Banjaluka
STANIVUKOVIĆ ODGOVORIO NA PITANJE O TV DUELU: Nisam za to, bolje da radimo, nego da se svađamo

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković poručio je da neće prihvatiti poziv na TV duel sa predsjednikom Skupštine grada Banjaluka, LJubom Ninkovićem, naglašavajući da je građanima dosta svađa, tenzija i političkih obračuna koji ne daju rezultate.
– Nikada u životu nisam bilo koga potcjenjivao, ali taj poziv ne gledam dovoljno ozbiljno. Nema potrebe da se sučeljavamo na televiziji. Narod je sit tenzija i takvih predstava – poručio je Stanivuković.
Kako je dodao, smatra da građani žele rad, red i disciplinu, a ne nove sukobe.
– Radije bih da nas dvojica sjednemo i razgovaramo kao ljudi, da vidimo kako da grad Banjaluka funkcioniše bolje, jer imamo ogromne probleme. Ninkovićeva politika svodi se na tužbe, galamu i optužbe. Upire prstom, traži neki nepostojeći kriminal. Ponekad me i zabavi kad vidim koliko to nema veze s istinom – rekao je Stanivuković.
Ističe da građani ne prihvataju takvu retoriku i da su i posljednji izbori to jasno pokazali.
– Ako bi se sutra održali izbori, uvjeren sam da bi razlika bila još veća. Ne vidim sebe u TV duelu, jer je cirkuskih predstava svima preko glave. Vjerujem da bi građani prije svega voljeli da nas vide na jednom radnom sastanku, gdje bismo razgovarali o konkretnim rješenjima i gdje bi sjednice trajale kraće, ali bi se održavale češće – istakao je on i dodao:
– Želim mu da politički bude korisniji, da bude manje ličan i manje ostrašćen, jer takav pristup ne vodi nikuda – naglasio je Stanivuković.
Na kraju, dodao je i dozu “zahvalnosti” svojim političkim protivnicima.
– Zahvalan sam Bogu što mi je dao baš njega kao protivnika, kao i emeritusa Selaka i estradnog umjetnika i organizatora Đajića – zaključio je Stanivuković.
Banjaluka
Održan prvi koncert klasične muzike za bebe! BASARA “OVO JE POKLON GRADA DJECI I RODITELJIMA”

Prvi koncert klasične muzike za bebe održan je danas u okviru „A String festa“, uz podršku Grada Banja Luka odnosno Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju.
-Banja Luka je grad mladih ljudi, grad koji raste i razvija se, ali i grad koji zna da bez porodice nema budućnosti. Ovim koncertom želimo da otvorimo jednu novu stranicu – da pored materijalne podrške porodicama, njegujemo i duhovnu i kulturnu dimenziju njihovog života. Jer ljubav prema umjetnosti i kulturi, ako se usadi od najranijih dana, postaje temelj bogatog i ispunjenog života – poručila je u obraćanju prisutnima ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara i zahvalila organizatorima „A string festa“ i studentima Akademije umjetnosti Banja Luka koji su izveli klasičnu muziku za najmlađe.
Kako je istakla, klasična muzika ima posebnu snagu.
-To je poklon Grada koji želimo da damo i djeci i roditeljima – trenutke zajedništva, ljubavi i radosti – navela je Basara.
Koncertna dvorana Banskog dvora bila je posebno prilagođena ovom događaju, stvarajući prijatno i sigurno okruženje za najmlađu publiku i njihove roditelje.
Banjaluka
OGLASILA SE POLICIJA! Evo šta kažu o napadu na Borenovića

Banjalučka policija pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, preduzima sve neophodne mjere i radnje u cilju rasvjetljavanja krivičnog djela tjelesna povreda i otkrivanja izvršioca, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka, a povodom napada na Branislava Borenovića, poslanika PDP-a u Predstavničkom domu Parlamenta BiH.
– Naime, sinoć oko 21.10 časova lice B.B. iz Banjaluke prijavilo je da je neposredno prije prijave na parking prostoru u Banjaluci napadnuto od strane dva nepoznata muška lica, na način da su ga poprskali biber sprejom usljed čega je zadobilo tjelesne povrede – istakli su iz PU Banjaluka.
Podsjećamo, dva nepoznata muškarca sinoć su biber sprejom napala Borenovića kome je ukazana ljekarska pomoć na UKC RS.
On je video snimak napada objavio na svom profilu na Facebooku uz komentar da video govori više od riječi.
Napad na Borenovića osudili su brojni politički zvaničnici u BiH, prenose Nezavisne
Banjaluka
ZLATNE KUPULE NAD BANJALUKOM! Srpsko-ruski hram dobija svoj veličanstveni izgled

Na Srpsko-ruski hram u Banjaluci danas su postavljene kupole, a riječ je impozantnoj građevini, stvorenoj u simboličnom ruskom arhitektonskom stilu.
Riječ je o zdanju sa pet kupola i posebnim zvonikom, prenosi Srna.
U okviru Hrama biće i srpsko-ruski kulturni i duhovni centar i biblioteka, gdje će se izučavati ruski jezik i bogata ruska književnost. U Hramu će biti tri oltara – Preobraženja Gospodnjeg, Simeona Mirotočivog i Svetog Save, te Svetih carskih mučenika Romanovih. Kao prototip Hrama izabran je nekadašnji Hram Čuda arhangela Mihaila sagrađen 1358. godine, koji se nalazio u Kremlju, a koji je porušen nakon Oktobarske revolucije. Srpsko-ruski hram gradi se u čast ruske carske porodice Romanov i predstavlja simbol volje srpskog naroda i bratskih odnosa sa Rusima.
Temelji Hrama osveštani su 17. septembra 2018. godine, a nekoliko dana nakon osveštanja, gradilište je obišao i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
-
Svijet2 dana ago
STIGAO PUTINOV ODGOVOR “Ako se NATO trupe pojave u Ukrajini BIĆE LEGITIMNA META”
-
Svijet3 dana ago
CNN OTKRIVA: Si i Putin razgovarali o besmrtnosti i transplantaciji organa
-
Politika2 dana ago
STEVANDIĆ “Srpska nije za rat, ali OKUPACIJA NIJE MIR”
-
Politika3 dana ago
MARKOVIĆ: Najveća pljačka NARODA u istoriji Srpske! Vlast dala koncesiju za par miliona, PA JE OTKUPILA ZA 240 MILIONA KM
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ ZAHVALIO SAKANU – Kotor Varoš podržao inicijativu za rasterećenje đaka
-
Svijet3 dana ago
OVAKVO ORUŽJE SVIJET DO SAD NIJE VIDIO: Pogledajte šta je Kina razvila, može da nosi 12 bojevih glava (VIDEO)
-
Politika1 dan ago
KORISTILI BIBER SPREJ! Borenović napadnut ispred zgrade u Banjaluci, prevezen u hitnu
-
Svijet2 dana ago
TRAMP: “Izgubili smo Rusiju i Indiju U KORIST KINE, želim im dugu i prosperitetnu BUDUĆNOST ZAJEDNO!”