Banjaluka
Produženo radno vrijeme ugostiteljskih objekata u Banjaluci
Ugostiteljski objekti u Banjaluci, osim onih u stambenim zgradama, od danas do 15. januara mogu raditi duže u odnosu na uobičajeno radno vrijeme.
“Svi ugostiteljski objekti, uključujući i objekte smještene u stambeno-poslovnim objektima kolektivnog stanovanja mogu raditi u neograničenom radnom vremenu 1., 2.,7. i 14. januara”, saopštili su iz Gradske uprave.
U ostale dane navedenog perioda, ugostiteljski objekti smješteni van stambeno-poslovnih objekata kolektivnog stanovanja mogu raditi u radnom vremenu dužem u odnosu na radno vrijeme propisano Odlukom o radnom vremenu, i to:
Restorani, ugostiteljski objekti za ishranu i piće i ugostiteljski objekti za piće
– od 7 do 1 čas radnim danima,
-od 7do 2 časa, vikendom (petak i subota)
Ugostiteljski objekti kojima je dodijeljen znak kvaliteta “zlatna kašika”
– od 7 do 2 časa, radnim danima,
– od 7 do 3 časa, vikendom (petak i subota)
Noćni klubovi (disko-barovi, disko-klubovi/diskoteke i noćni barovi)
– od 19 do 4 časa,
– od 19 do 5 časa, vikendom (petak i subota)
Saloni za posebne prilike (svadbeni saloni i sl.):
-od 7 do 4 časa
U navedenom periodu ugostiteljski objekti, smješteni u stambeno-poslovnim objektima kolektivnog stanovanja, rade u skladu sa radnim vremenom propisanim Odlukom, i to: od 7 do 23 časa, radnim danima i vikendom (petak i subota).
Ugostiteljski objekti smješteni u stambeno-poslovnim objektima kolektivnog stanovanja, kojima je dodijeljen znak kvaliteta “zlatna kašika” rade od 7 do 24 časa, radnim danima, a od 7 do 1 čas, vikendom (petak i subota).
Banjaluka
“STALNO RADIMO NA TERENU”! Mirna Savić-Banjac najavila rješavanje gorućih problema i nastavak velike kampanje u Banjaluci!
U Banjaluci je održana redovna sjednica Kolegijuma načelnika odjeljenja i šefova odsjeka, na kojoj su analizirana najvažnija i najaktuelnija pitanja u gradu, sa posebnim akcentom na infrastrukturne poduhvate i rješavanje dugogodišnjih komunalnih izazova.
Jedna od ključnih tema sastanka bilo je vodosnabdijevanje u potkozarskim selima, problem koji godinama opterećuje mještane ovog kraja, a za koji se, prema najavama iz Gradske uprave, uskoro očekuje konačno i trajno rješenje.
Gradska menadžerka Mirna Savić-Banjac istakla je da radovi na terenu teku po planu i da se rezultati velikih investicija već jasno vide širom grada.
„Održali smo redovnu sjednicu Kolegijuma načelnika odjeljenja i šefova odsjeka, na kojoj smo analizirali najaktuelnija pitanja, sa posebnim akcentom na vodosnabdijevanje potkozarskih sela, čije trajno rješenje očekujemo uskoro. Važni infrastrukturni projekti su u velikoj mjeri zaokruženi, što se najbolje vidi po sve većoj posjećenosti obala Vrbasa. Posebno smo ponosni na projekat Amfiteatra, koji je dobio svoj puni sjaj i postao jedan od prepoznatljivih prostora naše Banje Luke“, poručila je Savić-Banjac.
Ona je dodala da Gradska uprava ne zaustavlja započete aktivnosti i da građane u narednom periodu očekuje nastavak brojnih pogodnosti i projekata.
„U narednom periodu nastavljamo realizaciju niza mjera iz kampanje ‘Banja Luka pruža više’, dok se svi ostali radovi odvijaju planiranom dinamikom“, zaključila je gradska menadžerka.
Uređenje obala Vrbasa i izgradnja novog Amfiteatra već su privukli veliki broj Banjalučana i turista, dok će rješavanje pitanja vodosnabdijevanja u Potkozarju značiti ogromno rasterećenje za stotine domaćinstava u ovom dijelu banjalučke opštine.
Banjaluka
GRAD NIKAD LJEPŠI: Banjaluka u velikom investicionom zamahu, projekti mijenjaju lice grada
Od novih saobraćajnica i sportskih sadržaja do kulturnih objekata i uređenih školskih dvorišta, Banjaluka ulazi u period u kojem će niz kapitalnih projekata istovremeno mijenjati izgled grada.
Neki su već završeni, a kako kažu u Gradskoj upravi Banjaluka, pojedini su upravo počeli, dok su drugi u fazi realizacije, zbog čega bi najveći grad Republike Srpske u narednim godinama mogao dobiti potpuno novo lice.
– Među projektima koji su već završeni izdvaja se novi amfiteatar na otvorenom, koji je postao mjesto održavanja brojnih kulturnih i zabavnih događaja. Uređeno je i novo šetalište uz Vrbas, dok se širom grada nastavlja ulaganje u javne prostore i sadržaje za građane – navode u GU Banjaluka.
Istovremeno, kako dodaju, počinje izgradnja nove glavne saobraćajnice kroz Priječane, jednog od najvažnijih infrastrukturnih projekata u ovom dijelu grada.
– Nova dionica glavne saobraćajnice kroz Priječane. Banjaluka je u deceniji izgradnje. Ili svake druge godine, uradimo po jednu dionicu – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković u objavi kojom je predstavio projekat.
Pored Priječana, nastavljaju se radovi na rekonstrukciji Ulice kralja Aleksandra I Karađorđevića u Motikama, dok su u planu i nove saobraćajnice u Kuljanima i prema Golešima, čime bi više naselja trebalo dobiti moderniju putnu infrastrukturu.
Veliku pažnju izazvao je i početak izgradnje prve olimpijske slalom kajak staze u Republici Srpskoj i BiH, projekta koji bi, tvrde u GU Banjaluka, Banjaluku mogao pozicionirati kao regionalni centar kajakaškog sporta i domaćina velikih međunarodnih takmičenja.
– Želimo da Banjaluka bude mjesto u koje će dolaziti najbolji sportisti svijeta, ali i grad u kojem će nove generacije šampiona napraviti svoje prve velike korake – naveo je Stanivuković.
Paralelno s tim, u Lazarevu počinje izgradnja Centra kulturnih i kreativnih industrija, prvog takvog centra u Republici Srpskoj i BiH.
Na više od 4.000 kvadratnih metara biće izgrađeni muzički i filmski studio, ateljei, pozorišna sala, prostori za multimedijalnu umjetnost, kao i sadržaji koji će biti namijenjeni razvoju kreativnog preduzetništva.
-Do početka nove školske godine potpuno novo lice dobiće i dvorište Osnovne škole „Zmaj Jova Jovanović“, koje će biti uređeno sa novim zelenim površinama i sadržajima za učenike – saopšteno je iz GU Banjaluka.
Brojni projekti koji se istovremeno realizuju, kako dodaju, pokazuju da bi naredni period mogao biti jedan od najintenzivnijih investicionih ciklusa u novijoj istoriji grada.
Srpskainfo
Banjaluka
SAVIĆ BANJAC PORUČILA: Nastavljamo snažan investicioni ciklus i modernizaciju puteva širom Banjaluke
Grad Banjaluka nastavlja sa značajnim ulaganjima u razvoj putne i komunalne infrastrukture, a novi investicioni ciklus donosi rekonstrukciju saobraćajnica i modernizaciju putne mreže u više gradskih i prigradskih naselja.
Kako je istakla gradski menadžer Mirna Savić-Banjac, u sedmici koju ispraćamo započeli su radovi na rekonstrukciji još jedne dionice glavne saobraćajnice u naselju Priječani, vrijedni oko 1,5 miliona KM.
– Radovi se realizuju fazno, a posebna pažnja usmjerena je na uređenje centralnog dijela naselja, prostora oko škole i crkve, s ciljem poboljšanja bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju i kvaliteta života mještana – naglasila je ona.
Dodala je da se, uporedo sa radovima u Priječanima, realizuje više infrastrukturnih projekata i u drugim dijelovima grada.
– Nastavljamo sa snažnim investicionim ciklusom i modernizacijom saobraćajne infrastrukture širom Banjaluke. Pored Priječana, intenzivno radimo i na poboljšanju saobraćajne infrastrukture u Šargovcu, Motikama i Kuljanima. Istovremeno nastavljamo modernizaciju puteva kako u urbanim, tako i u ruralnim dijelovima grada, jer želimo da svi naši sugrađani, bez obzira na to u kojem dijelu Banjaluke žive, imaju kvalitetniju, funkcionalniju i bezbjedniju infrastrukturu – rekla je Savić-Banjac.
Ona je naglasila da Grad ostaje posvećen ravnomjernom razvoju svih mjesnih zajednica i nastavku kapitalnih investicija.
– Usmjeravamo ulaganja tamo gdje su najpotrebnija i nastojimo da realizujemo projekte koji donose konkretne koristi našim sugrađanima. Razvoj saobraćajne i komunalne infrastrukture ostaje jedan od ključnih prioriteta, jer samo kontinuiranim ulaganjima možemo obezbijediti ravnomjeran razvoj svih dijelova Banjaluke i bolji kvalitet života za sve naše građane – zaključila je gradski menadžer.
-
Politika2 dana agoKRESOJEVIĆ “Ne trebaju nam granice, naplatne kućice su dovoljne za KILOMETARSKE KOLONE” (VIDEO)
-
Politika13 sati agoNAROD GINE NA PUTEVIMA, A MINISTAR BROJI RUPE PO BANJALUCI! Otkrivamo pozadinu licemjernog napada režima!
-
Hronika1 dan agoJEZIVI DETALJI TRAGEDIJE: Tužilaštvo saopštilo okolnosti pogibije dvojice mladića
-
Politika2 dana ago“DO KADA ĆEMO ISPRAVLJATI GREŠKE INSTITUCIJA?” Basara o sudskim rješenjima za RTV taksu iz 2012.
-
Društvo2 dana agoRTRS TRAŽI DUGOVE IZ 2012. GODINE: Građani nakon 14 godina moraju dokazivati da nisu dužni
-
Društvo2 dana agoVRHUNAC LJETA TEK STIŽE: Meteorolozi upozoravaju na temperature do 40 stepeni
-
Svijet12 sati agoDRAMA NA DUNAVU! Vojska minira rijeku dok državi prijeti POTPUNI MRAK! Očajnička trka s vremenom za spas nuklearne elektrane!
-
Svijet3 dana agoMIGRANTSKI TALAS IZMIČE KONTROLI: Oko 60.000 ljudi ušlo u špansku enklavu (VIDEO)
