Društvo
Dejstvovala 121 PROTIVGRADNA STANICA: Na prostoru Srpske ispaljeno 330 RAKETA

Protivgradna zaštita ispalila je 330 raketa na prostoru Republike Srpske, od rijeke Une do Drine, a dejstvovala je 121 protivgradna stanica.
Ispaljeno je 47 raketa na području Gradiške, 46 na području Prnjavora, 36 raketa u Zvorniku, 24 u Srbcu, 23 u Bijeljini, 21 u Brčko distriktu, 20 u Laktašima, 18 u Doboju, 15 u Gradišci, 11 u Stanarima i Derventi, a 10 raketa u Srebrenici, saopštila je “Protigradna preventiva Republike Srpske”.
Sedam raketa ispaljeno je u Modriči, šest u Novom Gradu, Prijedoru i Gradačcu, četiri na području Bratunca, Gračanice, Pelagićeva, Čelinca, tri u Banjaluci, po dvije na području Čelića, Lukavca, Donjeg Žabara, Broda, Ugljevika, Lopara, a po jedna na području Petrova, Kostajnice i Kozarske Dubice.
Dejstvovano je juče od 14.10 do 20.37 časova. Iz “Protivgradne preventive” navode da su tokom dana postojale povremene zabrane korištenja vazdušnog prostora radi sigurnosti vazdušnog saobraćaja, čime je nad nekim područjima onemogućeno pravovremeno ispaljivanje protivgradnih raketa.
U saopštenju se ističe da su u najvećem broju gradonosni procesi ublaženi, a pojave grada svedena na uža područja i kraće vrijeme trajanja.
“Gradonosni potencijal procesa i mnogobrojnosti ćelija, veličina nepogodama zahvaćene teritorije zahtijevao je veliki utrošak protivgradnih raketa, čime je jučerašnje dejstvo izdvojeno kao dan u ovogodišnjoj protivgradnoj sezoni sa najvećim brojem ispaljenih protivgradnih raketa”, navodi se u saopštenju.
Društvo
“SVIJET DA VIDI I SRPSKE ŽRTVE”: Postavljene fotografije stradalih uz put Bratunac – Srebrenica

Uz regionalni put Bratunac-Potočari – Srebrenica postavljene su fotografije više od 600 ubijenih srpskih civila i vojnika iz srednjeg Podrinja ubijenih i poginulih u proteklom ratu u BiH.
Fotografije su postavili potomci nastradalih i predstavnici Organizacije porodica poginulih iz Srebrenice i Bratunca.
Branimir Kojić, iz Organizacije porodica poginulih iz opštine Srebrenica ističe da je cilj postavljanja fotografija da se ukaže na to da su na ovom području stradali i Srbi, žene, djeca, starci, ali i pripadnici Vojske Republike Srpske.
– Ovo su fotografije Srba civila i vojnika koji su branili svoje kućne pragove. Ovo nisu fotografije ljudi koji su počinili genocid, kako to predstavljaju federalni mediji – rekao je Kojić.
Dodaje da postoje brojni pritisci i brojni komentari zbog postavljanja fotografija.
– Strašno je kakve komentare dobijamo. Šalju nam poruke rata. Mi želimo da pokažemo cijelom svijetu da su i ovdje stradali Srbi – naglasio je Kojić.
Ističe da je tokom marta i maja te nesretne godine stradalo 80 odsto stanovništva, te da su civili ciljano i planski ubijani.
– Očigledno je postojao plan da ovdje ne postoje pravoslavci i da se ne vidi svijeća srpskog domaćina. Nažalost, u velikoj mjeri su uspjeli. Podrinje je veoma stradalo i moramo svijetu da pokažemo istinu – ističe Kojić.
Dodaje da ni ranijih godina strane delegacije nisu marile za srpska stratišta, prenosi RTRS.
Društvo
PRONAĐEN KRISTIJAN ĐUKELIĆ (15) iz Mrkonjić Grada koji je nestao u Budimpešti

U Budimpešti je pronađen Kristijan Đukelić (15) za kojim je porodica tragala nakon što je bio nestao u tom gradu, saznaju “Nezavisne novine”.
Kako nam je potvrđeno, dječak je pronađen nepovrijeđen i dobro je.
Inače, javnost je digla na noge informacija da je nestao dječak koji je sa bakom došao iz Bosne i Hercegovine u posjetu kod strica u Budimpešti.
On je u 13. kvartu naselja gdje su odsjeli nestao u utorak oko 11.30.
“Rekao je da ide do prodavnice i parka, ali se nije vratio. Od tada mu je telefon isključen. Na sebi je imao majicu crvene boje, bele Adidas patike, bijeli kačket i crni ruksak, crni sorc i tamne sunčane naočare”, navodilo se u objavi.
U potragu je odmah uključena policija, a na sreću on je danas pronađen živ i zdrav.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Sunce prži, ali stižu i pljuskovi

U petak, 4. jula 2025. godine, građane Bosne i Hercegovine očekuje pretežno sunčano i vrlo toplo vrijeme tokom većeg dijela dana. Ipak, u poslijepodnevnim i večernjim satima, naročito u Bosni, dolazi do pogoršanja vremenskih prilika.
S dolaskom oblaka u drugom dijelu dana, lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju se u Krajini, kao i u centralnim i sjevernim dijelovima Bosne. Riječ je o kratkotrajnim, ali intenzivnim padavinama koje bi mogle donijeti kratkotrajne probleme u saobraćaju i svakodnevnim aktivnostima.
Vjetar će biti slab do umjerene jačine – u Bosni će preovladavati sjeverni smjer, dok će u Hercegovini duvati južni i jugozapadni vjetar.
Jutarnje temperature kretaće se uglavnom između 13 i 19 stepeni Celzijusa, dok će na jugu zemlje biti znatno toplije, i do 25 stepeni. Dnevne temperature biće izuzetno visoke – u većem dijelu zemlje između 33 i 38 stepeni, dok će Hercegovina i pojedini krajevi na jugu dostići čak i do 41 stepen.
Građanima se savjetuje oprez, posebno u najtoplijem dijelu dana, uz dovoljan unos tečnosti, zaštitu od sunca i izbjegavanje fizičkih napora. Takođe, preporučuje se praćenje lokalnih vremenskih prognoza zbog mogućnosti iznenadnih pljuskova.
-
Hronika22 sata ago
MLADIĆ zaprosio djevojku podmetnuvši požar, a ONDA DOŠAO NJEN MUŽ, pa ih natjerao da bosi gase vatru!?
-
Politika3 dana ago
PANDUREVIĆ ŽESTOKO UDARILA NA DODIKA! “Monstrume, avionima voziš PJEVALJKE, a umiruću ženu si nazvao uslugom!”
-
Politika3 dana ago
VJEROVALI ILI NE! Ramo Isak ODLIKOVAO SVOG SINA povodom Dana policije
-
Društvo2 dana ago
KAKVA DIVNA VIJEST! Od Banjaluke do Zagreba ponovo će se moći vozom
-
Svijet2 dana ago
JEZIVA PRIJETNJA IZ TEHERANA “Sljedeći sukob biće posljednji za jevrejsku državu”
-
Politika2 dana ago
DODIK TVRDI! “Islamistički ekstremizam buja u BiH, A SVIJET ĆUTI”
-
Politika3 dana ago
POLITIČKA SRAMOTA DECENIJE! Dodik u NSRS spustio raspravu na dno – pominjao CRNATKOVU POKOJNU SUPRUGU!
-
Politika3 dana ago
SDS BRUTALNO O VLASTI! “Ni MIGRANTI neće htjeti da DOĐU ako ovi ostanu!”