Sport
Amerika PREGAZILA Srbiju u pripremnom meču

Reprezentacija Srbije je i drugi put poražena na mini-turneji u Abu Dabiju, u sklopu priprema za predstojeće Olimpijske igre u Parizu. Srbija je sinoć poražen od Australije sa 84:73, a večeras je, ponovo bez kapitena Bogdana Bogdanovića, ali i Nikole Milutinova, doživjela težak poraz od Amerikanaca, rezultatom 105:79.
Iako je od samog starta meča Stef Kari zaigrao u svom stilu i počeo da pogađa trojke jednu za drugom, ”Orlovi” su ipak dobro parirali izabranicima selektora Stiva Kera. Vidjela se energija i velika želja kod srpskih igrača da se predstave u što boljem svjetlu protiv američkog ”drim tima” i igra ”Orlova” je nekih petnaestak minuta izgledala vrlo pristojno, čak i iznad očekivanja. Ponovo je Petrušev bio raspoložen za igru, imao je i Avramović svoje minijature, uz naravno Nikolu Jokića koji je bio lider srpske selekcije u odsustvu Bogdanovića.
Prvi kvartal je završen rezultatom 28:28, bila je Srbija ravnopravna i u prvom dijelu druge četvrtine, ali onda je uslijedio ”raspad sistema”.
Kari je ponovo ušao u svoju novu seriju, upisao je čak 18 poena u prvih petnaestak minuta, razigrali su se zatim i Edvards, Adebajo, Lebron Džejms, uz mnogo bolju odbranu prije svih na Jokiću, i za nepunih pet minuta Amerikanci su napravili seriju 19:5, za vođstvo od 59:45 na poluvremenu.
Nadali su se svi reakciji Srbije od početka drugog poluvremena, ali su Amerikanci nastavili da igraju svoju igru. Serijom 15:0 Lebron i društvo su počeli treću četvrtinu, poveli sa 71:45 i tu je pitanje pobjednika već bilo riješeno, postavljalo se samo pitanje kojom razlikom će Amerikanci dobiti ovaj duel.
Ali, mnogo je važnije ono što će se za jedanaest dana dešavati u Parizu na Olimpijskim igrama, kada će se ove dvije selekcije sastati u prvom kolu.
Prije svega je najvažnije da ”Orlovi” nastupe u najjačem sastavu, a ako tako bude, vjerujemo i da će ishod biti mnogo bolji nego večeras.
Do kraja priprema za Olimpijske igre, Srbija će u ponedjeljak igrati protiv Japana, a generalna proba je zakazana za dan kasnije protiv Grčke.
Sport
OVAKO IZGLEDA RAT NAVIJAČA NA ULICAMA: Zastrašujući snimci iz Napulja, svuda lovili neprijatelje

Pogledajte jezive snimke s ulica Napulja uoči meča Lige šampiona između Napolija i Sportinga.
Napoli je prethodne večeri pobijedio Sporting iz Lisabona 2:1 u Ligi šampiona (1:0), a osim što su meč obilježili dvostruki strijelac Rasmus Hejlund i srpski golman Vanja Milinković-Savić koji je odbranio zicer u završnici, pamtiće se i nekoliko velikih tuča na ulicama vrelog Napulja.
Sama utakmica imala je ozbiljnu uvertiru jer su navijači Napolija bukvalno “lovili” navijače Sportinga po gradu, tako da je na više lokacija došlo do fizičkog obračuna, očigledno unaprijed pripremljenog.
01.10.2025, Sporting🇵🇹 hooligans holding their ground in Napoli🇮🇹, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/OXKDRr0Cao— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Na snimcima napravljenim s jednog balkona vidi se kako je došlo do huliganskog obračuna stolicama, palicama, flašama i lancima ispred jednog lokalnog bara, a interesantno je da su neki huligani nosili i kacige. Sve je trajalo nekoliko minuta i bilo je više povrijeđenih lica.
Na drugom snimku možemo da vidimo da su navijači Napolija upali u restoran u kome su bile pristalice Sportinga i “otjerale ih”, dok se potom sve preselilo na ulice…
01.10.2025, Napoli🇮🇹 came before match to the restaurant with Sporting🇵🇹. Napoli run, click here for video: https://t.co/Gb2KH9CZHv
All in one place. Tap to download.
🔗 https://t.co/FXnrFRp1rX pic.twitter.com/UECxuWp8ue— Hooligans.cz Official (@hooliganscz1999) October 1, 2025
Neće niko u Sportingu po dobrom pamtiti ovo gostovanje pošto je sve bilo loše od starta. Zbog problema sa avionom, let je kasnio i fudbaleri su sletjeli u Napulj oko ponoći u utorak, zbog čega je otkazana konferencija za medije, da bi potom navijači organizovali vatromet ispred hotela u kome su bili smješteni fudbaleri portugalskog prvaka.
Koliko je to sve uticalo na njih procijenite sami, ali očigledno u Napulju ništa nisu htjeli da prepuste slučaju.
Sport
FIFA “Utakmica Srbija – Albanija MEČ VISOKOG RIZIKA”

Fudbalski savjet Srbije saopštio je da je FIFA proglasila utakmicu protiv Albanije u Leskovcu “mečom visokog rizika”.
I ne samo krovna fudbalska organizacija, već je i srpska “kuća fudbala”, kao i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije takođe dalo utakmici tu ocjenu. U skladu s tim, FSS je prenio odluku FIFA da ovog puta vanredno uputi u Leskovac na stadion “Dubočica” dvojicu komesara za bezbjednost.
– Njihovo prisustvo jasno potvrđuje značaj i ozbiljnost ovog susreta u bezbjednosnom smislu, ali i dodatno naglašava obavezu svih aktera da se sport stavi u prvi plan – naglasio je FSS.
– Fudbalska javnost još uvek pamti da je prethodni duel ovih reprezentacija u Beogradu, oktobra 2014. godine, prekinut usljed teških incidenata, što je ostavilo duboke posljedice po naš nacionalni tim i srpski fudbal, kako rezultatski, tako i u finansijskom smislu.
Upravo zato, imamo posebnu odgovornost da se taj scenario ne ponovi, već da se pokaže da Srbija zna i mora da bude domaćin velikog sportskog događaja u skladu sa najvišim međunarodnim standardima – poruka je Fudbalskog saveza Srbije.
FSS je naglasio i da u saradnici sa policijom, UEFA i FIFA preduzima sve neophodne mjere da bi meč protekao u fer-plej atmosferi, bez incidenata i u duhu sporta.
Utakmica Srbija – Albanija zakazana je za 11. oktobar i izmještena je iz Beograda, sa stadiona “Rajko Mitić”, na stadion Dubočice.
Srpska reprezentacija ima ogroman takmičarski ulog u tom meču, jer je u pitanju direktan duel u borbi za drugo mjesto na tabeli, koje donosi plasman u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo.
Sport
Navijači uzvikivali “UBIJ SRBINA”! FIFA KAZNILA Hrvatski fudbalski savez

Disciplinska komisija FIFA kaznila je Hrvatski fudbalski savez sa 30.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem dijela tribina, zbog diskriminatorskog ponašanja navijača na utakmici sa Crnom Gorom, koja je odigrana 8. septembra.
Hrvatski fudbalski savez je dodatno kažnjen sa 11.500 švajcarskih franaka zbog upotrebe pirotehnike od dijela publike.
Utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine na zagrebačkom Maksimiru. Dio hrvatskih navijača je na pomenutoj utakmici u više navrata uzvikivao “Ubij Srbina”.
Narednu utakmicu pod okriljem FIFA-e, protiv Gibraltara u Varaždinu, Hrvatska će morati da odigra sa zatvaranjem najmanje 15 odsto kapaciteta tribina, sa naglaskom da to moraju biti tribine iza golova, prenijeli su hrvatski mediji.
U alternativnom scenariju, tih 15 odsto mjesta za sjedenje se može popuniti djecom do 14 godina iz fudbalskih škola Varaždinske županije, uz prethodno odobrenje FIFA-e, što je Fudbalski savez Hrvatske najavio da će uraditi.
-
Zdravlje21 sat ago
LJEKARI DOŠLI DO SJAJNOG OTKRIĆA! Ovo je najbolji doručak za srčane bolesnike
-
Svijet3 dana ago
IZRAELSKE SNAGE OTELE STUDENTA IZ SRBIJE: Ognjen poslao poruku (VIDEO)
-
Društvo3 dana ago
BRANKA BRANKOVIĆ, dugogodišnja novinarka iz Banjaluke, PREMINULA JE JUTROS u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci
-
Politika3 dana ago
SDA TVRDI DA JE STVARNOST DRUGAČIJA! “Dodik u dva dana dva puta pobijedio “trojku”, OHR i pravosuđe”
-
Zanimljivosti3 dana ago
Minić i Selak “GRADIĆEMO ZATVORE i očistiti Srpsku od kriminala!”
-
Svijet17 sati ago
“SPREMNI SU ZA TRAJNI MIR”: Tramp naredio prestanak bombardovanja i uputio prijetnje Izraelu
-
Svijet3 dana ago
ORBÁN BEZ DLAKE NA JEZIKU! “Oštro protiv evropskih lidera, samit u Danskoj na IVICI SKANDALA”
-
Politika2 dana ago
NOVO PRANJE PARA! Vlada KUPUJE hotel “Monument” na Kozari za 20 MILIONA KM