Connect with us

Hronika

UŽAS KOD BAJINE BAŠTE! Policija u zapaljenom rastinju pronašla beživotno tijelo

U mjestu Okletac, kod Bajine Bašte, danas oko 16 časova izbio je požar u otvorenom prostoru. U požaru je nastradalo i jedno lice.

Prema prvim informacijama, izgorjelo je nisko rastinje, površine oko 50 ari.

Intervenišu pripadnici VSJ Bajina Bašta, četiri vatrogasca-spasilaca sa vozilom.

Hronika

REAGOVALA POLICIJA! Nijemac uhvaćen kako snima nagu djecu na plaži

Istarska policija uhapsila je njemačkog državljanina koji je u turističkom objektu mobilnim telefonom potajno snimao nagu djecu na plaži počinivši time krivično djelo iskorištavanja djece za pornografiju, isaopštila je danas istarska policija.

Prema podacima policije, u četvrtak oko 13 časova zaposlenik obezbjeđenja je u nudističkom kampu u Rovinju zatekao kako kriomice snimao nagu djecu pa ga je zadržao do dolaska policije.

Na osnovi sudskog naloga, policija je obavila pretragu automobila, prostorija i tehničke opreme koje osumnjičeni koristi te je pronašla materijal inkriminišućeg sadržaja.

Muškarac je u petak uz krivičnu prijavu priveden u pritvorsku jedinicu.

“Ovakva kriminalistička istraživanja pokazuju da je javnost sve više osviještena o problemu snimanja djece i da građani prepoznaju sumnjivo ponašanje, što omogućuje pravovremenu reakciju policije i privođenje počinoca”, kažu u istarskoj policiji.

Apelovali su na roditelje da čuvaju svoju djecu i prate gdje su i što rade na plaži, prenosi Index.

Nastavi čitati

Hronika

DRAMA NA AUTOPUTU! Muškarac krvave glave i noge ISPUZAO IZ KUKURUZA!

Muškarac krvave glave i noge ispuzio je danas iz kukuruza na auto-putu ka Beogradu. On je preživio tešku saobraćajnu nesreću kada je sletio s puta.

Saobraćajna nesreća se dogodila na putu poslije Novih Banovaca prema Batajnici.

Povrijeđeni muškarac je ispao iz automobila, a automobil je sa puta završio u njivi kukuruza prevrnut na krov, piše Telegraf.

Nastavi čitati

Hronika

PAS TERORIŠE GRAĐANE SARAJEVA! Pitbul napao muškarca i majku sa bebom

U sarajevskom naselju Čengić Vila pitbul je napao dvije osobe, od kojih je jedna teže povrijeđena.

Kako navodi TV Sarajevo, mještani upozoravaju da već duže vrijeme žive u strahu zbog ovog psa koji boravi u neadekvatnim uslovima.

Jedna od svjedoka, Maja Bečić, opisala je dramatične scene.

– Skočio mu je za vrat i čovjek se borio za život. Moje kćerke su sve to gledale, čovjek vrišti dok ga pas ujeda. Nakon toga mu je skočio na ruku i objesio se za ruku. Tek kada su stigli komunalci, pas ga je pustio i dečko je uspio pobjeći – ispričala je ona.

Nakon toga, isti pas nasrnuo je i na nju, dok je bila u društvu sa dvije maloljetne kćerke.

– Popela sam se na stol ispred zgrade i tako spasila sebe i djecu. Pas je kružio oko nas, pokušavao skočiti na stol, a ja sam u rukama držala bebu. Djeca vrište, a prema vama ide pitbul za kojeg se priča da učestvuje u borbama pasa. To je bila prava drama – kazala je Bečić.

Situaciju je na kraju spasio jedan od komšija koji je uspio savladati psa i spriječiti veću tragediju.

Prema riječima svjedoka, policija je na teren stigla tek dva sata nakon prijave, a u međuvremenu se pojavio i vlasnik psa, koji je, kako tvrde mještani, bio agresivan i prema njima.

Stanovnici Čengić Vile ogorčeni su i traže hitnu reakciju nadležnih institucija – oduzimanje psa i sankcionisanje vlasnika.

– Mi više ne smijemo ni djecu pustiti da se igraju ispred zgrade. Ovo nije prvi put da pas izaziva incidente, a nadležni samo šute. Zar neko mora izgubiti život da bi reagovali? – poručuju mještani.

Nastavi čitati

Aktuelno