Connect with us

Sport

JOŠ NIJE KRAJ! Siner mora ponovo na sud zbog dopinga

Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani saopštio je danas da će 16. i 17. aprila ove godine biti razmatrana žalba Svjetske antidoping agencije (WADA) u vezi sa slučajem najboljeg tenisera svijeta Italijana Janika Sinera.

U saopštenju CAS-a se navodi da će saslušanje povodom ovog slučaja biti održano iza zatvorenih vrata, pošto nijedna od zainteresovanih strana nije zatražila javnu raspravu. CAS nije saopštio kada će konačna presuda biti donesena, prenosi Tan‌jug.

Siner je tokom takmičenja na Mastersu u Indijan Velsu u martu prošle godine bio pozitivan na zabranjenu supstancu klostebol. Italijanski teniser je ponovo bio pozitivan osam dana kasnije kada je analiziran uzorak uzet van takmičenja.
Međunarodna agencija za integritet tenisa (ITIA) je dva puta privremeno suspendovala Sinera zbog ovih rezultata, ali se Italijan oba puta uspješno žalio nezavisnom sudiji tribunala i dozvoljeno mu je da nastavi da se takmiči.

ITIA je 20. avgusta saopštila je da Siner neće biti suspendovan pošto je nezavisna komisija utvrdila da u ovom incidentu nema krivice ili nemara italijanskog tenisera.

ITIA je zatim navela da će Siner prema pravilima izgubiti 400 bodova na ATP listi i novčanu nagradu od 325.000 dolara, koju je osvojio na Mastersu u Indijan Velsu.

WADA je potom krajem septembra uložila žalbu Sudu u Lozani, pošto za najboljeg tenisera svijeta traži zabranu takmičenja od jedne do dvije godine.

Sport

VELIKI ISPIT ZA “ORLOVE“: Englezi u grotlu “Marakane“

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekaće večeras od 20.45 časova selekciju Engleske u utakmici grupe K kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Utakmica će se igrati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, a sve ulaznice su rasprodate.

“Morate da imate koncentraciju, svesni ambijenta u kojem ćete igrati. Stadion će biti pun, to me raduje na planu motivacije dodatno i pored imena protivnika će doneti neku prednost što se tiče naših igrača. Igrali su velike utakmice i na SP i EP. Veoma sam srećan što će Marakana biti ispunjena i što ćemo ostati dovoljno smireni i koncentrisani, da neke taktičke i strateške stvari dovedemo na nivo kakvim želim da izgledamo”, rekao je selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković.

On je naveo da očekuje borben i težak meč i dodao da njegova ekipa mora da bude koncentrisana.

“A što ne bismo pobedili? Da li je zabranjeno? Ja koliko znam, nije. Oni imaju isti cilj, dolaze da pobede. Za 90 minuta svašta može da se desi. Ne mogu da prognoziram. Mi ćemo pripremiti utakmicu, videćemo da li će biti dovoljno. Ne plašim se, briga me ko je protvnik. Imamo mi svoje adute, daćemo sve od sebe. Da biste bili dobar tim morate da pokažete zrelost, disciplinu, da igrate u dva pravca. To je timska slika. Priprema je potpuno normalna. U Rigi sam imao utisak da je utakmica bez adrenalina, a ovde je sasvim drugo”, izjavio je Stojković.

Fudbaler Srbije Nikola Milenković rekao je da će “orlovi” dati sve od sebe da obraduju naciju.

“Trebalo bi da zadržimo našu ambiciju, treba da verujemo u sebe i da se nadmećemo sa njima. Engleska ima dubinu u ekipi, mnogo dobrih igrača koje mogu da zamene one koji nisu tu. Ko god se nađe na terenu, biće velika opasnost. Ako uspemo da budemo superiorniji od njih, naše šanse rastu”, naveo je Milenković.

Engleska je prva u grupi sa 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Srbija na drugoj poziciji sa sedam bodova poslije tri odigrana meča, prenosi tanjug.

Nastavi čitati

Sport

FIBA otkrila konačni poredak: Šokantna mjesta Srbije i BiH na Eurobasketu!

Nakon što su odigrane utakmice osmine finala Eurobasketa, FIBA je objavila zvaničan poredak od 9. do 16. mjesta.

Nakon debakla od Finske, košarkaši Srbije su u konačnici zauzeli 10. mjesto na Evropskom prvenstvu. Prvi favorit za zlato prije početka prvenstva se našao iza Francuske zbog koš razlike.

Reprezentacija BiH je zauzele 13. mjesto poslije poraza od Poljske u osmini finala. To je drugi najbolji plasman bh. košarkaša u istoriji. Na 11. mjestu se našla Italija, a iza nje je Letonija. BiH je iza sebe ostavila reprezentacije Izraela, Portugala i Švedske.

U utorak i srijedu na programu su mečevi četvrtfinala turnira, utorak:

Turska – Poljska (16:00), Litvanija – Grčka (20:00), srijeda: Finska – Gruzija (16:00), Njemačka – Slovenija (20:00), pišu Nezavisne.

Nastavi čitati

Sport

ŠOK! Popularnom komentatoru POZLILO nakon PORAZA Srbije

Slobodanu Šarencu, koji radi kao komentator na RTS-u, pozlilo je nakon završetka utakmice Srbije i Finske i šokantnog ispadanja Orlova sa Eurobasketa.

Hitna pomoć je odmah reagovala. Kako prenose domaći mediji, njegovo stanje je za sada stabilno.

Podsjetimo, košarkaši Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale prvenstva Evrope, pošto su u Rigi u osmini finala doživjeli šokantan poraz od Finske sa 92:86 (28:24, 16:24, 24:18, 24:20).

Nastavi čitati

Aktuelno