Connect with us

Svijet

LUDI ZAOKRET U SAD-u! Predsjednik ZAPRIJETIO DEPORTACIJOM Ilonu Masku!

Predsjednik SAD Donald Tramp rekao je da je otvoren za deportaciju Ilona Maska i upozorio da bi Odjeljenje za vladinu efikasnost moglo da “pojede Ilona”.

– Ne znam. Moraćemo da pogledamo – rekao je Tramp za “Dejli mejl” kada su ga pitali o deportaciji Maska.

On je rekao da će možda Odjeljenje za vladinu efikasnost krenuti na Ilona.

– Znate šta je Odjeljenje za vladinu efikasnost? To je čudovište koje bi možda moralo da se vrati i pojede Ilona – prokomentarisao je Tramp.

Tramp je kritkovao svog nekadašnjeg bliskog saradnika nakon što se Mask okrenuo protiv “jednog velikog, lijepog zakona”.

“Veliki, lijepi zakon”, koji se nalazi pred senatorima, uključuje osim poreskih olakšica i izmjene imigracione politike, kao i smanjenje socijalne potrošnje.

Odnosi Trampa i Maska, koji su nekada bili bliski saveznici, pogoršali su se nakon što je Mask postao glavni kritičar Trampovog zakona. Ukoliko zakon bude usvojen, Mask je zaprijetio i osnivanjem nove stranke.

Mask je naturalizovani američki državljanin. Rođen je u Južnoafričkoj Republici.

Mask se žalio na smanjenje subvencija za elektronska vozila, ističući da to povećava deficit zemlje.

Svijet

Orban “Svijet je BEZBJEDNIJE MJESTO nakon sastanka Trampa i Putina na Aljasci”

Svijet je bezbjednije mjesto nakon sastanka američkog predsjednika Donalda Trampa sa njegovim ruskim kolegom Vladimirom Putinom na Aljasci, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban.

“Godinama smo gledali kako dve najveće nuklearne sile eliminišu okvir svoje saradnje i šalju poruke jedna drugoj”, napisao je Orban na Fejsbuku.

On je dodao da je sada sa tom praksom završeno. “Svijet je danas bezbjednije mjesto nego što je bio juče”, rekao je Orban.

Svjetski lideri reagovali danas su na samit predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa i ruskog predsjednika Vladimira Putina, a kako su mediji prenijeli, reakcije su podijeljene – jedni kritikuju nedostatak konkretnih rezultata, dok drugi ističu važnost samog dijaloga.

Nastavi čitati

Svijet

TRAMP “Ako se ništa ne iskomplikuje, SASTANAK sa Putinom je na vidiku!”

Predsednik Donald Tramp je rekao da će ukrajinski predsednik Zelenski doći u Ovalni kabinet u Bijeloj kući, u Vašingtonu, u ponedjeljak popodne. U izvještaju se dodaje da „ako sve bude u redu“, Donald Tramp namjerava da „zakaže sastanak sa predsjednikom Putinom“.

Prema Rojtersu, Tramp je rekao da je tokom samita na Aljasci utvrđeno da je najbolji način da se okonča rat u Ukrajini „direktan mirovni sporazum, a ne prekid vatre“.

Podsjetimo, predsjednik Ukrajine Zelenski ranije je objavio da u ponedjeljak putuje u Vašington i podržao je predlog za trilateralni sastanak između Ukrajine, SAD i Rusije.

– Podržavamo predlog predsednika Trampa za trilateralni sastanak između Ukrajine, Amerike i Rusije.

Ukrajina naglašava da se ključna pitanja mogu razgovarati na nivou lidera, a trilateralni format je pogodan za to.

Razgovaraću o svim detaljima sa predsednikom Trampom u Vašingtonu u ponedeljak. Zahvalan sam na pozivu – rekao je Zelenski u objavi na Telegramu, prenosi Ukrinform.

(Agencije)

Nastavi čitati

Svijet

NAJAVLJEN NOVI SASTANAK! Lokacija ŠOKIRALA Amerikance

Nakon sastanka Donalda Trampa i Vladimira Putina održana je prilično napeta konferencija za novinare, na kojoj su i ruski i američki predsjednik imali bombastične izjave.

U Americi je posebno odjeknulo to što je kao lokacija jednog od narednih susreta najavljena Moskva.

Neposredno prije završetka njihovog pojavljivanja, Tramp je rekao da će njih dvojica spriječiti “ubijanje hiljada ljudi nedjeljno”.

“Predsjednik Putin želi to isto koliko i ja” rekao je Tramp.

Američki predsjednik je zaključio zajedničko saopštenje zahvalivši se Putinu, nazvavši ga “Vladimir”.

“Razgovaraćemo sa vama vrlo brzo i vjerovatno ćemo vas uskoro ponovo vidjeti” dodao je Tramp.

Putin je na to odgovorio na engleskom: “Sljedeći put u Moskvi”.

Sastanak ruskog i američkog lidera trajao je skoro tri sata, ali još nije poznato šta su se tačno dogovorili kada je u pitanju rješenje sukoba u Ukrajini, prenosi “24Sedam”.

Nastavi čitati

Aktuelno