Društvo
POMOĆ HRABROM DJEČAKU: Pozovite 17166 i donirajte 2 KM za Vedada!

Nastavljamo humanitarnu akciju za našeg hrabrog dječaka, Vedada Kičinu, koji se bori s nizom teških i rijetkih zdravstvenih dijagnoza.
Dijagnostifikovana mu je intersticijska bolest pluća, a posljednji nalazi nisu ohrabrujući. Njegovo zdravstveno stanje se dodatno komplikuje – boluje i od problema sa slezenom, jetrom, bubrezima, štitnom žlijezdom i probavnim sistemom, a trenutno je i na granici razvoja dijabetesa.
Nažalost, dječak počinje da gubi sluh, a nedavno su potvrđene još dvije vrlo ozbiljne dijagnoze. Sve dijagnoze koje ima nose visok stepen rizika, a bez odgovarajuće terapije i stalnog ljekarskog nadzora, bolest brzo napreduje.
Pravilnim liječenjem moguće je usporiti napredovanje bolesti i znatno mu olakšati svakodnevni život. Neke komplikacije, nažalost, nisu izlječive, ali uz našu pomoć možemo učiniti sve da dječak ne uđe prerano u najtežu fazu bolesti.
Molimo sve ljude dobrog srca da se uključe – pozivom na broj 17166 donirate 2 KM za njegovo liječenje.
Budimo dio ove borbe – pokažimo da nije sam.
Pozivamo ljude dobre volje da pokažu solidarnost i pomognu ovom hrabrom dječaku da dobije potrebnu medicinsku njegu.
Osim poziva na humanitarni broj, možete pomoći i direktnim uplatama na račun Vedadove majke:
Dženana Kičina
Broj računa (za uplate iz BiH): 1994606045380748
IBAN (za uplate iz inostranstva): BA391994606045380748
SWIFT: ABSBBA22 Sparkasse Bank
Adresa: Gornji Ranković, Teslić
Ukoliko želite stupiti u direktan kontakt s Vedadovom porodicom radi dodatnih informacija ili podrške, možete nas slobodno kontaktirati.
Hvala svima koji se odazovu ovom pozivu i pruže ruku pomoći Vedadu i njegovoj porodici – poručuje Humanitarno udruženje “Mali Anđeo”.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Nakon oblačnog jutra očekuje pretežno sunčano

U Bosni i Hercegovini se nakon oblačnog jutra očekuje pretežno sunčano vrijeme uz umjerenu oblačnost.
Ujutro će biti oblačno i vjetrovito, dok se na sjeveru i istoku očekuje kiša, koja će prestati prije podne.
Tokom dana biće svježije, a uveče se očekuje vedro vrijeme u svim krajevima. Vjetar će tokom noći i jutra biti umjeren do jak, a tokom dana slab do umjeren, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Jutarnja temperatura vazduha biće od deset do 16, a najviša dnevna od 20 do 26 stepeni Celzijusovih.
Društvo
VIŠKOVIĆEV SIN ZATVORIO FIRMU: Nema interesa za poslovanje

Marko Višković, sin bivšeg premijera Republike Srpske Radovana Viškovića, zatvorio je stanicu za tehnički pregled vozila „Altro“ u Banjaluci, saznaje portal CAPITAL.
On je, sa svojim poslovnim partnerom Zoranom Ivetićem, u prijedlogu Okružnom privrednom sudu naveo da nema interesa za dalje poslovanje, kao i da nema neplaćenih obaveza.
Sud je njegov zahtjev uvažio i sproveo skraćeni dobrovoljni likvidacioni postupak.
„Na osnovu uvida u priloženu dokumentaciju sud je utvrdio da je predlagač dostavio potpunu i kompletnu dokumentaciju iz koje proizilazi da „Altro“ nema obaveza prema povjeriocima, uključujući i obaveze prema radnicima te da nema dugovanja prema drugim fizičkim i pravnim licima“, navodi se u odluci suda.
Inače, zanimljivo je kako je Marko Višković poslao suvlasnik ove stanice.
Naime, njemu je 2020. godine pola firme prepisao tadašnji dekan Mašinskog fakulteta u Banjaluci Aleksandar Milašinović, inače dobar prijatelj njegovog oca Radovana.
Taj poklon Marko Višković je dobio nakon što je Vlada „Centru za automobilsko inženjerstvo“ takođe u vlasništvu Aleksandra Milašinovića i kompaniji „Prointer“ dodijelila posao kontrole rada stanica za tehnički pregled vozila, po osnovu kojeg su ove firme ubirale višemilionske prihode.
Radovan Višković koji je tada bio premijer i Milašinović nisu sporili svoje poznanstvo ali su tvrdili da poslovno partnerstvo nema veze veza sa stručnom institucijom.
Društvo
MINISTARSTVO TVRDI: Nema dokaza da je HE “Ulog” uzrok pomora ribe u Neretvi

Vanrednom kontrolom postrojenja Hidroelektrane (HE) “Ulog” utvrđeno je da nema konkretnih dokaza da je pomor ribe na ušću Ljute u Neretvu u vezi sa radom ovog postrojenja, rečeno je Srni u Ministarstvu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS.
Nakon što je Ministarstvo uputilo hitan zahtjev Republičkoj upravi za inspekcijske poslove, juče je izvršena vanredna kontrola postrojenja HE “Ulog” sa akcentom na branu i mašinsku zgradu, kojoj su prisustvovali ekološki inspektor iz Istočnog Sarajeva, pomoćnik ministra za životnu sredinu Duško Solomun i direktor Hidroelektrane Goran Minić.
“Tom prilikom je utvrđeno da, s obzirom na to da je ušće LJute u Neretvu udaljeno 1,4 kilometra od mašinske zgrade HE `Ulog`, inspekcija nema konkretne dokaze da je razlog navodnog pomora u vezi sa radom HE `Ulog`”, naglasili su u resornom ministarstvu.
U Ministarstvu dodaju da kontrolom nije bilo moguće utvrditi kvalitet vodotoka Kalinovačke jezernice i LJute, te je naloženo u što kraćem periodu uzorkovanje vode ove dvije rijeke.
Izvještaj o ispitivanju površinske vode iz juna 2025. godine urađen je od licencirane ustanove Institut za zaštitu i ekologiju Banjaluka, rađeno je šest uzoraka, a od toga su dva uzorka uzeta iz same akumulacije – jedan sa središnjeg dijela akumulacije, a drugi neposredno uz branu.
“Zaključkom ovog izvještaja utvrđeno je da svi parametri zadovoljavaju prvu klasu kvaliteta površinske vode. Naredna redovna ispitivanja, shodno ekološkoj dozvoli, planirana su za sutra”, kažu u resornom ministarstvu.
Iz Ministarstva ističu da, prema navodima direktora HE “Ulog”, u samom akumulacionom jezeru lokalni ribari redovno obavljaju ribarske aktivnosti, a vrši se i stalno praćenje ekološki zagarantovanog protoka /0,52 metra kubna u sekundi/, koji je potvrđen na mjernom profilu od Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Na području gornjeg toka rijeke Neretve, neposredno ispod HE “Ulog” nedavno je primijećen pomor ribe nizvodno do ušća Ljute.
-
Politika3 dana ago
Tri MILIJARDE, luksuzna VILA i obavještajni podaci – gdje je Dodikov novac?
-
Politika3 dana ago
AMERIČKA VEZA! Cvijanović i plan za pomilovanje Milorada Dodika?
-
Banjaluka2 dana ago
STANIVUKOVIĆ “CIRKUS JE STIGAO U NAŠ GRAD, a glavne klovnove glumi rukovodstvo Republike Srpske!” (VIDEO)
-
Banjaluka2 dana ago
Đajićev cirkus blokirao saobraćaj, a 40 MILIONA ZA GARAŽU UKC-a više niko i ne spominje
-
Politika1 dan ago
Stanivuković “TRAMPE , PRIMI IH, PRIMJETI IH, SKINI IM SANKCIJE, samo da prestanu da nas brukaju!”
-
Društvo2 dana ago
RADOSTAN PLAČ! U Srpskoj rođeno 17 beba, bez poroda u Foči, Bijeljini i Trebinju
-
Politika2 dana ago
VUKOVIĆ “Dodik ‘ZALEDIO’ novi Ustav Republike Srpske ?!
-
Svijet3 dana ago
Zaharova Zapadu “STVORILI STE KRVAVO ČUDOVIŠTE”