Politika
“GORI” U OPŠTINI SOKOLAC! Bjelica traži hitno oduzimanje funkcije predsjedniku OIK
Načelnik opštine Sokolac, Milovan Bjelica, uputio je urgenciju Elvisu Kondžiću, direktoru Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije BiH (APIK), zahtijevajući hitno oduzimanje odobrenja za obavljanje dodatnih poslova Draganu Baševiću.
Bašević, koji je istovremeno predsjednik Opštinske izborne komisije (OIK) Sokoca i stručni savjetnik za zaštitu lica koja prijavljuju korupciju u APIK-u, prema Bjelici, nalazi se u ozbiljnom sukobu interesa.
– Ovo nije samo pitanje kršenja zakona, već i narušavanja povjerenja građana u izborni proces. Ne možemo dozvoliti da osoba koja je zadužena za zaštitu lica koja prijavljuju korupciju, istovremeno bude u poziciji koja omogućava potencijalnu zloupotrebu ovlašćenja – izjavio je Bjelica dodajući da očekuje “da APIK hitno reaguje i zaštiti integritet institucija i izbornog procesa.“
Bjelica je podsjetio da je raniji akt podnesen 16. septembra 2024. godine, ali do danas nije dobio odgovor od Agencije. Prema njegovim riječima, Baševićeve aktivnosti predstavljaju kršenje Zakona o državnoj službi u institucijama BiH i Kodeksa ponašanja zaposlenih u APIK-u, zbog čega zahtijeva hitno povlačenje odobrenja koje je prethodni direktor Agencije, Hasim Šabotić, dao Baševiću.
Slučaj je dodatno eskalirao nakon što je Elvis Kondžić, direktor APIK-a, podnio neopozivu ostavku 18. oktobra 2024. godine. Kondžić je navodno bio pod pritiskom lobista iz skupštinske većine, a izvori tvrde da je sukob interesa u vezi sa Baševićem bio ključni faktor koji je doveo do njegove odluke.
– Smatram da je ova ostavka direktno povezana sa slučajem Baševića i njegovim nespojivim funkcijama. Ovo je samo dodatni dokaz da se hitno mora reagovati kako bi se spriječile daljnje zloupotrebe – zaključio je Bjelica.
SrpskaCafe
Politika
SNSD PROGLASIO POBJEDU Kovačević objavio da Karan vodi sa 8.500 glasova
Kandidat SNSD za predsjednika Republike Srpske Siniša Karan pobijedio je na prijevremenim izborima u Srpskoj. bjavio je ovo Radovan Kovačević, portparol SNSD koji ističe da Karan ima oko 8.500 glasova više u odnosu na protivkandidata iz SDS Branka Blanušu. – Na 95,61 odsto obrađenih biračkih mjesta Karan ima 208.988 glasova, a Blanuša 200.558 – kaže Kovačević.
On je istakao da će se uskoro obratiti i lider SNSD Milorad Dodik koji će proglasiti pobjedu. Kovačević je pozvao opoziciju da se uozbilji te je ponovio da pobjeda Karana znači pobjeda nad Kristijanom Šmitom i svih onima koji su radili protiv Srpske.
Kovačević kaže da vjeruje da će konačna razlika u korist Karana biti oko 15.000.
Srpskainfo
Politika
BABALJ “Branko, izađi na pred Palatu i sačuvaj volju naroda”
Napisao je ovo Darko Babalj (SDS), srpski član Kolegijuma Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH i dodao:
“Izađi pred Palatu predsjednika Republike u Banjaluci i pozovi narod da sa tobom proslavi pobjedu! Zaštiti pobjedu koju su ti građani danas dali!”
Ako ne odeš večeras, dodaje Bablj, oteće ti pobjedu kao što su je i dosad otimali, pod krinkom noći, izbornim prevarama i malverzacijama.
“Navikli su otimati godinama. Pokaži zube, Branko! Pobijedio si! Ovo je tvoja noć, noć pobjede SDS-a. Nema političkog komfora, ne smijemo dozvoliti da te pokradu!”, istakao je Babalj.

(BN)
Politika
BLANUŠA U BANJALUCI VODI ZA 13 000 GLASOVA! Stanivuković poručuje “Grad je neosvojiva tvrđava za SNSD”
Sa više od 13.000 glasova razlike, kandidat opozicije prof. dr Branko Blanuša ostvario je ubjedljivu i, prema riječima lokalnih zvaničnika, istorijsku pobjedu u Banjaluci.
Predsjednik Pokreta za pravdu i slobodu, Draško Stanivuković, poručio je da je ovim rezultatom Banjaluka još jednom potvrdila da je „bastion opozicione borbe, najsnažniji pokretač promjena i neosvojiva tvrđava za SNSD“.
„Zahvaljujem mojim Banjalučanima, jer smo zajedno odbranili sve ono za šta smo se prethodnih godina borili. Ovaj rezultat je dokaz da politike koje sprovodimo imaju veliku podršku naroda“, istakao je Stanivuković.
Dodao je da je zajednički rad sa profesorom Blanušom tokom kampanje bio ključan, naglasivši da su obišli svaki dio grada, što je, kako kaže, biračko tijelo jasno prepoznalo i nagradilo.
„U nove pobjede idemo još odlučnije, snažnije i ujedinjeniji nego ikada. Nadam se ovakvom rezultatu i u drugim dijelovima Republike Srpske“, poručio je on, zaključivši: „Idemo dalje, idemo jače!“
-
Društvo2 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika3 dana agoIGOR DODIK ŠIRI UTICAJ? Tiha operacija preuzimanja Auto-Moto Saveza RS uzdrmala sektor, DEMOS gurnut u stranu
-
Politika3 dana agoĐAJIĆEV DILER KORISTAN ZA SISTEM! Đurovići godinama tvrde da je Radinković robijao umjesto Stanislava Čađe
-
Politika2 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika2 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika2 dana agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
-
Hronika2 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Svijet2 dana agoUKRAJINA JE ZAVRŠENA PRIČA? Tramp poručio Zelenskom “IMATE ROK DO 27. NOVEMBRA”
