Hronika
HOROR U ROTERDAMU! Dva američka bulija iskidala čoveka do smrti

Dva psa, rase američki buli XL, napala su i ubila muškarca u Roterdamu, saopštila je holandska policija, a policajci su morali da pucaju na jednog od pasa kako bi prišli žrtvi, ali pokušaji reanimacije su bili bezuspješni.
Prema navodima policije, oba psa kasnije su uspavana u dvorištu kuće, pišu NL Tajms.
Psi su, kako se navodi, napali muškarca dok je pokušavao da ih razdvoji tokom njihove međusobne borbe, izjavila je njegova ćerka za lokalni list AD. ”Bio je veoma dobar otac, čovjek koji se sa svima slagao. Kada je moja majka preminula, cijela ulica se brinula o njemu. To mnogo govori o tome koliko je bio voljen”, izjavila je ćerka preminulog muškarca.
Rasa američki buli XL nalazi se na zvaničnoj listi pasa visokog rizika u Holandiji od 2017. godine.
U Velikoj Britaniji su u poslednjih nekoliko godina uvedene stroge mjere za uzgoj i držanje ove rase, nakon više incidenata sa smrtnim ishodom, piše Telegraf.rs.
Hronika
ŠOKANTNA ODLUKA SUDA! Jović, kum najbližeg saradnika GORANA SELAKA, na slobodi nakon brutalnog napada na policajca!

Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci uložiće žalbu na odluku Osnovnog suda u Banjaluci da pusti na slobodu Radoslava Jovića (48), osumnjičenog za brutalno premlaćivanje policijskog inspektora u banjalučkom naselju Starčevica.
“Iznenađeni smo odlukom suda da ne prihvati prijedlog za pritvor. Tužilaštvo će uložiti žalbu u roku od 24 sata”, izjavio je za ATV glavni tužilac OJT Banjaluka Mladen Mitrović.
Podsjetimo, Joviću su određene mjere zabrane sastajanja i prilaska svjedocima, dok je njegovom sinu Mihajlu pritvor određen do 30. septembra. Obojica su osumnjičeni za krivična djela sprečavanje službenog lica u vršenju službene radnje i ugrožavanje sigurnosti.
Odluka suda izazvala je šok i revolt među policajcima. Službenici PU Banjaluka danas su protestovali ispred Osnovnog suda, zahtijevajući veću zaštitu i pravdu za kolegu koji je pretučen naočigled maloljetnog sina.
Prema dosadašnjoj istrazi, sukob je počeo kada je Mihajlo Jović angažovao mladića da razbije automobil bivše djevojke. Policajac u civilu, koji se slučajno našao na mjestu događaja, pokušao je da spriječi incident, ali je napadnut od Mihajla i njegovog oca Radoslava. Inspektoru su nanesene teške tjelesne povrede, a napad se nastavio i po dolasku patrole.
Međutim, pozadina puštanja Radoslava Jovića na slobodu, prema saznanjima našeg portala, ima snažnu političku dimenziju. Jović je kum Ratku Jokiću, direktoru “Depota” i najbližem saradniku doktora Gorana Selaka, lidera Socijalističke partije Srpske.
Ironija je još veća jer je baš danas Goran Selak predložen za ministra pravde Republike Srpske, a Jokić bi trebalo da postane odbornik u Banjaluci, dok Jović izlazi na slobodu nakon što je pretukao policajca.
Nakon što se SPS “proslavio” aferom oko preprodaje grobnih mjesta, javnost je mislila da je već sve viđeno, ali ovaj slučaj pokazuje da u Srpskoj uvijek može gore.
Banjaluka24
Hronika
ZAPALJEN AUTOMOBIL DŽEVADA MAHMUTOVIĆA, delegata u Vijeću naroda RS

U centru Tuzle, stotinjak metara od sjedišta Uprave policije MUP-a TK, je izbio požar u kojem je totalno uništen automobil mercedes vlasništva Dževada Mahmutovića (SDA), delegata u Vijeću naroda RS.
“Ustao sam ujutro i vidio vatrogasce. Požar se, dakle, već raširio. Obavljen je uviđaj i ono što je meni rečeno je da je automobil zapaljen sa bočne strane garaže u zgradi gdje živim”, rekao je za Fenu Dževad Mahmutović.
Istakao je kako nema sumnje ko bi to mogao uraditi, ali da je pričinjena šteta viša od 100.000 KM.
“Živi smo i zdravi. Da li ima veze s mojim djelovanjem u Vijeću naroda RS zaista ne znam. Ovdje se nisam ni sa kim zamjerio”, kazao je on.
Požar su ugasili pripadnici Vatrogasne jedinice Tuzla, a uviđaj su obavili službenici Uprave policije MUP-a TK.
Hronika
TEŠKO POVRIJEĐENI DJEČAK IZ TUZLE priključen na aparat za vještačko disanje!

Sedamnaestogodišnjak kojeg je danas hladnim oružjem povrijedio drugi maloljetnik priključen je na aparat za vještačko disanje, saopšteno je iz UKC-a Tuzla.
Iz UKC su naveli da je povrijeđeni pacijent smješten u Jedinicu intenzivne njege Klinike za anasteziologiju i renimatologiju.
Njega je danas hladnim oružjem povrijedio drugi maloljetnik u tuzlanskom naselju Kreka u blizini osnovne škole.
-
Hronika3 dana ago
DJEVOJKA IZBOLA MLADIĆA! Zborovanje na Manjači pošlo po zlu
-
Hronika18 sati ago
ŠOKANTNA ODLUKA SUDA! Jović, kum najbližeg saradnika GORANA SELAKA, na slobodi nakon brutalnog napada na policajca!
-
Društvo2 dana ago
POTPUNI HAOS! Informativna redakcija ATV-a obustavila rad: „Nećemo da radimo pod pritiscima i mobingom!
-
Region3 dana ago
BRATIĆ TVRDI “Amerika hrvatskoj vojsci u “Oluji” dostavljala SATELITSKE SNIMKE U REALNOM VREMENU”
-
Svijet3 dana ago
“SPREMNI SMO, KREĆEMO!” Zelenski nagovijestio pakao koji se sprema Rusiji
-
Društvo2 dana ago
PROTEST KAMIONDŽIJA! Vlast im okrenula leđa, ceste blokirane!
-
Politika3 dana ago
NENAD STEVANDIĆ “Republika Srpska NEĆE IMATI dva predsjednika”
-
Politika18 sati ago
SVE JE BILA FARSA? Dodik i Šmit proteklih mjeseci imali više TAJNIH SASTANAKA?!