Hronika
CRNE TAČKE ODNIJELE 109 ŽIVOTA: Podsjećamo na najopasnije puteve u Srpskoj

Crna statistika Ministarstva unutrašnjih poslova RS pokazuje da se na putevima u prošloj godini dogodilo 10.618 saobraćajnih nezgoda, što je za 7,3 odsto više u odnosu na 2022. godinu. Poginulo je 109 osoba što je za devet više u odnosu na prethodnu godinu
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske ponovo je skrenulo pažnju vozačima da u cilju bezbjednog učestvovanja u saobraćaju vožnju prilagode uslovima na putu i da vozilom ne upravljaju pod uticajem alkohola i opijata.
Evidencije MUP-a RS pokazuju da je najsmrtonosniji i najopasniji put u Republici Srpskoj tokom prošle godine bila dionica Gornja Vijaka – Derventa na kojoj je poginulo šest osoba, dok je isto toliko zadobilo teške tjelesne povrede.
Takođe, posmatrajući magistralne i regionalne puteve u Republici Srpskoj, tokom 2023. godine, među najugoženijim bila je i dionica Klašnice 2 – Šargovac, sa šest poginulih i sedam teško povrijeđenih osoba.
Kada je riječ o prošloj godini, u najopasnije dionice za prošlu godinu svrstani su i pravci Crna Rijeka – Granica Republike Srpske i granica BiH, Dragotinja – Prijedor i Mrkonjić Grad – Crna Rijeka, na kojima je ukupno poginulo 9 osoba, dok je 12 zadobilo teške tjelesne povrede.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske organizuje od 19. avgusta do 30. septembra 2024. godine javnu kampanju “Nijedan više” koja je usmjerena na podizanje svijesti građana o odgovornom ponašanju u saobraćaju.
Crna statistika Ministarstva unutrašnjih poslova RS pokazuje da se na putevima u prošloj godini dogodilo 10.618 saobraćajnih nezgoda, što je za 7,3 odsto više u odnosu na 2022. godinu. Poginulo je 109 osoba što je za devet više u odnosu na prethodnu godinu. Teško je povrijeđeno 616 osoba (više za 10,6 odsto nego lane), dok je lakše povrijeđeno 2.917 (više za 6,3 odsto). Broj nezgoda samo sa materijalnom štetom (8.160) je veći za 7,6 odsto.
Najveći broj saobraćajnih nezgoda dogodio se na području PU Banjaluka (4.857), a najmanje na području PU Mrkonjić Grada (217), što je u skladu sa teritorijom koju pokrivaju, brojem stanovnika, brojem registrovanih vozila i frekvencijom vozila u saobraćaju, podaci su MUP-a RS.
Najčešći uzroci saobraćajnih nezgoda prošle godine, po podacima policije, bili su neprilagođena brzina kretanja vozila (30,3%), strana kretanja (18,3%), nepoštovanje prvenstva prolaza (8,8%), vožnja pod dejtstvom alkohola (10,7%) i skretanje (8%).
Napomena:Preuzimanje teksta, dijelova teksta, vijesti, autorskih fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora (autor članka) i linka ka Mondo portalu.
Hronika
UŽAS U BANJALUCI! Muškarac se ubio u dvorištu Gimnazije

U dvorištu banjalučke Gimnazije dogodilo se samoubistvo.
Prema nezvaničnim informacijama radi o muškarcu srednje životne dobi.
Navodno je ostavio i oproštajno pismo, piše banjaluka.net.
U toku je uviđaj, nakon kojeg će biti poznate tačne okolnosti slučaja.
Hronika
POLICIJA UHAPSILA POČINIOCE! Tuča u banjalučkom lokalu, tri osobe završile u UKC RS!

Tri osobe povrijeđene su tokom tuče u lokalu u Banjaluci i pomoć im je ukazana na Univerzitetsko – kliničkom centru Republike Srpske.
Naime, policija je juče uhapsila D.M. i B.M. iz Banjaluke, zbog sumnje da su počinili kriično djelo tjelesna povreda.
“Oni su u ugostiteljskom objektu u Banjaluci narušili javni red i mir tučom, zadobili tjelesne povrede i ljekarska pomoć im je ukazana na Univerzitetsko – kliničkom centru Republike Srpske. Ispitivanjem kod lica D.M. utvrđeno je prisustvo od 1,44 g/kg, a kod lica B.M. prisustvo od 1,98 g/kg alkohola u organizmu”, navodi se su saoptenju policije.
Protiv D.Z. iz Banjaluke, vlasnika ugostiteljskog objekta pokrenuće prekršajni postupak zbog počinjenih prekršaja iz članova 18. i 25. Zakona o javnom redu i miru.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Banjaluci.
Hronika
Lažni majstor iz BiH maznuo 400.000 evra, UHVAĆEN U AUSTRIJI!

Istražitelji Policijske uprave Leibnitz rasvijetlili su opsežan niz prevara koje je počinio 54-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine. On je osumnjičen da je između aprila 2022. i marta 2025. oštetio 31 osobu za više od 400.000 evra.
Osumnjičeni je navodno namamio svoje žrtve na potpisivanje ugovora i plaćanje gotovinom nudeći posebno povoljne ponude za prozore, vrata, ograde i slične građevinske usluge. Sumnja se da je već ranije osuđivani počinilac nudio svoje usluge preko društvenih mreža, pri čemu je nastupao pod imenom firme sa sjedištem u Bosni i Hercegovini. U većini slučajeva, nakon što bi primio uplatu, usluga nije bila izvršena ili je bila izvedena nekvalitetno.
Primao pomoć za nezaposlene
Kako se navodi u saopštenju policije, tokom cijelog perioda izvršenja navodnih krivičnih djela, muškarac je bio prijavljen kao radno nesposoban. Paralelno s prevarama, navodno je lažnim podacima nezakonito primao novčanu pomoć za nezaposlene, odnosno naknadu za slučaj nužde, u iznosu od preko 60.000 evra.
Početkom marta 2025. istražitelji su osumnjičenog uhapsili i sproveli ga u Kazneno-popravni zavod Graz-Jakomini. Nakon opsežne istrage i brojnih razgovora sa žrtvama, slučaj je sada policijski zaključen, a Tužilaštvu je dostavljen završni izvještaj istrage, prenosi N1.
-
Horoskop3 dana ago
HOROSKOPSKI ZNAKOVI KOJE PRATI SREĆA! Jeste li među njima?
-
Politika1 dan ago
Sastali se Dodik i Vučić, razgovarali O VAŽNIM TEMAMA ZA SRPSKI NAROD!
-
Region1 dan ago
KANDIĆEVA PONOVO ŠOKIRA! Srbi krivi za „Oluju“, blokadere dovesti na vlast da to priznaju (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
Ne priznaje Sud, ali… DODIK OTKUPIO ZATVORSKU KAZNU!
-
Politika1 dan ago
“SNSD JE UMORNA I POTROŠENA POLITIČKA OPCIJA!” Radojičić: Imam vrlo slične stavove sa Stanivukovićem o republičkim temama
-
Svijet3 dana ago
ZELENSKI LJUT! “Rusija se ne sprema za kraj rata, već priprema novu ofanzivu”
-
Društvo2 dana ago
OLAKŠANJE! Djevojčica iz UDESA u Čelincu VAN ŽIVOTNE OPASNOSTI
-
Društvo2 dana ago
PLJAČKA VIJEKA POD MASKOM TURIZMA! Ski centar “Klekovača” Dodikov paravan za otimanje šume i vode?