Connect with us

Region

ŠOKANTAN SLUČAJ U SRBIJI! Objavljene fotomontaže nagih učenica i nastavnice

Uznemirujući slučaj sajber nasilja dogodio se u osnovnoj školi “Radoje Domanović” u Vranju, a nakon što su se na društvenim mrežama pojavile fotomontaže na kojima se vide naga tijela montirana sa licima dvije učenice i jedne nastavnice ove škole. O samom slučaju oglasila se i ova obrazovna ustanova.

Kako je objavljeno na Instagram profilu 017_dn, sumnja se da je sve učinio jedan maloljetni učenik.

“Prema nezvaničnim informacijama, sumnja se da je fotomontaže napravio i proširio maloletni učenik iste škole. Ceo slučaj tretira se kao oblik digitalnog nasilja, koje sve češće pogađa najmlađe”, piše 017_dn.

O ovom nimalo prijatnom događaju na zvaničnom Instagram profilu oglasila se i osnovna škola Radoje Domanović u kratkom saopštenju za javnost.

“Kolektiv OŠ Radoje Domanović pruža apsolutnu podršku nastavnici i učenicama pomenute škole – žrtvama digitalnog i psihičkog nasilja. Takođe, najstrožije osuđujemo svaki vid nasilja – digitalnog, fizičkog, psihičkog i bilo koje druge vrste. Ustanova je u svemu postupila u skladu sa zakonom“, navodi se u saopštenju škole, prenosi Telegraf.rs.

Međutim, ovo saopštenje nije potpisano ni od strane direktora, niti od bilo kog zvaničnog predstavnika ustanove, a roditelji i šira javnost iščekuju konkretne mjere i detalje istrage policije, dok se očekuje i zvaničan stav nadležnog tužilaštva, piše dalje 017-dn.

Region

VATRA ZAHVATILA KUĆE IZMEĐU OMIŠA I MAKARSKE, IZGORJELI AUTOMOBILI: “Sve je ugroženo” (VIDEO)

Požar koji je jutros izbio na području Piska i Marušića, istočno od Omiša, razbuktava se jer vatrogasci ne uspijevaju da ga stave pod kontrolu, preneli su danas hrvatski mediji.

Kako dodaju turisti bježe, vatra je zahvatila krovove i fasade kuća, a izgorjeli su i automobili.

U saopštenju hrvatske vatrogasne službe u Omišu, koje je prenela agencija Hina, navodi se da su pripadnici vatrogasne službe angažovani na spasavanju ugroženih stambenih objekata.

“Požar se razbuktava i nemamo kontrolu nad njim, spasavamo kuću po kuću”, rekao je komandir Vatrogasne službe u Omišu i dodao da se vatra širi prema Pisku i Omišu.

“Sve je ugroženo”, izajavio je za hrvatsku agenciju komandir Vatrogasne službe u Omišu Višeslav Pešić.

U gašenju požara angažovana su sva dobrovoljna vatrogasna društva i sve javne vatrogasne jedinice sa područja Splitsko-dalmatinske županije.

Glavni vatrogasni komandir Slavko Tucaković potvrdio je u razgovoru za HRT da je situacija izuzetno ozbiljna te da je na teren upućena državna intervencijska vatrogasna služba.

“Situacija je vrlo ozbiljna. Aktivirali smo državne snage, na terenu je i policija”, izjavio je Tucaković. Dodao je da je dio stanovnika evakuisan brodom Pomorske policije, što dodatno svjedoči o težini situacije.

Na požarište su upućeni i vazdušni resursi, ali kanaderi su se privremeno morali povući zbog jakog vjetra, koji uvelike otežava gašenje iz vazduha. Čekaju u Splitu da se vjetar smiri.

Vatrogasne snage i dalje se bore da zaštite ljude i objekte, dok vatra nekontrolisano napreduje prema naseljenim područjima.

Dim se vidi i na Hvaru, a i Bol je pun dima.

Nastavi čitati

Region

VELIKI POŽAR NA HRVATSKOM PRIMORJU: “Situacija nije dobra, turisti bježe” (VIDEO)

U mjestima na jadranskoj obali na području Piska i Marušića, istočno od Omiša u Hrvatskoj, izbio je jutros požar, vatra se širi u smjeru kuća pa su u gašenje uz više vatrogasnih društava uključeni i mještani, saopšteno je iz Županijskog vatrogasnog operativnog centra Split.

“Požar je u razbuktaloj fazi, nemamo kontrolu. Spašavamo kuću po kuću, sve je ugroženo. Cijela županija je dignuta da dođe u pomoć”, rekao je za Hrvatski radio šef DVD-a Omiš, prenosi Index.

“Požar je izbio nešto prije sedam sati, na nekim mjestima vatra se širi u pravcu kuća pa i mještani učestvuju u gašenju”, rekli su ranije Hini u vatrogasnom centru.

U pomoć za gašenje ovog požara pozvani su i kanaderi, rekli su u DVD-u Omiš.

Prema izjavama očevidaca, kod Piska gori šuma iznad magistrale koja je nam tom dijelu i zatvorena, navodi portal Dalmacija danas.

Na terenu su vatrogasne ekipe, a stanje se brzo mijenja zbog vjetra i nepristupačnog terena. Stanovnici pokušavaju da zaštite domove, dok turisti, vidno uznemireni, napuštaju mjesto.

U Pisku je jutros nestalo i struje.

“Situacija nije dobra. Polivamo kuće, turisti bježe”, rekli su portalu građani.

Vatrogasci kažu da su na nogama ekipe iz sedam operativnih područja i požar gase dva aviona.

Za sada nema informacija o povrijeđenima.

Zbog požara je zatvorena deonica Jadranske magistrale (DC8) od Omiša do mjesta Dubci u oba smera, javlja HAK.

Nastavi čitati

Region

ŽIKA JAKŠIĆ HITNO HOSPITALIZOVAN Problemi s krvnim sudovima, stanje STABILNO!

Poznati voditelj i autor emisije “Nikad nije kasno”, Žika Jakšić, hitno je hospitalizovan zbog problema sa krvnim sudovima, saznaju domaći mediji.

Jakšić je zbrinut na vrijeme, a njegovo stanje je trenutno stabilno. Ipak, ljekari su odlučili da ga zadrže u bolnici kako bi pratili njegov oporavak i prepisali odgovarajuću terapiju.

Iako su vijesti o hospitalizaciji zabrinule njegove brojne fanove, ohrabruje činjenica da je Žika van životne opasnosti i da se, kako prenose izvori bliski porodici, osjeća bolje.

Voditelj se trenutno odmara i oporavlja, dok mu ljekarski tim posvećeno prati sve parametre kako bi se osigurao potpuni oporavak.

Publika i kolege sa estrade nadaju se da će se Žika uskoro vratiti na male ekrane i nastaviti sa snimanjem omiljene emisije koja godinama okuplja talentovane veterane muzičke scene.

Nastavi čitati

Aktuelno