Connect with us

Region

HERCEG NOVI SKUPLJI OD MALDIVA! Elitni turizam podigao cijene

Herceg Novi je skuplji od Maldiva.

Pojedini hoteli na Maldivima imaju povoljnije cijene nego oni na crnogorskom primorju. Doktor Miroslav Knežević profesor na Fakultetu za turistički i hoteljerski menadžment objasnio je da cijena prevoza do Maldiva košta mnogo više nego do Crne Gore.

“Kad pričamo o samom smeštaju, zaista se može videti jedan trend, ne samo u Crnoj Gori već i u zemljama kao što su Albanija i Hrvatska, gde dolazi do drastičnog rasta cijena u poslednjih godinu, dvije”, kazao je doktor u emisiji Jutro na televiziji Prva.

Objašnjeno je da je Herceg Novi trenutno skuplji od Maldiva zbog pojave elitnog turizma. Četvoročlanu porodicu u ovom gradu dan može da košta od stotinu do nekoliko hiljada evra. Cijene zavise od toga da li je riječ o polupansionu ili punom pansionu. Ugostiteljske usluge su skuplje nego u ostalim primorskim mestima, izuzev Porto Montenegra, Boke i Svetog Stefana.

Kafa na pomenutim lokacijama košta do četiri evra, a pivo do osam. Turistički vodič za ekskluzivne destinacije Milica Pejković objasnila je da daleke destinacije postaju sve zanimljivije našim turistima.

“Kad uporedimo neke cijene i daleke destinacije postaju sve pristupačnije. Pre oko nedjelju dana sam jednom paru organizovala putovanje na Maldive gde su oni dobili “all inclusive” u jednom privatnom rizortu koji ima svoju vilu na vodi, bazen i pristup plaži za 5.000 evra. Kad na to dodamo cijenu avionske karte to može biti od 600 do 1.200 dolara po osobi”, kazala je sagovornica.

Ne samo Maldivi, već i Mauricijus, Sejšeli, Tajland, Kuba postaju sve popularnije destinacije u posljednje vrijeme i na njih možete otići i za 1.400 evra po osobi.

“Svakako da ne možemo da kažemo da je to nešto skuplje od onoga što se plaća u Hrvatskoj i Crnoj Gori. Kad nije sezona, na nekim tropskim destinacijama kao što su Maldivi, kad nije sezona, najjeftiniji aranžman koji obuhvata smještaj i prevoz može da košta oko 1.400 evra po osobi. Cijena se odnosi za sedam noći”, kazala je Milica Pejković.

Region

BRNABIĆ OPLELA PO BEĆIREVIĆU “On je prijetnja miru u regionu!”

Predsjednik Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je bošnjački član Predsjedništva BiH Denis Bećirović prijetnja miru u regionu.

Ona je navela da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i danas jasno ponovio da će Srbija poštovati teritorijalni integritet BiH u skladu sa Dejtonskim sporazumom, koga Bećirović krši osporavajući i ignorišući teritorijalni integritet Republike Srpske.

Povodom komentara Bećirovića na Vučićevu izjavu o drugostepenoj presudi predsjedniku Srpske Miloradu Dodiku, Brnabićeva je istakla da bošnjački član Predsjedništva BiH nakon sastanka sa Aljbinom Kurtijem nema više nikakvo pravo da bilo kome priča o miješanju u unutrašnje poslove drugih država.

“Što se vladavine prava tiče, moći ćemo da govorimo o tome, možda, kada se preduzmu akcije da se otkrije ko je organizovao napad i pokušao ubistvo Vučića u Srebrenici. Do tada, neozbiljno je i sramotno o tome uopšte pričati u zemlji u kojoj je verbalni delikt zločin za zatvor, a pokušaj ubistva stranog državnika nije ni za istragu”, napisala je Brnabićeva na “Iksu”, prenosi Srna.

Ona je naglasila da je Srbija, vođena Aleksandrom Vučićem, i danas, uprkos težini trenutka, pokazala da želi mir, ali da neće da licitira oko univerzalnih vrijednosti demokratije i slobode govora, bez obzira na jačinu sile koja to od nje traži.

Nastavi čitati

Region

SKANDAL U CRNOJ GORI: Potpredsjednik Vlade prijetio predsjedniku države

Svaki minut ćutanja Vlade u ovom trenutku jeste poruka da su prijetnje dozvoljene – navodi se u saopštenju Kabineta predsjednika Crne Gore.

Potpredsjednik Vlade Crne Gore Nik Đeljošaj uputio je niz prijetnji i neprimjerenih poruka predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću o čemu je obaviještena policija i očekuje se da nadležne institucije odmah reaguju, saopšteno je iz Kabineta predsjednika.

Kako je navedeno, Đeljošaj, koji je i ministar ekonomskog razvoja, prijetio je Milatoviću neposredno nakon što je saopšteno da je Skupštini vratio Zakon o porezu na nepokretnosti na ponovno odlučivanje, uz jasnu i obrazloženu pravnu argumentaciju.

Iz Milatovićevog kabineta su naveli da su o prijetnjama obavijestili direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića i da očekuju da nadležne institucije odmah reaguju, a predsjednika Vlade Milojka Spajića zatraženo je da bez odlaganja smijeni Đeljošaja.

“Svaki minut ćutanja Vlade u ovom trenutku jeste poruka da su prijetnje dozvoljene”, navodi se u saopštenju Kabineta predsjednika Crne Gore.

Poslije upućenih prijetnji, iz Milatovićevog kabineta je navedeno da su veoma brzo došli do informacija koje otkrivaju povod za neprimjereno reagovanje Đeljošaja.

Nastavi čitati

Region

DA NE POVJERUJEŠ! Došao na groblje sa skupim automobilom, pa sugrađane ostavio bez riječi

Neprijatan prizor na lokalnom groblju zatekao je meštane čačanskog naselja Ljubić, kada su došli da obiđu svoje preminule. Scena koja ih je ostavila u šoku desila se kada je jedan Čačanin koji je došao na groblje da zapali svijeću, bez pardona svoj automobil prikačio na javnu česmu i počeo da ga pere.

“Usred bela dana čovek je došao i prikačio crevo na česmu sa vodom i počeo da pere svoj automobil. To pranje je trajalo više od dva sata, a potom ga je i osušio. Prosto da čovek ne poveruje da se to dešava, verovatno je želeo da sačuva neki dinar, iako vozi automobil od 20.000 evra, kažu žitelji ovog čačanskog naselja za agenciju Rina.

Kako oni kažu, radi se o čovjeku koji je dugo živio u inostranstvu pa se vratio u Srbiju.

“Pitamo se da li je tako i tamo radio, tačnije da li je tamo tako smeo da se ponaša”, dodaju građani, a prenosi Blic.

Nastavi čitati

Aktuelno