Connect with us

Hronika

DRAMA NA GRANICI BIH I HRVATSKE: Krijumčari migranata bježeći od policije probili rampu

Prilikom pokušaja krijumčarenja migranata na granici između Hrvatske i BiH, u mjestu Okruglica, Rumun i Afganistanac su, bježeći od hrvatske policije, juče probili rampu te nelegalno prešli granicu, no ubrzo su pronađeni i uhapšeni.

Kako su saopštili Granične policije BiH, juče je u kasnim satima došlo do probijanja rampe na prelaznom mjestu Okruglica, koje se nalazi između naselja Donji Tiškovac u BiH i Strmici u Hrvatskoj.

“Prema informaciji koje su pripadnici Granične policije BiH dobili od kolega iz MUP-a RH, pronađeni su migranti u vozilu i provedeni u Policijsku postaju Knin, dok su krijumčari, vozač i suvozač pobjegli u smjeru BiH. Pripadnici Postrojbe GPBiH Strmica su, prilikom ophodnje i detaljnim pretragama terena, pronašli dvojicu stranih državljana, Rumunjske i Afganistana, koji su upravljali navedenim vozilom. S obzirom na to da su navedeni strani državljani nezakonito prešli državnu granicu iz RH u BiH, u bijegu od pripadnika MUP-a RH, uz suglasnost dežurnog tužitelja Tužiteljstva BiH upućen je prijedlog za protjerivanje Terenskom centru Službe za poslove sa strancima Livno”, navode iz Granične policije BiH.

Navode da su, prema skraćenom postupku readmisije, državljani Rumunije i Afganistana predani službenicima PP Knin, MUP RH, na MGP Strmica.

Dodaju da je od početka ove godine bilo nekoliko slučajeva prilikom čega su krijumčari pokušavali vozilima nasilno prijeći granicu, probijanjem rampi na graničnim prijelazima izbjegavajući graničnu kontrolu.

“Na taj način ne samo da ugrožavaju vlastite živote, nego i živote policijskih službenika u obavljanju redovnih poslova. Uz kontinuiranu suradnju sa susjednim zemljama, zajedničkim ophodnjama i razmjenom informacija, provode se sve mjere i radnje s ciljem suzbijanja nezakonitih prelazaka državne granice i sprječavanja krijumčarenja ljudi”, zaključuju iz Granične policije BiH.

Hronika

STRAVIČNA NESREĆA NA AUTO-PUTU 9. JANUAR: Autom sletio sa nadvožnjaka i pao na kolovoz

Drama kod Prnjavora – očevidac tvrdi da je vozilo završilo na traci prema Doboju, vozač nepomično ležao na putu

Na autoputu “9. januar” sinoć, 4. maja, dogodila se teška saobraćajna nesreća koja je šokirala sve koji su se zatekli na licu mjesta. Prema prvim informacijama, automobil je sletio s nadvožnjaka i završio na kolovozu autoputa.

Nesreća se dogodila na pravcu iz Banjaluke prema Doboju, u blizini Prnjavora, a prizor je, prema riječima svjedoka, bio izuzetno potresan.

Prema izjavama očevidaca, do nesreće je došlo kada je vozač, iz za sada neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu nad vozilom i sletio s nadvožnjaka direktno na autoput. Automobil je, kako navode svjedoci, pao na kolovozne trake na pravcu iz Banjaluke prema Doboju, što je izazvalo šok među učesnicima u saobraćaju.

„Ovo u životu nisam vidio, autom je bukvalno sletio sa nadvožnjaka i pao na auto-put. Čovjek je nepomično ležao na putu“, ispričao je jedan od očevidaca.

Za sada nema zvaničnih informacija o stanju vozača niti o eventualnim drugim učesnicima u nesreći. Nadležne službe su intervenisale na licu mjesta, a saobraćaj na ovoj dionici bio je otežan.

Uzrok nesreće biće poznat nakon uviđaja, a više informacija očekuje se u toku dana.

Nastavi čitati

Hronika

NI KOD NAS NIJE NIŠTA BOLJE! U Srbiji 18 femicida 2025. godine

Organizacija “FemPlatz” saopštila je da je tokom 2025. godine u Srbiji zabilježeno najmanje 18 femicida i 13 pokušaja ubistava žena.

  • 18 ubistava žena tokom 2025. godine
  • 13 pokušaja ubistava žena evidentirano
  • Većina počinilaca bivši partneri
  • Većina zločina u kući žrtve
  • Sistem zaštite i dalje bez napretka

Istakli su da država ni nakon pet godina nije postigla napredak u primjeni Istanbulske konvencije.

Prema podacima prikupljenim iz medija i provjerom kod nadležnih institucija, u 61 odsto slučajeva učinilac je bio bivši ili sadašnji emotivni partner, dok su u ostalim slučajevima počinioci bili sinovi ili unuk, uz primjetan porast broja slučajeva u kojima su sinovi ubili majke.

Nezavisne

Nastavi čitati

Hronika

STRAVIČNA NESREĆA KOD PRNJAVORA! Auto pao s nadvožnjaka – put blokiran!

Na autoputu “9. januar” dogodila se stravična saobraćajna nesreća, saznaje Srpskainfo.

Vozač je sletio sa nadvožnjaka na autoput.

– Ovo u životu nisam vidio, autom je bukvalno sletio sa nadvožnjaka i pao na autoputu, traku prema Prnjavoru. Čovjek nepomično leži na putu – ispričao je očevidac. Saobraćaj je u prekidu.

Nastavi čitati

Aktuelno