Connect with us

Hronika

OPTUŽEN DENIS STOJNIĆ: Legitimaciju OBA iskoristio da uzme više od 90.000 KM

Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv Denisa Stojnića (44), MMA borca, sarajevskog ugostitelja i nekadašnjeg vijećnika Grada Sarajeva.

“Optuženi se tereti da je tokom 2021. i 2022. godine, koristeći počasnu legitimaciju OBA BiH, kao i svoje u javnosti i društvenim mrežama eksponirane česte kontakte sa nekadašnjim direktorom OBA BiH Osmanom Mehmedagićem, od tri osobe zahtjevao i primio novčane iznose od 20.000 KM, 25.000 evra i 24.000 KM”, navode iz Tužilaštva BiH.

Dodaju da je optuženi novčane iznose zahtjevao i primio kako bi iskoristio svoj uticaj i položaj te posredovao da se navedenim osobama, ukinu izrečene mjere o postojanju bezbjednosne smetnje za pristup tajnim podacima, odnosno mjere kojima su proglašeni prijetnjom po nacionalnu bezbjednost, prijetnjom za javni poredak, javni red i mir ili bezbjednost Bosne i Hercegovine, te im je prijetilo protjerivanje iz BiH.

“Optuženi se tereti da je počinio krivično djelo primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu uticajem”, navode iz ove pravosudne institucije.

Tužilaštvo BiH zatražilo je oduzimanje nezakonite imovinske koristi od optuženog, optužnica je proslijeđena Sudu BiH, koji je istu i potvrdio.

Hronika

U MILIĆIMA UBIO KOMŠIJU, policija odmah reagovala!

U Milićima je uhapšen muškarac osumnjičen da je večeras ubio svog komšiju, potvrđeno je Srni u Policijskoj upravi Zvornik.

Policiji u Milićima ubistvo je prijavljeno u 19.15 časova, a osumnjičeni je uhapšen već u 19.25 časova.

Policija je na terenu i više informacija biće poznato nakon uviđaja.
Ubistvo se desilo u mjestu Štedra.

Nastavi čitati

Hronika

STRAHOTA! Policajac zlostavljao suprugu 15 godina, SILOVAO JE I TJERAO NA ODNOSE SA ROĐACIMA

Silovanje, premlaćivanje, podvođenje samo su dio horora u kojem je 15 godina živjela vanbračna supruga osumnjičenog 46-godišnjeg policajca, koji je sada završio u zatvoru Remetinec.

Istražni sudija odredio mu je jednomesečni istražni zatvor zbog mogućeg uticaja na svedoke i opasnosti od ponavljanja djela, prenosi 24sata.hr.

S njim iza rešetaka idu i njegovi prijatelji, 59-godišnjak i 47-godišnjak koji se takođe sumnjiče za silovanje. Njima je istražni zatvor određen zbog mogućeg uticaja na svjedoke.
Horor kojem je žrtva bila izložena počeo je 2010. i trajao je do nedavno, kada je žrtva smogla snage da prijavi nasilnika policiji.

24sata.hr nezvanično saznaje da je vrlo detaljno opisala kako je s 46-godišnjim policajcem živjela u izvanbračnoj zajednici u kojoj su dobili i dijete. Ali tokom zajedničkog života on ju je fizički, psihički i seksualno zlostavljao.

Višestruko ju je silovao, ali i tjerao da ima seksualne odnose s drugim muškarcima, uključujući njegove rođake i kumove. Osim toga, tjerao ju je i da se prostituira, a ponekad ju je zlostavljao i pred zajedničkim djetetom.

Što se tiče 59-godišnjaka i 47-godišnjaka, jedan se sumnjiči da ju je pretukao i silovao, a drugi za silovanje.

Nastavi čitati

Hronika

NOVA TRAGEDIJA U BiH! Pronađeno beživotno tijelo žene

Tijelo ženske osobe pronađeno je danas u naselju Kiseljak u Srebreniku, saopšteno je iz Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona.

Policijskoj stanici Srebrenik prijavljeno je oko 13.00 časova da je u naselju Kiseljak pronađeno tijelo žene.
Pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva Tuzla biće izvršen uviđaj i druge radnje s ciljem rasvjetljavanja svih okolnosti.

Nastavi čitati

Aktuelno