Sport
NOVI SKANDAL Ronaldo psovao selektora, on ga brani

Kristijano Ronaldo je napravio još jedan skandal. On je naime opsovao selektora nakon izmjene.
U žurbi si da me izbaciš”, rekao je ljutito Ronaldo ka Santošu, a uz to je i opsovao.
Desilo se to u 65. minutu utakmice kada je Ronaldo izašao sa terena, bio je jedan od slabijih na terenu, a Santoš je odgovorio poslije meča zašto ga je izbacio.
– Kristijano Ronaldo je izašao jer je bio uznemiren zbog korejskog igrača koji mu je rekao da izađe, čak je i Pepe morao da interveniše – rekao je Fernando Santoš.
Čini se ne tako dobar izgovor, ali kaže i da zna šta je rekao.
– Čuo sam šta je korejski igrač govorio. Ako vidite slike, vidjećete da je Pepe krenuo prema njemu zbog toga – rekao je Santoš.
(Srpskainfo)
Sport
POČINJE TENISKI SPEKTAKL Novak u osmini finala protiv ZVERI IZ AUSTRALIJE, sve oči uprte u Vimbldon u 14.30!

Novak Đoković sastaje se sa Aleksom de Minorom u osmini finala Vimbldona, a njihov meč zakazan je za 14.30 sati.
Dosad su se sastali tri puta, a Đoković vodi sa 2:1 u međusobnom skoru.
Trebalo je da igraju prošle godine u četvrtfinalu Vimbldona, ali je Australijanac morao da odustane zbog povrede.
“Igra tenis života, mnogo je napredovao poslednjih godina. Kuca na vrata završne faze slema, došao je do četvrtfinala nekoliko puta. Dosad nije izgubio ni set, igra dobro. Nikada se ne radujete baš da igrate na travi s njim – precizan je, brz, očekuje me jako težak izazov. Biće to sjajan test da vidim na kom nivou mi je igra” rekao je Novak za De Minora.
Još je dodao:
“Drugačiji je igrač sada nego pre dve godine. Jači je, konstantniji, kao i fizički jako spreman. Brzina mu nikada nije bila problem, takmičarski je izuzetno nastrojen, a trava mu je verovatno omiljena podloga – igra ravno, brzo, upija brzinu lopte protivnika” objasnio je najbolji teniser svih vremena, prenosi “24Sedam”.
Sport
SRAMOTAN TEKST BRITANACA O ĐOKOVIĆU: “On je glumac koji sebe ubjeđuje da je šampion”

“Novak je glumac koji sebe ubeđuje da je šampion i želi da ga drugi vole”. To je ukratko poenta sramotnog teksta koji je napisao britanski Gardijan o Novaku Đokoviću.
O čovjeku koji ima 24 grend slema, koji je po svim parametrima najbolji svih vremena i koji napada 25. grend slem na Vimbldonu. Neki ljudi, uprkos godinama koje prolaze i svemu što je pokazao ne umiju da pokažu poštovanje. Upravo to je uradio novinar Kevin Mičel koji je napisao blago rečeno sramotan tekst.
“Kada je pobjedio Dena Evansa u drugom kolu Novak je dao izjavu na terenu i šalio se. Spominjao je kako mu je Gael Monfis u svlačionici reka da je ovo bio dobar dan u kancelariji i da su mu potrebni ovakvi dani u tim godinama. Njih dvojica se razumeju, imaju po 38 godina. U svemu ovome, Novaka bi vjerovatno sada pitali ko mu je najveća prijetnja od igrača koji su ostali na turniru, obično bi mu se to pitanje postavljalo dok je bio prvi na svijetu. Sada se to promijenilo, sada ga pitaju – koliko još dugo može da igra na ovom nivou? I Đoković dobro zna šta mi želimo da znamo”, navodi se na početku teksta Gardijana.
Nastavio je da opisuje dešavanja sa Centralnog terena poslije tog trijumfa u drugom kolu i prolaska dalje.
“Đoković nas obično pretekne i kaže prvi, kao što je to bio slučaj tada kada se zahvalio svima koji su došli i nasmijao se. Možda im je rekao u toj izjavi da se raduje što će da pije margarite na plaži sa Federerom i Nadalom, ali je to samo njegova jedna strana, voli da ima taj performans. Zvuči kao da ima scenario koji će da kaže. Voli to što radi i žele da ga vole. Te šale koje izgovora na ‘Centralnom terenu’ ga povezuju sa navijačima, a nije to uvek bilo tako. Setite se samo finala 2021. godine kada je izgubio u finalu od Danila Medvedeva i kada je plakao zbog podrške koju je dobio tada. Priznao je i sam da nije to očekivao i da će zauvijek da pamti.”
“Novaku tijelo govori da ide na plažu”
U svojoj analizi britanski novinar je govorio i o tome kako Novak razmišlja, tačnije kako on smatra da Srbin razmišlja…
“Aplauz je nešto što ga pokreće i vraća ga da igra u fazi u kojoj mu tijelo verovatno govori ‘Idi na plažu’. Prošle godine je igrao finale protiv Alkaraza samo nekoliko nedelja posle operacije kolena i ne verujem da su to doktori želeli, ali šou mora da se nastavi. Fit je, fizički i mentalno i zna da mora da vjeruje onom starom Đokoviću. Onom koji ima instinkte koji ga nikada neće napustiti, koji je nemilosrdan na terenu. Uostalom, citat Endija Rodika, sa kojim se umalo pobio u svlačionici, najbolje opisuje sve. Endi je izjavio jednom prilikom da je Novak čovjek koji ti prvo oduzme noge, a onda i dušu.“
Poslije toga je otkrio i jedan detalj razgovora koji je imao sa bivšim Novakovim trenerom Krejgom O’Šonesijem.
“Rivali se pred njim tope, vidjeli ste to u prva dva kola protiv Milera i Evansa. O’Šonesi, strateg iz Australije koji je radio sa Đokovićem mi je jednom prilikom rekao jednu stvar. Da Novaka moraš da ubediš da promijeni taktiku ili način razmišljanja. Rekao bih da se i Marej suočio sa tom vrstom tvrdoglavosti kod Novaka kada su radili zajedno. Od kada sam ga prvi put gledao na Vimbldonu, 2011. godine, uvek je imao tu auru rođenog šampiona. Znao je da može da bude najbolji i da može da igra još bolje, da ima više brzina nego bilo ko u svetu tenisa. Jedina razlika u poređenju sa tim periodom je ta što mu je sada potrebno više vremena da pronađe te brzine. Prvi put je van top5 i to ga ne dotiče, ali svi oni koji su ga gledali ga se i dalje plaše. Uostalom, Toni Nadal je rekao da je za njega Novak treći favorit na Vimbldonu, odmah iza Alkaraza i Sinera. Jasno je, opet je opasan, ali ne treba zaboraviti da je Janik u njegovom dijelu žreba.”
“Đoković je glumac koji ubjeđuje sebe da još može”
U samoj završnici teksta britanski novinar napisao je neke riječi koje su izazvale buru i koje se sigurno neće dopasti navijačima. Prvo je podsjetio na odrastanje Đokovića dok su padale bombe u Beogradu, pa nastavio, prenosi B92.
“Đoković uglavnom tokom cijele karijere igra na najvećim terenima, nema većeg od ‘Centralnog terena’ na Vimbldonu. U subotu će igrati protiv sunarodnika Miomira Kecmanovića, čovjeka kog trenira Viktor Troicki koji je dobio 8 od 13 mečeva na ovom terenu. Sumnjam da će povećati tu brojku u subotu, ali će posle tog meča tokom pobedničkog govora Novak sigurno da pohvali sunarodnika i verovatno da kaže još neki loš vic ili lošu šalu. Novak je glumac koji će da bude baš ono što vi želite da on bude. A, kada se vrati u svlačionicu i kada obavi razgovor sam sa sobom, onda će da ubijedi sebe da još može. Da je još uvijek šampion“, zaključuje se u tekstu.
Sport
STRAŠNE VIJESTI: Poginuo fudbaler Liverpula Diogo Žota!

Fudbaler Liverpula Diogo Žota poginuo je u saobraćajnoj nesreći u provinciji Samora (Španija). Kako se navodi, sve se dogodilo na auto-putu, a zajedno sa njim u automobilu bio je i njegov brat. Obojica su preminula na licu mjesta, navodi “Marka” i više detalja znaće se kasnije o ovom nemilom događaju.
⚫ Muere el futbolista del Liverpool Diogo Jota en un accidente de tráfico en la provincia de Zamora
😢 El siniestro se produjo en el kilómetro 65 de la A-52, a la altura del término municipal de Palacios de Sanabria. pic.twitter.com/Uz15fMHKoZ
— MARCA (@marca) July 3, 2025
Radi se o Portugalcu, sjajnom napadaču, koji je imao samo 28 godina i koji je za nekoliko dana trebalo da se pojavi na ljetnim pripremama kluba za novu sezonu.
Prije samo pet dana, Dijogo Žota se i oženio dugogodišnjom partnerkom sa kojom ima troje djece.
-
Politika3 dana ago
POTVRĐENO! Dodik dobrovoljno pristupio, ne postoje razlozi za ranije mjere
-
Društvo2 dana ago
PODRINJE I BIRAČ PAMTE ZVJERSKI UBIJENE SRBE: 33 godine od zločina
-
Politika2 dana ago
DŽUVO JE BIO “DODIKOVA GARANCIJA”: Šef OBA lično odvezao Dodika do Suda BiH
-
Region2 dana ago
PJEVAO PJESMU O KLANJU SRBA, policija nije reagovala
-
Politika2 dana ago
SVE JE POGAZIO: Stanivuković najavio krivičnu prijavu protiv Dodika zbog “KAPITULACIJE” pred Tužilaštvom BiH!
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ ŽESTOKO PORUČIO DODIKU: „Pogazio si zakone, Ustav i samog sebe – ovu prevaru ti narod neće zaboraviti!“
-
Politika2 dana ago
E MOJI SRBI..: Dan žalosti u Srpskoj počeo žurkom i slavljem u Laktašima
-
Politika3 dana ago
“PRIJEDORPUTEVI” uhvatili u laži Radovana Viškovića