovaj nastup predstavlja krunu dosadašnje karijere talentovanog muzičara i još jednu potvrdu da domaća muzička scena ima sjajnu budućnost.
Vidimo se na Kastelu!
Banjaluka
VELIKI DAN ZA PAVLOVAC: Osveštan hram Svetog Pantelejmona – stub vjere, jezika i tradicije!

Osveštanjem hrama Svetog velikomučenika Pantelejmona u Pavlovcu, koje je predvodio mitropolit banjalučki gospodin Jefrem, ovaj kraj je dobio novu duhovnu i narodnu svetinju – stub nacionalnog identiteta i okupljanja.
Povodom ovog događaja, oglasio se Nebojša Drinić, generalni sekretar PDP-a i šef Kluba odbornika ove stranke u Skupštini grada Banjaluka, istakavši da je riječ o velikom danu za Pavlovac i cijeli srpski narod.
– Ova svetinja predstavlja mjesto gdje će se narod okupljati, čuvati naše običaje, jezik, vjeru i istoriju. Naša dužnost je da gradimo društvo na temeljima tradicije i duhovnosti, jer se snaga jednog naroda mjeri njegovom sposobnošću da čuva ono što jeste – poručio je Drinić.
Dodao je da PDP ostaje posvećen ulaganju u vrijednosti koje povezuju narod, jer samo tako možemo graditi stabilnu i ponosnu Republiku Srpsku.
Međutim, upozorio je i na učestale napade na svetinje SPC u Federaciji BiH, uključujući i posljednji incident u Tuzli.
– Svaki napad na svetinju je napad na suživot i ljudsko dostojanstvo i mora biti jasno osuđen. Očekujemo da se ovakva nedjela konačno zaustave. Mi nastavljamo dalje – i vjerom, i djelima – zaključio je Drinić.
-
Politika2 dana ago
DODIK Ako Šmit bude zadirao u imovinu, slijedi odluka o SAMOSTALNOSTI Srpske!
-
Politika2 dana ago
POBUNA U PARLAMENTU! Stanivuković POHVALIO ukidanje PDV-a, NOVAC OSTAJE NARODU!
-
Region1 dan ago
NA UDARU HILJADE HRVATA: Austrijanci češljaju snimke sa Tompsonovog koncerta
-
Politika3 dana ago
ŠMIT NAMETNUO ODLUKE: RS ostaje bez dijela putarina zbog Viaducta, STIŽU PARE I ZA SKENERE
-
Hronika2 dana ago
FILMSKA PREVARA! Srbin ukrao Bitkoine vrijedne skoro četiri miliona evra!
-
Politika2 dana ago
BORENOVIĆ JASAN “Dodik je glavni krivac za otimačinu 113 miliona KM iz budžeta Srpske!”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ NAJAVIO NIZ PROJEKATA: Subvencije za vrtiće isplaćene, stiže sportska gimnazija i “Kuća predah”
-
Svijet3 dana ago
NE ODUSTAJU! Neće biti ukinut nalog za hapšenje Netanjahua