Sport

SKANDAL Hrvatski reprezentativac pozitivan na doping testu

Sport

REPREZENTATIVAC NIKOLA MILENKOVIĆ se izvinio naciji! “Verovali smo do kraja, što smo i pokazali na terenu, NAŽALOST NISMO USPJELI”

Fudbalski reprezentativac Nikola Milenković uputio je izvinjenje naciji zbog eliminacije sa Evropskog prvenstva i istakao da je ekipa imala veliku podršku od 35 hiljada ljudi na tribinama stadiona u Minhenu.

-Verovali smo do kraja, što smo i pokazali na terenu, na žalost nismo uspeli. Izvinjavam se naciji, imali smo veliku podršku 35.000 ljudi na stadionu, osetili smo podršku. Na greškama se uči, idemo dalje – rekao je Milenković za Radio televiziju Srbije.

Štoper Fjorentine rekao je da su rezultati pokazali da je grupa bila ujednačena.

-Da smo postigli protiv Engleske gol, mogle su sve reprezentacije da imaju po tri boda, ali to je šta bi bilo kad bi bilo – dodao je Milenković.

Na kraju se osvrnuo i na utakmicu protiv Danske.

-To je jedna veoma organizovana ekipa, koja se dobro brani. Pokušali smo svim silama, ali nije bilo dovoljno. Tvrda utakmica, veoma zatvorena, znali smo da će tako biti – zaključio je Milenković.

Nastavi čitati

Sport

EURO JE ZAVRŠEN ZA ORLOVE! Jedno poluvrijeme NIJE DOVOLJNO za pobjedu!

Srbija je razočarala na Evropskom prvenstvu! Orlovi su završili takmičenje u grupnoj fazi su osvojili dva boda i završili na posljednjem mjestu u grupi.

U odlučujućem meču protiv Danske Srbija je bila potpuno bezidejna. Selektor Dragan Stojković je opet mijenjao ekipu i formaciju a to je itekako uticalo na ekipu koja nije uspjela da se snađe.

Prvo poluvrijeme je donijelo fudbalsku uspavanku. Danci su imali više loptu u svom posjedu ali su samo jednom bili opasni pred golom Predraga Rajkovića.

Eriksen je uputio dobar udarac koji je čuvar mreže Srbije odbranio. Bio je tu još samo jedan pokušaj Skandinaca. Na drugoj strani “orlovi” su u prvom dijelu bili potpuno bezopasni. Samo jedan pokušaj je imao Aleksandar Mitrović, tako da ekipa Ddragana Stojkovića praktično nije zaprijetila rivalu

Na startu drugog dijela selektor Srbije je u igru uveo Luku Jovića i Dušana Tadića. Upravo su oni izveli akciju nakon koje je lopta u 53. minutu završila u mreži Danaca. Gol je međutim poništen zbog nedozvoljene pozicije napadača Srbije.

Bacio je zatim selektor Stojković sve karte u napad pa je u finišu krenuo sa trojicom napadača

Tek u 81.minutu Srbija je imala prvu pravu šansu. Vlahović je pronašao Mitrovića koji je šutirao pored gola. Minut kasnije napadač Srbije je bio povučen za dres i tražio je penal, ali je dobio samo žuti karton. Nakon toga je glavom pokupao Dušan Vlahović.

U sudijskoj nadoknadi pokušao je još udarcem s ivice šesnaesterca Sergej Milinković Savić ali je pucao pravo u Kaspera Šmajhela.

90+2 Tadić je uspio da sačuva loptu i nekako je dodao do Sergeja Milinkovića Savića koji je uputio loš udarac : kasper Šmajhel je bio na mjestu.

Pet minuta sudijske nadoknade.

89.min Vlahović je pokušao glavom i nije uspio da šutira prema golu.

84.min Mitrović dobio žuti karton. Napadač Srbije je bio povučen za dres ali VAR soba nije reagovala. Sergej Milinković Savić je posljednji adut “orlova” da dođu do gola.

81.min Srbija je napokon došla do prilike. Vlahović se dobro snašao u šesnaestercu a Mitrović je loptu poslao pored gola.

Filip Mladenović je zamijenio Srđana Mijailovića, pa će sad on djelovati po bočnim pozicijama zajedno sa Andrijom Živkovićem. Potrebni su Srbiji centaršutevi u šesnaesterac.

68.min Vlahović ušao u igru umjesto Ivana Ilića. Selektor Stojković ide s tri napadača do kraja.

63.min “Orlovi” su preuzeli inicijativu. Danci kao da čekaju svoju šansu iz kontranapada. Pokušali su iz prekida, Vestagard je nakon kornera dobro šutirao ali je na mjesto bio Predrag Rajković.

53.min Srbija je zatresla mrežu, ali je sudija Fransoa Leteksije poništio zbog nedozvoljene pozicije Luke Jovića.
Srbija nešto ofanzivnija na startu drugog dijela. Izveli su “orlovi” i prvi korner.

Selektor Dragan Stojković je napravio izmjene na poluvremenu. Na teren su ušli Dušan Tadić i Luka Jović. Iz igre su izašli Lazar Samardžić i Nemanja Gudelj. Kod Danaca Skov mijenja Vinda.

Kraj prvog dijela

Bez golova posle velike borbe u prvom poluvremenu na Alijanc Areni. #DENSRB #EURO204 pic.twitter.com/2N8NikyMQ9

— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) June 25, 2024
Danska je imala više loštu u svom posjedu ali osim dva pokušaja Eriksena i Hojlunda nisu ništa više uradili. Na drugoj strani Srbija je bila potpuno bezopasna i vrijedan pomena je samo udarac Mitrovića.

32.min Danska sva opasnija. Hojlund je iz dobre pozicije šutirao a Predrag Rajković odbranio njegov udarac. Skandinavci imaju posjed ali su i oni imali samo jedan vrijedan pokušaj.

27.min Srbija za sad bezopasna. Nisu uspjeli da zaprijete rivalu. Vind je zaradio žuti karton, prvi zapisani igrač kod Danaca. Hjulmand odmah zatim dobija žuti karton. Veoma agresivni su u ovom duelu.

19.min Rajković veoma siguran na startu. Odlično je reagovao nakon kornera Danske. Bez opasnosti po gol Srbije. U sljedećem naletu zatresla se mreža Srbije ali je gol poništen jer je lopta napustila teren.

12. min Početak meča donosi ispitivanje snaga. Za sad nije bilo prilika ni na jednoj strani. Veoma oprezno se igra na obje strane.

Počeo je meč.

Novak Djokovic is cheering on Serbia in Munich#EURO | #DENSRB pic.twitter.com/ck2sUrqp6t

— UEFA EURO (@EURO2024) June 25, 2024
Fudbaleri Srbije igraju odlučujući meč za plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj protiv Danske, a u drugom meču grupe sastaju se Engleska i Slovenija.

Selektor Srbije Dragan Stojković je iznenadio sastavom u kojem je napravio četiri velike promjene. Na klupi su Dušan Tadić, Sergej Milinković Savić i Dušan Vlahović, dok je starter Srđan Mijailović.

Podršku orlovima na ovom meču daje i najbolji teniser svijeta Novak Đoković.

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Gudelj, Ilić, Živković – Lukić, Samardžić – Mitrović.
DANSKA (4-3-3): Šmajhel – Andersen, Kristensen, Vestergor – Bah, Hejbjerg, Hjulmand, Mele – Eriksen – Hejlund, Vind.

Sport

TUČA U MINHENU Sukob srpskih navijača i policije pred meč sa Danskom

Tuča navijača Srbije sa policijom izbila je u Minhenu, pred meč srpske reprezenatcije sa Danskom na Evropskom prvenstvu.

Do nereda i haosa je došlo na Marijenplacu, gdje se okupila veća grupa srpskih navijača, javljaju mediji.

Naime, policija je uhapsila jednog srpskog navijača, potom su ga ostali oslobodili, a onda je nastao haos.

Ka policajcima su letjele flaše, a oni su odgovorili sa biber sprejom, ali se ipak na kraju sve brzo smirilo, te je izbjegnut veći sukob.

Srbija i Danska igraju odlučujuću utakmicu u trećem kolu grupne faze u okviru Grupe C, od 21 čas.