Connect with us

Hronika

Dvoje djece se kvadom zabilo u stub, zadobili teške povede

Dvoje djece juče je povrijeđeno na Ilidži u Sarajevu nakon što su doživjeli nesreću na vozilu kvad, izvijesili su danas iz MUP-a KS.

Naime, juče u 14.10 sati na kolovozu magistralnog puta M-5 (Sarajevo – Kiseljak), ulica Rakovička cesta, na području opštine Ilidža, dogodila se saobraćajna nesreća.

Tom prilikom došlo je do skretanja van kolovoza i udara u betonski stub ulične rasvjete četvrotočkaša marke “HB-ATV” 125, bez registarskih oznaka, kojim je upravljalo vozač-dijete rođeno 2009. godine iz Ilidže.

U ovoj saobraćajnoj nesreći teške tjelesne povrede opasne po život, konstatovane na KUM UKC Sarajevo, zadobilo je dijete rođeno 2009. godine koje je, nakon ukazane prve pomoći, upućeno na Kliniku za anesteziju i reanimaciju UKC Sarajevo, gdje je zadržano na daljnjem liječenju.

Takođe, teške tjelesne povrede zadobilo je i dijete rođeno 2011. godine iz Illidže, koje se kao putnik prevozilo na četvorotočkašu, te je nakon ukazane prve pomoći upućeno na Kliniku za ortopediju i traumatologiju, gdje je zadržano na daljnjem liječenju.

O događaju je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su na licu mjesta obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedene saobraćajne nesreće.

Hronika

STRAHOTA U BRČKOM! Dvadesetogodišnjak pao sa napuštenog silosa

Dvadesetogodišnji mladić pronađen je sinoć mrtav u blizini napuštenog silosa nekadašnje fabrike stočne hrane u Brčkom. Policija Brčko distrikta BiH pod nadzorom dežurnog tužioca obavlja uviđaj na licu mjesta. Iz Policije Brčko distrikta BiH potvrđeno je da se radi o mladiću čiji je nestanak prijavljen ranije tokom dana.

„Policiji Brčko distrikta Bosne i Hercegovine je dana 3. 12. 2025. godine u 14.50 sati prijavljen nestanak muškog lica rođenog 2005. godine. Policijski službenici su, postupajući po navedenoj prijavi, preduzeli radnje traganja za navedenim licem, te u blizini silosa u Brčkom pronašli beživotno tijelo muškarca i utvrdili da se radi o licu čiji je nestanak prijavljen. Trenutno se utvrđuju sve okolnosti događaja“, izjavila je Dževida Hukićević, portparol Policije Brčko distrikta.

Za sada nije poznato da li se radi o nesreći, samoubistvu ili eventualnom krivičnom djelu. Više informacija očekuje se nakon završetka istrage i nalaza obdukcije, koja će biti obavljena u gradskoj mrtvačnici gdje je tijelo prevezeno.

Policija nastavlja rad na utvrđivanju svih činjenica vezanih za ovaj tragični događaj.

(BN) Foto: BN

Nastavi čitati

Uncategorized

HOROR U VRTIĆU! Vaspitač (45) priznao krivicu za 26 seksualnih NAPADA NA DJECU

Radnik vrtića priznao je krivicu za 26 seksualnih prestupa protiv djece nakon jedne od najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece Metropolitenske policije.

Vinsent Čan (45) iz Finčlija radio je u vrtiću u sjevernom Londonu između 2017. i 2024. godine.

Prekršaji uključuju pet tačaka optužnice za seksualni napad na dijete penetracijom, četiri tačke optužnice za seksualni napad na dijete dodirivanjem, 11 tačaka optužnice za snimanje nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta i šest tačaka optužnice za izradu nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta.

Potonji prekršaji uključivali su slike iz kategorija A, B i C, pri čemu kategorija A prikazuje najteže zlostavljanje.

Čan će biti osuđen na Krunskom sudu u Vud Grinu 23. januara.

Metropolitenska policija izjavila je da je ovo jedna od njihovih najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece, prenosi “Sky“.

Nastavi čitati

Hronika

BRAVO ZA POLICIJU! Pedofil uhapšen na djelu!

Banjalučanin M. S. uhapšen je u nastavku operativne akcije “Karika” nakon što je došao na dogovoreni sastanak sa maloljetnom žrtvom radi obljube, ali su ga umjesto nje dočekali inspektori policije i stavili mu lisice na ruke, potvrđeno je “Glasu Srpske”.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) saopšteno je da ga terete da je putem društvenih mreža stupao u kontakt s djecom s kojima je komunicirao na seksualno eksplicitan način i dogovarao sastanak radi obljube .

Njega su danas uhapsili pripadnici Jednice za visokotehnološki kriminalitet Uprave kriminalističke policije MUP-a RS.

– Navedeno lice se sumnjiči da je u prethodnom vremenskom periodu koristeći društvene mreže i aplikacije za komunikaciju stupao u kontakt sa djecom, nakon čega je komunicirao na seksualno eksplicitan način. Slao im je fotografije i video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem i od djeteta je tražio da se fotografiše na seksualno eksplicitan način i sačini video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem, te da mu se takve fotografije i video snimci pošalju-saopšteno je iz MUP-a RS

Dodali su da je osumnjičeni kroz komunikaciju s djetetom uporno dogovarao sastanak radi vršenja obljube ili sa njom izjednačene polne radnje.

– On je na taj sastanak došao dana 03.12.2025. godine, kom prilikom je i lišen slobode. U toku su pretresi lokacija koje koristi lice lišeno slobode. Sve mjere i radnje policijski službenici preduzimaju pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina-stoji u saopštenju policije.

Osumnjičenog M. S. terete da je počinilo krivična djela iskorištavanje kompjuterske mreže ili komunikacije drugim tehničkim sredstvima za izvršenje krivičnih djela seksualnog zlostavljanja ili iskorištavanja djeteta, iskorištavanje djece za pornografiju i krivično djelo upoznavanje djece sa pornografijom.

Nastavi čitati

Aktuelno