Connect with us

Sport

POČINJE AUSTRALIAN OPEN! Nole na sceni od ponedjeljka

Australijan open 2025, prvi grend slem turnir u sezoni, počinje danas u Melburnu i trajaće do 26. januara.

Najbolji teniseri i teniserke svijeta takmičiće se za prestižne titule na terenima Melburn parka.

Novak Đoković će se boriti za svoju stotu titulu u karijeri, 25. grend slem i 11. trofej na ovom prestižnom takmičenju.

Branilac titule i prvi nosilac u muškoj konkurenciji je Italijan Janik Siner, dok je srpski as Novak Đoković postavljen za sedmog nosioca.

Đoković, desetostruki šampion Australijan opena, u prvom kolu će se sastati sa američkim teniserom Nišešom Basavaredijem.

Posebnu pažnju privlači njegova saradnja sa novim trenerom, nekadašnjim rivalom Еndijem Marijem, što dodaje novu dimenziju njegovom nastupu na ovom turniru.

Pored Đokovića i Sinera, među favoritima su i treći nosilac Karlos Alkaraz, koji će u prvom kolu igrati protiv Aleksandra Ševčenka, kao i drugi nosilac Aleksander Zverev koji se sastaje sa Lukom Pujem.

Siner će pokušati da odbrani titulu u Melburnu, dok će Đoković će igrati za rekordni 11. trofej na Australijan openu i takođe rekordni 25. grend slem u karijeri.

Alkaraz će se takmičiti da postane najmlađi teniser u Open eri koji bi kompletirao sve grend slem titule u karijeri.

Zverev će pak tražiti priliku da se domogne prvog grend slem trofeja.

U ženskoj konkurenciji, najbolja na svijetu, Beloruskinja Arina Sabalenka će u prvom kolu odmjeriti snage sa Sloun Stivens. Među glavnim izazivačicama su i Poljakinja Iga Švjontek, koja počinje protiv Katerine Sinijakove, kao i treća teniserka Amerikanka Koko Gof, koja će se suočiti sa Sofijom Kenin, prenosi Tanjug.

Sport

FIBA otkrila konačni poredak: Šokantna mjesta Srbije i BiH na Eurobasketu!

Nakon što su odigrane utakmice osmine finala Eurobasketa, FIBA je objavila zvaničan poredak od 9. do 16. mjesta.

Nakon debakla od Finske, košarkaši Srbije su u konačnici zauzeli 10. mjesto na Evropskom prvenstvu. Prvi favorit za zlato prije početka prvenstva se našao iza Francuske zbog koš razlike.

Reprezentacija BiH je zauzele 13. mjesto poslije poraza od Poljske u osmini finala. To je drugi najbolji plasman bh. košarkaša u istoriji. Na 11. mjestu se našla Italija, a iza nje je Letonija. BiH je iza sebe ostavila reprezentacije Izraela, Portugala i Švedske.

U utorak i srijedu na programu su mečevi četvrtfinala turnira, utorak:

Turska – Poljska (16:00), Litvanija – Grčka (20:00), srijeda: Finska – Gruzija (16:00), Njemačka – Slovenija (20:00), pišu Nezavisne.

Nastavi čitati

Sport

ŠOK! Popularnom komentatoru POZLILO nakon PORAZA Srbije

Slobodanu Šarencu, koji radi kao komentator na RTS-u, pozlilo je nakon završetka utakmice Srbije i Finske i šokantnog ispadanja Orlova sa Eurobasketa.

Hitna pomoć je odmah reagovala. Kako prenose domaći mediji, njegovo stanje je za sada stabilno.

Podsjetimo, košarkaši Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale prvenstva Evrope, pošto su u Rigi u osmini finala doživjeli šokantan poraz od Finske sa 92:86 (28:24, 16:24, 24:18, 24:20).

Nastavi čitati

Sport

SKANDAL U LETONIJI! Maltretirali navijače Srbije

Organizatori u Rigi su zabranili srpskim navijačima da unesu bilo kakvo obilježje na stadion uoči meča fudbalera Letonije i Srbije.

Nimalo prijatna uvertira za meč kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.

Na manje od sat vremena došlo je do ružnih scena, jer su redari bukvalno tražili navijačima Srbije da nemaju ništa od obilježja na sebi.
Slična situacija viđena je i na meču RFS – Hamrun, u plej-ofu za Ligu konferencija, kada je srpska zastava bila zabranjena na tribinama, iako letonski RFS ima četiri srpska igrača, prenosi Nova.

Glavni problem je što kada se trobojka Srbije ima izgled ruske a ona nije dozvoljena.

Utakmice treba da počne od 15 časova.

Nastavi čitati

Aktuelno