Sport
ZAUSTAVLJEN ŠPANSKI NAVIJAČ Krenuo pješke na Mundijal pa završio u Iranskom zatvoru
Bivši padobranac i vatreni navijač Real Madrida, 41-godišnji Santjago Sančez pješačio kroz 15 zemalja i naširoko podijelio svoje putovanje na popularnom instagram profilu u posljednjih devet mjeseci.
Santjago je trebalo još “samo” da prepešači Iran da bi stigao do Katara, domaćina Svjetskog prvenstva.
Navijač Real Madrida i španske reprezentacije želio je da stigne pješke do Katara, zemlje domaćina predstojećeg Mundijala. Sada je veliko pitanje hoće li u tome i uspjeti, s obzirom da je “zaglavio” u zatvoru u Iranu.
Santiago Sanchez, a Spanish Real Madrid fan trekking to the World Cup from Madrid has been reported missing in Iran. @AP pic.twitter.com/p3pkuq13ai
— Madrid Zone (@theMadridZone) October 25, 2022
Ta vijest i nije toliko loša, s obzirom na to da o njemu nekoliko dana nije bilo baš nikakvih informacija. Svaki trag mu se izgubio prije tri nedjelje, a njegovi roditelji i prijatelji bili su prilično utučeni, pomišljali su i na najgore.
Posljednji put se sa porodicom čuo početkom oktobra, a sada su stigle najnovije informacije o njemu. Nalazi se u Iranu, živ je, ali se trenutno nalazi u gradu Sakezu i to u zatvoru! Ovaj gradić pripada regiji Kurdistan, a sa njim je i prevodilac, koji je takođe uhapšen.
Santjago je poslednji put viđen 2. oktobra u gradu Penžvin u Iraku, na pet kilometara od granice sa Iranom. Do tada je svakodnevno komunicirao sa prijateljima i porodicom, govorio im je o svojim avanturama, ali kontakata nije bilo još od početka oktobra.
– Ovde je vruće, ali dobro je – bila je posljednja poruka koju je Sančez poslao svojoj porodici, poslije čega je za njega počeo pakao u zemlji u kojoj već nedeljama vladaju politički neredi.
Inače, Iran je bila poslednja zemlja koju je Sančez trebalo da prepješači kako bi stigao u Katar, ali sada je veliko pitanje hoće li uopšte moći pratiti Svjetsko prvenstvo makar preko malih ekrana, piše sportklub.rs.
Sport
BOMBA IZ ITALIJE: Poznata sudbina Dušana Vlahovića!
Dušan Vlahović napustiće Juventus ovoga ljeta, pišu italijanski mediji.
Srpski reprezentativac i “Stara dama“ nisu pronašli zajednički jezik na jednom od posljednjih sastanaka i pokušaja da se saradnja napadača i Juventusa nastavi.
„Dušan Vlahović odbio je ponudu Juventusa za produženje ugovora. Napadač će napustiti Juventus kao slobodan igrač“, navodi italijanski novinar Nikolo Skira, čime potvrđuje svoju najavu od prije šest dana kada je objavio da će Vlahović na kraju sezone napustiti Juventus.
Prepreka u postizanju dogovora je novac. Vlahović je tražio povećanje plate za 30 posto što Juventusu nije odgovaralo. Vlahović je ove sezone zaradio 12.000.000 evra po ugovoru, a Juventus mu je sada nudio pet miliona manje. Dušan Vlahović tako poslije četiri godine napušta Juventus i čini se da je to najbolja odluka za srpskog napadača, jer je prošao kroz veoma turbulentan period proteklih godinu dana. Od 30. juna biće slobodan igrač.
U Juventus je došao u zimu 2022. godine, odigrao je 168 utakmica, postigao 68 golova uz 16 asistencija.
Sport
SKUPA CIJENA PORAZA: Đoković nakon kraha na Rolan Garosu ostaje bez važnih bodova
Novak Đoković već neko vreme zauzima četvrto mesto na ATP listi, ali će poslije završetka aktuelnog grend slema u Parizu sasvim izvjesno pokvariti položaj u svjetskom poretku singl igrača.
Najmanje za tri pozicije.
Možda i više, u zavisnosti od konačnog raspleta Otvorenog prvenstva Francuske. I to sve zbog svog vrlo lošeg nastupa i kratkog bivstvovanja u borbi za trofej vrijedan 2000 bodova, pošto je ispao već u trećem kolu turnira velike četvorke.
Imao je maltene otvoren put ka nevjerovatnom 25. GS šampionskom naslovu, poslije otkazivanja drugoplasiranog Karlosa Alkaraza i šok eliminacije prvog reketa svijeta, Janika Sinera, da bi sada ostao i bez mjesta tik iza Aleksandera Zvereva.
Zbog toga što već neko vrijeme daje prioritet privattom životu, što je ove godine propustio većinu Mastersa, ima problema sa povremenim povredama i igra u 39. godini, dok njegovi večiti rivali Rodžer Federer i Rafael Nadal uživaju u penziji.
Na aktuelnom Rolan Garosu stigao je samo do meča sa Žoaom Fonsekom, u kome je “uspio” da izgubi veliku prednost u setovima. Što ga je koštalo gubitko velikog broja ATP bodova od RG 2025, na kome je bio polufinalsta, prenosi Arena sport.
Sport
NEBESKI SKOK MLADE BANJALUČANKE: Talentovana teniserka munjevito napreduje na WTA listi
Nakon plasmana u polufinale ITF turnira na Bolu, mladu banjalučku teniserku Saru Mikaču (23) očekuje veliki napredak na WTA listi.
Naime, od naredne sedmice reprezentativka BiH će zabilježiti ranking karijere. Osvojenim bodovima u Hrvatskoj, Mikača će zabilježiti skok od čak 182 mjesta na svjetskoj listi, pa će od naredne sedmice biti na 868. mjestu WTA listi. Najbolji ranking joj je bio 974. mjesto iz septembra prošle godine.
Sara je zablistala na Bolu gdje je iz kvalifikacija stigla do polufinala. Na tom putu je pobijedila i bivšu 61. teniserku svijeta Julie Niemier, a još je rušila mnogo bolje rangirane teniserke, te se može reži da je iza nje najbolji turnir u karijeri na kojem je potvrdila veliki potencijal.
Nema sumnje da bi ovaj turnir mogao biti prekretnica za Saru koja bi u skorijoj budućnosti mogla ući u top 500.
Nezavisne
-
Politika2 dana agoĆURLA I VLADO ĐAJIĆ PRIJAVLJENI ZBOG LAŽNOG PREDSTAVLJANJA I PRIJETNJI: Kabinet predsjednika NSRS Nenada Stevandića o incidentu u Omarskoj
-
Region3 dana agoNOVA PRAVILA NA GRANICI: Od 1. juna ovo ne smijete unositi u Hrvatsku!
-
Politika2 dana agoJEDNO PRIČAJU, DRUGO RADE: SNSD povećava budžet za državne institucije koje navodno hoće da ukinu?!
-
Društvo3 dana agoKO VODI ZDRAVSTVO? Stručnjaci odlaze, a poslušnost postaje glavni kriterijum
-
Politika10 sati ago“NE TALASAJ, NE PITAJ, NE KRITIKUJ”! Drinić o atmosferi straha u javnim institucijama
-
Hronika2 dana agoBANJALUČKE KRAĐE ZA NEVJERICU: Jedan odnio jagnje, drugi kroz prozor ispao s vlasnikom stana
-
Svijet1 dan agoZAKLJUČALI RADNIKE U AUTO, PA IH ŽIVE ZAPALILI: Kamere snimile horor na pumpi u Italiji
-
Svijet2 dana agoIMA POVRIJEĐENIH: Dronovi napali Sankt Peterburg u kojem boravi delegacija Srpske
