Sport
STRAŠNA ISPOVIJEST OD JELENE DOKIĆ O BATINAMA KOJE JE DOBIJALA OD OCA: “Cijelu noć me šutirao, to me i danas boli”

Jelena Dokić je javno govorila o maltretiranju koje je preživjela od strane svog oca Damira.
Srpski mediji prenijeli su informaciju da je preminuo Damir Dokić, otac i bivši trener nekada najbolje srpske teniserke Jelene Dokić. Tokom njene duge i uspješne karijere nije se ništa znalo o njihovom odnosu, a nakon što je završila sa tenisom Jelena je progovorila o paklu koji je proživljavala.
U dokumentarnom filmu “Nesalomiva” ona je govorila o psihičkom i fizičkom nasilju koje je doživljavala tokom kompletne karijere od strane oca. Nasilje je bilo redovno, izgovori za njega brojni, a pritisak toliki da je sportiskinja poželjela čak i da sebi oduzme život.
“Otac mi je često govorio ‘nemoj ništa da pričaš, ćuti ili ću te ubiti’. Ja do svoje 33 godine nisam znala da se nasmijem. Ljudi često žele da budete savršeni, posebno u sportu, a to je nemoguće. Život nije savršen. Bila sam ranjiva i mislila sam da je to moja slabost. Sada sam svjesna da je to moja snaga”, rekla je Jelena Dokić u jednom intervjuu.
Jelenu Dokić otac tukao čim je krenula da igra tenis
Ona je u svojoj autobiografiji po kojoj je film i snimljen istakla da je otac krenuo da je tuče čim je počela da igra tenis. Ni kada je igrala polufinale Vimbldona nije mogla da prođe bez maltretiranja, pa je tako prespavala noć poslije poraza na samom kompleksu Vimbldona.
“Kada sam počela da igram tenis i udarila prvu lopticu, otac me je tukao. Stvari su postajale gore iza zatvorenih vrata… Poslije tog polufinala Vimbldona sam sjedila u sektoru za igrače, plakala. Otac je vikao da sam obrukala porodicu tim porazom. Nije mi dozvolio da odem u hotel, već mi je rekao da se snađem, da spavam na ulici ili šta god, da ne mogu da se vratim. Nisam imala gdje, ostala sam tu, čekala da svi odu i spavala sam u tom sektoru za igrače. Našli su me usred noći jer su tada čistili taj sektor”, istakla je Jelena.
“I danas osjećam bol”
Sa samo 17 godina preživljavala je brutalno nasilje, a kada se godinama kasnije osmjelila da progovori o onome što joj se dešavalo istakla je da je razlog za to pouka. Željela je da sve mlade djevojke čuju njenu priču, kako im se ništa slično ne bi desilo.
“Otečene i krvave potkoljenice, u modricama. Cijele noći sam bila šutirana oštrim cipelama zbog poraza. Imala sam samo 17 godina. Dan-danas osjećam bol u potkoljenicama zbog tog prebijanja. Zbog svake rane postoji ožiljak. Preživjela sam, ali nažalost ne preživi svaka žena ili djevojka i to je mučna stvarnost. Pričam sve ovo zbog njih, za njih se borim, za one koje nemaju glas”, istakla je ona.
(MONDO)
Sport
ĐOKOVIĆ NAPRAVIO SPEKTAKL U NJUJORKU! Oduševio fanove na bejzbol meču – svi pričaju o njegovom potezu!

Novak Đoković, srpski teniser, bio je specijalni gost na bejzbol utakmici Njujork Jenkisa.
MLB spektakl i derbi Njujork Jenkisa i Boston Red Soksa odigran je u noći između četvrtka i petka i specijalni gost na meču bio je Novak Đoković.
Srpski teniser se nalazi u Njujorku zbog predstojećeg US Opena koji se igra od 25. avgusta do 8. septembra, a Novak će svoj prvi meč igrati u noći između nedelje i ponedeljka.
Posebna čast je Đokoviću ukazana – izveo je početni udarac i bacio lopticu pre samog starta susreta Njujorka i Bostona.
Novak je uzeo reket u ruke i gestikulirao kao da će prvi udarac da izvede reketom, kao u tenisu.
Novak Djokovic throws out the 1st pitch at Yankee Stadium! pic.twitter.com/CVpzNuSXFk
— MLB (@MLB) August 22, 2025
Usledila je i fotografija sa jednim od najboljih MLB igrača današnjice i prvom zvezdom Njujork Jenkisa – Eronom Džadžom.
Sport
PIKSI NA UDARU NAVIJAČA! “Dokle više menadžerskih kombinacija”

Dragan Stojković Piksi, selektor reprezentacije Srbije, objavio je spisak igrača za septembarske mečeve kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Letonije i Engleske, a jedna odluka posebno je iznenadila javnost u Srbiji.
Vratio se Vanja Milinković-Savić, golman Napolija, a mladi partizanovac Ognjen Ugrešić takođe je na spisku i ovo je prvi put da se mladom vezisti, koji ima samo 18 godina, ukaže ovakva prilika.
Međutim, drugi talenat srpskog fudbala ispašta. Naime, na spisku nema bivšeg igrača Crvene zvezde Andrije Maksimovića, koji je za oko 15 miliona evra prešao ovog ljeta u Lajpcig. Ovaj potez Stojkovića iznenadio je dobar dio javnosti u Srbiji, a neki su u komentarima zaključili da je srpski Mesi imao pozive samo dok se nije prodao…
– Haha šta bi, nema Mesija? Misija ispunjena, cijena napumpana, roba prodata, svi zadovoljni i namireni. Sad može da pumpamo cijenu ostalim igračima titovih blizanaca – moglo se pročitati u komentarima navijača srpske reprezentacije.
– Sad mora i Ugrešić da se dobro “utopi” kao sto je Mesi – napisao je drugi.
– Maksimović se prodao, više nije bitno da bude na spisku – smatra jedan od navijača.
– Užasno. Gdje je Filip Stanković iz Briža, Ilić iz Union Berlina, Topić iz Noriča, Ivanović iz Milvola, Ratkov iz Salzburga, sve igrači u strahovitom usponu. Dokle vise menadžerskih kombinacija, kakav Račić više?!”.
– Piksi sad gura Ugrešića kao sto je gurao Maksimovica prije – jedan je u nizu komentara.
– Naravno da nije pozvao Maksimovića, jer su uspjeli da ga prodaju – istakao je jedan od navijača Srbije u komentarima. Andrija Maksimović jedan je od najvećih talenata u srpskom fudbalu i već je sa 18 godina upisao osam nastupa u reprezentaciji Srbije, no nakon odlaska iz Crvene zvezde je “nestao” sa Piksijevog spiska i to je zaista zanimljivo.
Srbija će prvo gostovati Letoniji, 6. septembra u Rigi, a onda dočekati Englesku, 9. septembra u Beogradu na “Rajku Mitiću”.
Na spisku su:
Golmani: Đorđe Petrović (Bormunt), Vanja Milinković-Savić (Napoli), Veljko Ilić (TSC), Dragan Rosić (Vojvodina)
Odbrana: Nikola Milenković (Notingem Forest), Strahinja Pavlović (Milan), Srđan Babić (Spartak Moskva), Strahinja Eraković (Zenit), Miloš Veljković (Crvena zvezda), Jan Karlo Simić (Anderleht), Nemanja Stojić (Makabi Tel Aviv), Aleksa Terzić (RB Salzburg), Kosta Nedeljković (RB Lajpcig),
Vezni red: Saša Lukić (Fulam), Nemanja Maksimović (Šabab Al Ahli), Andrija Živković (PAOK), Lazar Samardžić (Atalanta), Filip Kostić (Juventus), Stefan Mitrović (Verona), Veljko Birmančević (Sparta Prag), Ivan Ilić (Torino), Nemanja Gudelj (Sevilja), Aleksandar Katai (Crvena zvezda), Uroš Račić (Aris), Ognjen Ugrešić (Partizan)
Napad: Aleksandar Mitrović (Al Hilal), Dušan Vlahović (Juventus), Luka Jović (AEK), Nikola Štulić (Šarloa)
Sport
IZ AVIONA NA TEREN! Đoković još u Crnoj Gori, a sutra igra u Njujorku

Novak Đoković u utorak treba da igra svoj prvi meč u Njujorku, a najbolji teniser u istoriji je i dalje u Crnoj Gori.
Srpski as je viđen kako u ponedjeljak rano ujutru trči u Porto Novom, ekskluzivnom odmaralištu, a o tome svjedoči fotografija Sport kluba. To ne bi bilo ništa neuobičajeno da Đoković ne treba u utorak da izađe na stadion Artur Eš u Njujorku.
Tu bi u paru sa Olgom Danilović trebalo u novoformiranom takmičenju u miksu da odmjeri snage protiv ruskog tandema Danil Medvedev, Mira Andrejeva.
Kako sada stvari stoje Srbin će praktično direktno iz aviona na teren, što je jedna potpuno nova situacija u karijeri Novaka Đokovića, Obično se na gren slem turnire ide i po nekoliko dana ranije kako bi se teniseri adaptirali na uslove, koji ih tamo čekaju.
Novak ove godine nije odigrao nijedan meč na američkoj turneji na turnirima u Torontu i Sinsinatiju, a posljednji zvaničan meč je odigrao još u polufinalu Vimbldona početkom jula, prenosi Sport Klub.
-
Politika3 dana ago
SANJA VULIĆ NAPALA CRNATKA “Politički manijače, ti si dno srpske politike”
-
Politika2 dana ago
KRIVIČNO DJELO: Lažno predstavljanje i kršenje sudske odluke o zabrani vršenja dužnosti
-
Svijet2 dana ago
POJAVILI SE ŠOK DETALJI: 10 evropskih zemalja sprema vojsku za Ukrajinu? Tramp otkrio ŠTA PLANIRA iz vazduha
-
Region1 dan ago
VUČIĆ SE OGLASIO NA INSTAGRAMU: “Nikome ne damo da nam uništi Srbiju”
-
Politika2 dana ago
ANALIZA: Ko će pobijediti Dodik ili CIK?
-
Svijet2 dana ago
ZELENSKI POPUSTIO: „Spremni smo za sastanak sa Putinom, ali on ne smije da bude održan u Moskvi“
-
Društvo2 dana ago
PRIJEDOR-BANJALUKA: Još nema auto-puta, građani pitaju gdje je zapelo
-
Politika2 dana ago
ZAVRŠENA SJEDNICA PDP-a! “Politički radikalizam Dodikovog režima vodi Srpsku u IZOLACIJU I PROPAST”