Connect with us

Region

ISKLIZNULA OCU IZ RUKU Preminula djevojčica nakon pada s tobogana u Hrvatskoj

Nakon pada s vodenog tobogana u riječkoj bolnici u utorak popodne preminulo je dijete, koje su hitno prevezli medicinskim helikopterom, izvijestila je riječka policija.

Kako se navodi, radi se o djetetu njemačkog državljanstva koje je stradalo prilikom pada s vodenog tobogana na ostrvu Rab u Jadranskom moru.

Hitno je podignut helikopter i dijete su prevezli u KBC Rijeka, ali uprkos pruženoj ljekarskoj pomoći nažalost je preminulo.

Kako nezvanično saznje 24 sata.hr, stradala je djevojčica koja je u jednom trenutku iskliznula iz ruku ocu i pala.

Nesretan slučaj odvio se u vodenom parku u Loparu.

Policija u saradnji sa svim drugim nadležnim službama i institucijama utvrđuje okolnosti i činjenice vezane uz ovaj slučaj.

Region

Paklene vrućine u Srbiji: “Ne mogu da stojim koliko mi štikla upada u asfalt”

Do sada neviđena scena zabilježena je u Srbiji, a kada je jedna gospođa usnimila kako joj štikla tokom toplotnog talasa koji hara zemljom proteklih dana, upada u asfalt i jedva se kreće.

“Šta kažu, 37°C danas? Ne mogu da stojim koliko mi štikla upada u asfalt”, napisala je jedna korisnica na društvenoj mreži “Iks”.

Kako se vidi na objavljenom video snimku, žena u sivim štiklama jedva se probija kroz asfaltiranu ulicu na nepoznatoj lokaciji u Srbiji, i za sobom ostavlja tragove na putu, a sve zbog, kako se sumnja, jako visokih temperatura.

Danas je, kako je Republički hidrometeorološki zavod objavio najavljeno jako toplo vrijeme, a najtopliji gradovi u Srbiji su danas do 15 časova bili Niš, Ćuprija i Leskovac gdje je izmjereno 39 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ), prenosi Telegraf.rs.

U Kraljevu, Kragujevcu i Vranju izmjereno je 38 stepeni, dok je za stepen manje u Dimitrovgradu, Kragujevcu, Kuršumliji, Negotinu, Smederevskoj Palanci i Valjevu.

U glavnom gradu, Beogradu, živa je dostigla 36 stepeni, koliko i u Zrenjaninu, Kikindi, Zaječaru, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici, Valjevu, Velikom Gradištu i Požegi.

Kada je riječ o temperaturama u gradovima u Autonomnoj pokrajini Kosovo i Metohija, najtoplije je u Prištini gdje je 35 stepeni izmjereno, dok je u Kosovskoj Mitrovici trenutno 34 stepena, piše RHMZ.

Nastavi čitati

Region

KINESKA ULAGANJA SU SPAS ZA SRBIJU! Vučić poručio – bez njih nema napretka!

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u razgovoru sa ambasadorom Kine Li Mingom istakao značaj kontinuiranih kineskih investicija koje su od suštinske važnosti za razvoj infrastrukture, industrije i drugih ključnih sektora.
“Ove investicije, ne samo da podstiču ekonomski rast Srbije, već stvaraju radna mesta i unapređuju životni standard naših građana”, naveo je Vučić na Instagramu.

Na sastanku je naglašena važnost čeličnog prijateljstva između Srbije i Kine, koje se temelji na dubokom međusobnom poštovanju i plodonosnoj saradnji.

Vučić je ponovio zahvalnost predsjedniku Si Đinpingu na njegovoj podršci i posvećenosti jačanju bilateralnih odnosa Srbije i Kine, uvjeren da će dalja saradnja nastaviti da donosi nove rezultate, veću snagu i još jače veze između dva naroda.

“Srbija zna da ceni iskreno partnerstvo”, naglasio je Vučić.

Nastavi čitati

Region

Tuča u avionu “Rajanera” na letu iz Zagreba: KRV JE BILA SVUDA

Na letu avio-kompanije “Rajaner” koji je u srijedu uveče poletio iz Zagreba i sletio na aerodrom u Malmeu izbila je tuča.

Navodno su se dvojica muškaraca potukla do krvi, piše Aftonbladet.

Avion Rajanera koji je letio iz Zagreba trebao je da sleti na aerodrom Malme u 22.30.

“Neposredno prije slijetanja svetla se gase. I onda odjednom vidimo dvojicu muškaraca koji se počinju žestoko tući i bacati na druge putnike”, kaže jedan od putnika.

Tada je, kaže, u avionu zavladao haos.

“Bilo je puno djece i žena koje su plakale. Ljudi su nekako htjeli da pobjegnu u zadnji dio aviona da se sakriju. Krv je bila svuda. Putnik je bio potpuno krvav. Bili su tako blizu da su skoro pali na mene i moju majku. Bilo je toliko neugodno da se još uvijek tresem”, ispričala je švedskom mediju putnica iz aviona.

Kad je avion sletio, obezbjeđenje je ušlo u avion kako bi se pobrinuli za muškarce. Nakon toga svi su putnici evakuisani, prenosi Dnevnik.

“Tokom večeri imali smo manju policijsku operaciju na aerodromu Malme. To nije uticalo na rad aerodroma. Budući da se radi o policijskoj stvari, molim vas da kontaktirate policiju za više informacija o incidentu”, rekao je David Karlson, portparol za Aftonbladet.

Nastavi čitati

Aktuelno