Region
POLITIČARKA IZ SRBIJE traži zatvor za one koji NEGATIVNO KOMENTARIŠU VUČIĆA!

Niška političarka, članica Socijalističke partije Srbije Ana Grozdanović, koja se proslavila izjavama o “pravoslavnim katodnim cijevima”, pokrenula je na Instagramu inicijativu da se svaki negativan komentar o liku i djelu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića kažnjava zatvorom, prenose Južne vesti.
Do sada su se u „odbrani Vučića od zlog drugačijeg mišljenja“ isticali naprednjaci, ali je sada i članica Privremenog organa SPS Niš riješila da da svoj „neskromni“ doprinos, pišu Južne vesti.
„Zamolila bih svoje političke kolege koji sede u poslaničkim klupama, da dignu glas i izbore se za zakon kojim bi se kaznio svako ko ostavi loš komentar prema predsednku države. A o ostalim ozbiljnijim planovima protiv predsednika još ozbiljnije kazne“, napisala je Grozdanović na Instagramu.
View this post on Instagram
Ona tvrdi da dokone treba naučiti pameti, a da su negativni komentari planski organizovani kako bi Vučiću „crpeli energiju u trenutku kada su velike odluke pred njim“.
Dodaje da je kažnjavanje sastavni dio vaspitanja u kojem neki roditelji nisu uspjeli.
„Da se dokoni nauče pameti, da se predsednik na svaki način mogući zaštiti, jer je ovo sve planski da bi mu crpeli energiju u trenutku kada su velike odluke pred njim! Ti hrabri momci će taman pročtati tamo koju knjigu malo se edukovati, trenirati čime će biti zadovoljniji sobom i razmisliti o svom ponašanju ubuće“, navodi se u njenom postu na Instagramu.
Prema riječima niške socijalistkinje – tvrdnja da će zakon ličiti na politički sistem Sjeverne Koreje i loše uticati na imidž i samog predsjednika i Srbiju, loš je spin.
View this post on Instagram
„Možda je moja empatija prejaka za Vaš ukus. Poređenje sa Severnom Korejom je svakako loš spin sa Vaše strane. Konačno, mislite li da je u redu da neko napiše da želi da predsednikov sin završi u šahtu kao Gadafi? Svi znamo šta se dogodilo Gadafiju i ne želim da verujem da je to po Vama sloboda govora“, odgovorila je Grozdanović za Južne vesti.
Region
STVARI IZMIČU KONTROLI! Svaki četvrti učenik u Sloveniji bio žrtva nasilja

Svaki četvrti učenik u Sloveniji barem jednom je bio žrtva nasilja, svaki šesti je bio nasilnik, a svaki treći posmatrač, pokazali su podaci o vršnjačkom nasilju u okviru projekta “Znanjem protiv nasilja u školama”.
Konačan uzorak studije obuhvatio je 1.652 učenika sedmog i devetog razreda, a istraživači su završili prikupljanje podataka u martu.
RTV Slovenija navodi da je ovo prvo istraživanje te vrste sprovedeno poslije više od 20 godina.
Prema ovoj studiji, 19 odsto učenika se sedmično susreće sa nasiljem, 16 odsto je nasilno, a 32 odsto su prolaznici.
Većina žrtava, tačnije 72 odsto, prijavljuje verbalno nasilje, dok najmanje žrtava, 21 odsto prijavljuje nasilje na internetu.
Polovina žrtava priznaje da i same djeluju kao nasilnici, što znači da igraju dvostruku ulogu.
Među prostorima gdje učenici najčešće doživljavaju nasilje su hodnici i predvorja, a u manjoj mjeri su to učionice.
Predsjednik Udruženja direktora i pomoćnika direktora Slovenije Milena Mihelič rekla je da su školska djeca veoma ograničena propisima i autonomna kada je u pitanju rješavanje vršnjačkog nasilja.
Ona smatra da se učestalost vršnjačkog nasilja može smanjiti samo uz saradnju svih zainteresovanih strana.
Region
GRLIĆ RADMAN: Intervencionistički eksperimenti neće donijeti dobro za BiH

Ministar inostranih i evropskih poslova Hrvatske Gordan Grlić Radman izjavio je da je Dejtonski sporazum osigurao da svaki narod bira svog predstavnika, ali da Hrvatima u BiH to nije obezbjeđeno.
– Trenutni model samo je paravan za političku dominaciju većinskog naroda – rekao je Grlić Radman.
Dodao je da intervencionistički eksperimenti neće donijeto dobro za BiH.
– Samo će pokidati tkanje društva i narušiti balans između tri konstitutivna naroda, Bošnjaka, Srba i Hrvata – naveo je Grlić Radman.
U američkom gradu Dejton u Ohaju obilježeno je 30 godina od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma za BiH.
Prisustvovalo je više od 1.000 učesnika, brojne bivše i sadašnje diplomate.
Region
SUD ODBIO ŽALBE BRANILACA: “U pravu ste, Vučićevi junaci ostaju u pritvoru”

Viši sud u Novom Sadu odbio je kao neosnovane žalbe branilaca okrivljenih Kojović Stefana, Despotović Nemanje, Blagojević Nikole i Rajičević Danila, koji su osumnjičeni da su u noći između 27. i 28. januara u Novom Sadu napali studente u blokadi koji su ispred stranačkih prostorija SNS lijepili stikere sa porukama protesta.
Kako je navedeno u saopštenju Višeg suda u Novom Sadu, tom sudu su kao drugostepenom, 22. maja dostavljeni spisi predmeta Osnovnog suda u Novom Sadu zajedno sa žalbama branilaca okrivljenih izjavljenim protiv rešenja vanpretresnog vijeća osnovnog suda od 23. 04. 2025. godine, kojim je prema četvorici imenovanih produžen pritvor za 30 dana iz razloga propisanih odredbom člana 211. stav 1. tačka 3. ZKP-a i po kom rješenju isti može trajati do 25.05.2025. godine, prenosi Tanjug.
“Rešavajući o žalbama, veće Višeg suda u Novom Sadu je u sednici veća dana, 22.05.2025. godine, većinom glasova, odbilo žalbe kao neosnovane”, dodaje se u saopštenju.
Navedeno je da su spisi predmeta zajedno sa drugostepenom odlukom odmah vraćeni Osnovnom sudu u Novom Sadu, imajući u vidu i da pritvor prema okrivljenima po tom rješenju može trajati najduže do 25.05.2025. godine, do kada će po službenoj dužnosti prvostepeni sud ponovo kontrolisati opravdanost produženja pritvora.
Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da su na slobodi oni koji su optuženi za pokušaj rušenja ustavnog poretka, a da je pritvor produžen onima koji su branili svoje stranačke prostorije, prenosi Tanjug.
“U pravu ste, Vučićevi junaci ostaju u pritvoru, a vaši teroristi su na slobodi, jer oni valjda ne uznemiravaju javnost planiranjem građanskog rata i vojnog puča. Dobro – što ih duže držite u pritvoru, to su veći junaci” napisala je Brnabić na mreži X nakon što su pojedini mediji pod naslovom “Vučićevi ‘junaci’ ostaju u pritvoru” objavili vijest da je Viši sud u Novom Sadu odbio žalbe branilaca protiv rješenja na određivanje pritvora optuženima za napad na studente u blokadi, koji su u noći između 27. i 28. januara došli ispred stranačakih prostorija SNS i lijepili i ispisivali poruke protesta.
-
Politika3 dana ago
ZAPAD POKREĆE OŠTRE MJERE PROTIV VLASTI U REPUBLICI SRPSKOJ! Traži se izolacija, obustava finansiranja i ukidanje kontakata
-
Hronika3 dana ago
SUD BIH! Osuđen na zatvor zbog čestitke rođendana Mladiću
-
Politika2 dana ago
NEŠIĆ PROSLAVIO SLOBODU: Simbolično poručio „Ja unutra, a lopovi vani“ (VIDEO)
-
Politika2 dana ago
DODIK PORUČIO BOŠNJACIMA: Prihvatite legitimno izabrane predstavnike Srba i Hrvata
-
Politika14 sati ago
EVO ŠTA SE DEŠAVALO NA ZASJEDANJU NATO-a! Govor koji je uzburkao javnost u BiH i regionu
-
Politika3 dana ago
KOVAČEVIĆ BRANI DODIKA! “On nije prekršio nijedan zakon u BiH”
-
Region3 dana ago
BRNABIĆ PORUČILA PICULI “Dalje ruke od Srbije!”
-
Politika3 dana ago
RISTIĆ POSLAO OŠTRU PORUKU “Lopare nisu na prodaju za profit neke kompanije, OVDJE KOPATI NEĆETE”