Hronika
HOROR U ŠVEDSKOJ! Najmanje 11 ljudi ubijeno u pucnjavi u školi, među njima i napadač

Najmanje 11 osoba poginulo je u pucnjavi u centru za obrazovanje odraslih u gradu Erebro u Švedskoj, saopštila je jutros policija.
– Za sada nemamo potpunu sliku o broju povrijeđenih – rekao je portparol policije i dodao da se ne može isključiti da će broj žrtava i dalje da raste pošto ni informacije o stanju povrijeđenih pacijenata na bolničkom liječenju nisu potpune, prenosi javni servis Švedske SVT.
U toku noći nastavio se policijski uviđaj i za sada u istrazi nema ničega što bi ukazivalo na to da je počinilac djelovao iz ideoloških motiva, saopštila je policija.
Imao je 35 godina i bio je bez prihoda. U školu je ušao naoružan lovačkom puškom, saznaje SVT.
On je bio nepoznat policiji i nije ranije osuđivan za bilo koje krivično djelo. Takođe, nema poznatih veza sa kriminalnim bandama.
Policija pretpostavlja da je djelovao sam, iako ne isključuju mogućnost da ima još umiješanih osoba.
Centar za obrazovanje odraslih u kojem je izveden napad nalazi se na periferiji grada Erebro, oko 200 kilometara zapadno od Stokholma.
Hronika
TRAGEDIJA U MODRIČI! Osoba skočila u BUNAR

Modriču je danas pogodila tragedija kada je jedna osoba izvršila samoubistvo skokom u bunar. Kako piše Avaz, u pitanju je zidani bunar dubine 30 metara i dugo nije bio u upotrebi.
– Danas oko 14:15 Policijska uprava Modriča je zaprimila prijavu da je jedno lice izvršilo samoubistvo skokom u bunar. Policijski službenice PU Modriča vrše uviđaj i preduzimaju sve potrebne mjere i radnje – potvrdio je za “Avaz” portparol PU Doboj, Aleksandar Vuković.
Više detalja biće poznato nakon obavljenog uviđaja.
Hronika
AKCIJA “MULA”: Ko je atraktivna cvjećarka koja je meta akcije SIPA?

Glavna meta akcije “Mula” je cvjećarka Melisa Butković iz Živinica koja se sumnjiči za prostituciju i prodaju droge, potvrđeno je za Klix.ba iz izvora bliskih istrazi.
U sklopu akcije pripadnici SIPA vrše pretrese na 18 lokacija u Živinicama i Banovićima, a kako Klix saznaje među 15 osumnjičenih, većina je iz Živinica.
Kada je riječ o Butković, interesantno je da je cvjećara “Seka”, koja se između ostalog pretresa, otvorena uz pomoć Grada Živinice.
Butković je aplicirala na projekat lokalne zajednice i ostvarila pravo na podršku u projektu “Program razvoja poduzetništva i podrška osnivanja preduzeća (Start-up)” za 2018. godinu.
Na stranici Grada Živinice navodi se sljedeće:
“Općinski načelnik Samir Kamenjaković je zajedno sa Melisom Butković presjekao crvenu vrpcu te time svečano otvorio cvjećaru ‘Seka’. Načelnik je bio prvi kupac u novootvorenoj cvjećari, te je tom prilikom mladoj poduzetnici Melisi Butković poželio mnogo sreće i uspjeha u vlastitom biznisu.”
Osim toga, njen kontakt je naveden i za izdavanje apartmana “Seka”, a moguće ih je unajmiti i za dnevni boravak. Iznajmljuje i stan u centru Živinica.
Od dva raspoloživa apartmana, kako se navodi na stranici, jedan ima bazen i saunu.
Bitno je naglasiti da u današnjoj akciji MUP-a TK i SIPA još nije niko uhapšen.
Hronika
VLASNICA CVJEĆARE NA METI POLICIJE: Sumnjiči se za elitnu prostituciju, prodaju droge

Na području Živinica po nalogu Tužilaštva BiH provodi se akcija SIPA-e.
Akciju provode pripadnici SIPA-e i MUP-a TK, a na meti je više osoba.
Meta ove akcije je Melisa Butković, vlasnica cvjećare Seka.
Butković se sumnjiči za elitnu prostituciju, distribuciju i prodaju droge te posjedovanje oružja, prenosi Avaz.
-
Društvo3 dana ago
APOKALIPSA U NAJAVI: Od juče RiTE Ugljevik u sporu od MILIJARDU I 300 MILIONA KM
-
Banjaluka2 dana ago
NINKOVIĆ HOĆE PRES, A NEĆE PITANJA! Novinarima rekao da su “bezobrazni”, dok Akvana tone zbog SNSD-a, po ko zna koji put!
-
Politika2 dana ago
“NAŠE MJESTO JE TAMO GDJE SE ODLUČUJE!” Stanivuković: Narod ne smije više plaćati cijenu ničijih POLITIČKIH ODLUKA I POTEZA
-
Banjaluka3 dana ago
“ČEGA SE PAMETAN STIDI…” SAVIĆ-BANJAC OŠTRO: SNSD ponižava građane, ruši sistem I UNIŠTAVA BANJALUKU
-
Svijet3 dana ago
PANIKA U VAŠINGTONU: U Bijelu kuću stigao izvještaj da Iran ima dovoljno uranijuma za 10 NUKLEARNIH BOMBI
-
Hronika2 dana ago
DRAMA U PO BIJELA DANA! Pijan u kafani pretukao mladića, pa izašao napolje i IZBO BANJALUČANINA
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ “OSVOJIO” ROMANIJU: “Sloboda, ljepota, ali i borba – vrijedilo je svakog koraka!”
-
Banjaluka3 dana ago
SKUPŠTINSKA VEĆINA BEZ SLUHA ZA SPORTISTE: Olimpijski bazen u Banjaluci od danas definitivno zatvorio vrata za sve