Connect with us

Banjaluka

“Decenijama nemaju vodu, a protestuju pred početak izgradnje vodovoda” Milanović pozvao građane da ne nasjedaju na političke pozive

Mještani Donjih Kola decenijama nemaju vodu, a protesti se organizuju sada, mjesec dana pred početak izgradnje vodovoda i pred konačno rješenje njihovog problema.

Poručio je ovo šef Kluba odbornika PDP, Dragan Milanović, komentarišući najavljen protest mještana Donjih Kola zbog problema sa vodom.

– Problem sa vodom postoji. On je višedecenijski i nije nastao dolaskom nove gradske administracije, naprotiv, dolaskom nove gradske administracije nastalo je rješenje, jer je u toku procedura za izgradnju vodovoda koji će riješiti ove višedecenijske probleme – rekao je Milanović.

Podsjeća da su oni koji pozivaju na proteste aktivisti SNSD, više puta viđani na stranačkim skupovima, te pozvao građane da ne nasjedaju na političke proteste.

– Traženo je da se isporučuje 25 cisterni sedmično, to se i radi. Primjera radi, ove godine do danas je isporučeno više cisterni nego tokom čitave 2020. godine. Dakle, nikada više vode nije isporučeno, ali politički aktivisti po naređenjima organizuju proteste – rekao je Milanović.

Izvor: Blink

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO ĐURĐEVDAN: Neka ovaj dan donese mir, zdravlje i snagu

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uputio je čestitku svim građanima koji danas slave praznik Svetog Đorđa – Đurđevdan.

– Svim vjernicima koji danas slave, od srca čestitam Đurđevdan! Neka vam ovaj dan donese mir u domu, zdravlje u obitelji i snagu u svakodnevnom životu, poručio je Stanivuković.

On je naglasio da je Sveti Đorđe simbol hrabrosti, istrajnosti i vjere – vrijednosti koje su, kako je rekao, duboko ukorijenjene u našem narodu i Republici Srpskoj.

– Živjeli i sretno! 🥂 – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Banjaluka

NOVČANA PODRŠKA ZA 2.164 MATURANTA: Isplatili smo sve zahtjeve za besplatne mature

Isplaćena je novčana podrška učenicima završnih razreda srednjih škola za proslavu maturske večeri.

-Bez obzira na poteškoće koje je izazvalo neusvajanje budžeta Grada za 2025. godinu, gradska administracija na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem, uspjela je da isplati sve pristigle zahtjeve za besplatne mature. Ekspresno je obrađeno i isplaćeno 2.164 zahtjeva maturanata, a za ovu namjenu je izdvojeno 173.120 KM. Takođe, u narednom periodu očekuje se određeni broj novih zahtjeva maturanata, nakon čega će isti biti obrađeni i isplaćeni – poručila je ovlašteni potpisnik Odjeljenja za porodicu i demografiju Adriana Basara.

Podsjećamo, na inicijativu gradonačelnika Stanivukovića treću godinu zaredom Grad je preuzeo na sebe trošak maturskih proslava.

Nastavi čitati

Banjaluka

BANSKI DVOR: I maj ispunjen kvalitetnim i raznolikim programskim sadržajima

Banski dvor donosi i u maju bogat i raznovrstan programski sadržaj.

Tako će i ovaj mjesec biti ispunjen kvalitetnim i raznolikim programskim sadržajima, od koncerata, promocija knjiga, pa do međunarodnih festivala.

Kompletan program pogledajte OVDJE.

Nastavi čitati

Aktuelno