Connect with us

Hronika

NAPREDAK U ISTRAZI UBISTVA U BANJALUCI! Ronioci pronašli snimač video-nadzora i razbijeni telefon u Vrbasu!

Prema našim informacijama iz izvora bliskih istrazi, ronioci Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Republike Srpske pronašli su snimač video-nadzora i razbijeni telefon koji su, prema dosadašnjim saznanjima, bačeni u rijeku Vrbas. Takođe, otkriveno je vozilo u blizini Banjaluke kojim su se osumnjičeni Nemanja Sjenica i Nikola Kos udaljili nakon izvršenja krivičnog djela.

Okružno tužilaštvo u Banjaluci podnijelo je zahtjev Okružnom sudu za raspisivanje potjernica za Nemanjom Sjenicom i Nikolom Kosom, osumnjičenima za teško ubistvo Dejana Kostića Dele.

Sjenica je označen kao direktni izvršilac zločina, dok se Kos tereti za pomaganje u izvršenju ovog teškog krivičnog djela.

Tužilaštvo je formalno zatražilo i određivanje pritvora za obojicu osumnjičenih. S obzirom na to da se nalaze u bjekstvu, predložen je korak ka izdavanju međunarodne potjernice.

Dejan Kostić Dele ubijen je 11. januara ispred restorana “Stara Ada” u Banjaluci, a danas je sahranjen na rebrovačkom groblju.

Pored Sjenice i Kosa, tužilaštvo je zatražilo pritvor i za Jelenka Kopranovića, poznatog i pod nadimkom Sjenica, koji se tereti za podstrekavanje na teško ubistvo, te Jovicu Grujića, osumnjičenog za pomaganje.

Odluku o pritvoru ovih lica donijeće Okružni sud u Banjaluci.

Istraga, kao i sam uviđaj i postupanje policije nakon ovog događaja o ovom slučaju je traljava od strane MUP-a RS smatraju stručnjaci za kriminalistiku, a dalji koraci biće usmjereni na pronalazak bjegunaca i rasvjetljavanje svih okolnosti vezanih za ovaj zločin, kaže izvor za BN.

Nemanja Sjenica je, kako saznajemo, vjenčani kum od Marka Simića, sina savjetnika direktora policije RS Dragana Simića,koji je hapšen u nedavnoj akciji za narkotike.

Hronika

UHAPŠENI TINEJDŽERI! Molotovljevim koktelima planirali napasti crkvu

Tri tinejdžera uhapšena su na Kritu, jer su planirali da upotrebe Molotovljeve koktele tokom proslave Vaskrsa.

Osumnjičene, u uzrastu od 16 do 18 godina, policija je zaustavila u gradu Heraklionu, piše Katimerini.

Policija je u vozilu osumnjičenih pronašla osam Molotovljevih koktela napravljenih od plastičnih boca za vodu napunjenih benzinom, kao i 22 petarde različitih veličina.
Prema informacijama državne televizije ЕRT, osumnjičeni su bili na putu ka crkvi kada su zaustavljeni.

U međuvremenu, u Atini je uhapšen 27-godišnji muškarac, dok se za još devet osoba traga zbog sumnje da su bacali desetine Molotovljevih koktela ispred crkve u centru Neos Kosmosa.

Grčke vlasti nastoje da umanje upotrebu Molotovljevih koktela, koja je započela 2011. godine i koja i dalje traje.

Nastavi čitati

Hronika

TRAGIČNO NASTRADALI! Poznat datum i mjesto sahrane Srđana Todorovića i porodice

Sahrana tragično stradalih Srđana Todorovića, njegove supruge Biljane maloljetne kćerke Ane biće obavljena u utorak, 22. aprila u 15 časova na groblju Šušnjari u Doboju.

Istog dana, u 11 časova u Banskom dvoru u Banjaluci biće održana komemoracija i otvorena knjiga žalosti.

Podsjećamo, narodni poslanik Srđan Todorović, supruga Biljana i njihova maloljetna kćerka Ana stradali su juče u tragičnoj nesreći na auto-putu “9. januar”, a još dvoje djece su povrijeđeni.
Oni su hospitalizovani na UKC, a kako je rekao direktor ove ustanove Vlado Đajić njihovo stanje je stabilno.

Nastavi čitati

Hronika

DRAMA U CAZINU! Dvije sestre se potukle zbog očeve imovine

Nesvakidašnja situacija desila se u Cazinu, kada je zabilježen dramatičan sukob koji je uznemirio tamošnje mještane, odnosno komšije, zbog čega je morala intervenisati i policija.

Naime, kako prenosi Crna hronika, sukob su imale dvije sestre.

– Prvo je nastala žustra rasprava u dvorištu kuće njihovog pokojnog oca, a potom se sve pretvorilo u fizički obračun – ispričao je jedan od komšija koji je želio ostati anoniman.
Prema njegovim riječima, svađa je buknula oko podjele očeve imovine — zemljišta i starog seoskog stambenog objekta.

– Bilo je strašno gledati dvije sestre kako se tuku upravo pred očima ljudi koji su ih godinama poznavali kao mirne i povučene osobe – dodaje komšija za Dijasporu.

Nastavi čitati

Aktuelno