Hronika
UMRO MLADI FUDBALER (19), porodica sakuplja novac za sahranu

Strašna tragedija pogodila je Veliku Britaniju, pošto je velški klub Pontnevind objavio da je njihov mladi fudbaler Tristan O’Kif iznenada preminuo u 19. godini života.
Klub je u saopštenju istakao da je Tristan bio “sjajna zvijezda” i osoba koja je ostavila neizbrisiv trag u ekipi, a da je ujedno bio stub odbrane tima i odigrao preko 100 utakmica.
Njegov broj dresa “3” povučen je iz upotrebe u znak vječnog sjećanja, a dres će biti uokviren i postavljen u svlačionici, prenosi britanski “The Sun”.
Na terenu “Lasgarn” održana je komemoracija na kojoj su se porodica, prijatelji i saigrači oprostili od Tristana puštanjem balona i dijeljenjem uspomena na njega. Klub i treneri opisali su ga kao fudbalera koji je uvijek davao 100 odsto na terenu.
Porodica i klub su zajedno pokrenuli i “GoFundMe” kampanja kako bi se prikupila sredstva za troškove sahrane. Do sada je prikupljeno više od 4.000 funti, a porodica je zahvalila svima na podršci u ovim teškim trenucima.
“Zauvijek 19. Zauvijek naš broj 3”, poručili su iz kluba, dodajući da će Tristan zauvijek biti dio njihove porodice i istorije, prenosi Telegraf.
Hronika
DIZALICA SMRTI U AUSTRIJI! Radnici priklješteni 500 metara ispod zemlje!

Najmanje tri radnika su povrijeđena, među kojima i državljanin BiH, u nezgodi na radu koja se jutros desila u tunelu na 500 metara dubine, u akumulacionoj elektrani u austrijskom okrugu Gmunden.
Kako stoji u policijskom saopštenju, do nezgode je došlo u 5:20 kada je hidraulična dizalica teška 12 tona prikliještila radnike.
Teže su povrijeđeni 50-godišnji mađarski državljanin iz okruga Gmunden i 48-godišnji slovački državljanin. Oni su odmah spasilačkim helikopterom prebačeni u bolnice u Velsu i Feklabruku.
Nešto lakše povrede zadobio je 37-godišnji radnik iz Bosne i Hercegovine, nastanjen u okrugu Gmunden i on je takođe kolima hitne pomoći transportovan u bolnicu.
Na lice mjesta odmah je izašla inspekcija rada, koja je započela istragu slučaja.
Kako stoji u policijskom saopštenju, ne može se isključiti da je došlo do tehničkog kvara na hidrauličnoj dizalici, ali su zatražena dodatna vještačenja.
Hronika
CRNI BILANS NA PUTEVIMA SRPSKE U saobraćaju poginulo 50 odsto VIŠE ljudi!

Na putevima u Republici Srpskoj u drugom tromjesečju ove godine poginulo je 50 odsto više građana nego u istom periodu prošle godine.
Pokazuju to podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Kako dodaju, broj povrijeđenih lica manji je za 3,2 odsto.
“Ukupan broj saobraćajnih nezgoda u drugom tromjesečju 2025. godine veći je za 23,8% u odnosu na isti period 2024. godine”, naveli su oni.
Najviše nesreća u drugom tromjesečju ove godine dešavalo se utorkom, a najviše povrijeđenih osoba imalo je između 21 i 30 godina, prenose Nezavisne.
Hronika
TRAGEDIJA U SRPSKOJ: Stijena pala na automobil, poginuo suvozač

Na području opštine Foča došlo je do odrona stijene na cestu, a kamen je pao na automobil, uslijed čega je suvozač iz automobila poginuo, a vozač je povrijeđen.
Nesreća se desila jutros u 9:15 sati, potvrđeno je za portal „Avaza“. Obe osobe su iz Sarajeva.
Slučaj je prijavljen PU Foča, a mjesto nesreće je Sijeračke stijene, Miljevina u kojoj je učestvovalo jedno vozilo marke Opel.
Uviđaj je u toku, a na licu mjesta je tužilac iz Trebinja.
-
Horoskop3 sata ago
NAJAROGANTNIJI ZNAKOVI HOROSKOPA: Misle da je cio svijet njihov
-
Magazin1 dan ago
BOGATSTVO IM JE SUĐENO: Ovi znakovi su rođeni da žive u luksuzu
-
Zdravlje1 dan ago
ZAŠTO JE DOBRO JESTI DORUČAK svaki dan u isto vrijeme? Ova navika može vam PROMIJENITI ŽIVOT
-
Zdravlje2 dana ago
SAVJETI ZA HIDRATACIJU Koja pića treba piti, a koja izbjegavati tokom velikih vrućina?
-
Politika2 dana ago
BIH DUBOKO PODIJELJENA: Srbi i Hrvati uz Izrael, Bošnjaci uz Palestince
-
Hronika3 dana ago
NIJE POSLALA POMOĆ, PACIJENT UMRO! Dispečerka Hitne pomoći iz Banjaluke IDE U ZATVOR!
-
Politika3 dana ago
ŠMITOVE ODLUKE OBJAVLJENE Putarine RS preusmjerene za isplatu Viaductu
-
Svijet2 dana ago
TRAMP TVRDI DA JE SPRIJEČIO KATASTROFU: “Da nisam tu, trenutno biste imali 6 velikih ratova”