Region
Tijelo muškarca izvukli iz Save

U Slavonskom Brodu u rijeci Savi pronađeno je tijelo muškarca. Policija pretpostavlja da bi se moglo raditi o stranom državljaninu.
“U Policijskoj upravi brodsko-posavskoj, jutros, u 7:50 sati, zaprimljena je dojava da se u rijeci Savi nalazi mrtva osoba. Na mjesto događaja u Slavonskom Brodu, u Splavarsku ulicu, odmah su upućeni policijski službenici koji su potvrdili istinitost dojave. Takođe su angažirani djelatnici nadležnih službi koji su u 9:50 sati, na obalu izvukli mrtvo tijelo muške osobe, za koje se procjenjuje da je više dana bilo u vodi. Kod nepoznate osobe su pronađeni dokumenti što ukazuje na to da bi se moglo raditi o stranom državljaninu koji je nezakonito prešao državnu granicu”, napisali su u saopštenju iz PU i brodsko-posavske.
Policija i dalje radi na utvrđivanju identiteta osobe, uzroka smrti i ostalih činjenica i okolnosti vezano uz ovaj događaj.
Još jednom su upozorili kako u želji da se na bilo koji način domognu zemalja Evropske unije, strani državljani često riskiraju svoje živote te preplivavaju opasnu rijeku Savu ili istu prelaze malim gumenim čamcima u grupama ili pojedinačno.
“Upozoravamo da su nezakoniti prelasci državne granice vrlo riskantni, te osobe vrlo često smrtno stradavaju, kao što je to bio slučaj i 23. decembra kada su u Savi na poplavljenom području pronađena tri tijela nepoznatih osoba”, ističu iz policije.
Region
VUČIĆ “Zbog najavljenog okupljanja molim predsjednika Dodika da NEKI DRUGI DAN BUDE GOST u Skupštini Srbije”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će zamoliti predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika da bude promijenjen datum njegovog gostovanja u Narodnoj skupštini Srbije, zbog očekivanog nasilja tokom protesta u subotu, 15. marta.
“Zamoliću ga sutra. Danas sam razgovarao s njim prije nego što sam vidio da su ovi definitivno odlučili da krenu u nasilje. Znali su da smo za 14, 15 i 16. mart dogovarali sa predsjednikom Dodikom da dođe u Narodnu skupštinu Srbije. Ali, oni će opet biti ispred Narodne skupštine da bi valjda maltretirali i predsjednika Dodika i cijelu Skupštinu, jer je njih baš briga. Odlučili plenumi, zborovi i kakve još idiotarije”, rekao je Vučić za RTS.
Vučić je rekao da očekuje između 60.000 ili 80.000 ljudi iz cijele Srbije, pa i regiona na tom protestu, kao i da će napraviti veliko zlo zemlji, ali ništa neće uspjeti da urade i svi koji budu učestovali u nasilju će biti pohapšeni i procesuirani.
“Ali, poslije toga je kraj. Više niko neće moći da maltretira Srbiju, zakon će da se poštuje”, rekao je Vučić, dodavši da neće dati prelaznu vladu, kao i da će studenti u Pionirskom parku koji žele da uče biti zaštićeni.
On je dodao da će u subotu biti u zgradi Predsjedništva i poručio da će pobijediti Srbija.
Komentarišući prvu poruku nove američke administracije iz Vašingtona da predsjednik Srpske “podriva stabilnost i institucije BiH, ugrožava njenu bezbjednost”, Vučić je istakao da nije saglasan sa takvom njihovom porukom, te da će dati sve od sebe da razgovara sa američkim predstavnicima i predoči im drugačiju argumentaciju.
On je dodao da 19. marta ide u Brisel da razgovarao sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom, a 24. marta će razgovarati sa evropskim zvaničnicima Antoniom Koštom i Ursulom fon der Lajen.
Vučić je rekao da će svakako stići na obilježavanje NATO agresije na Srbiju /24. marta/, te još jednom pozvao sve građane Srbije na veliki narodni skup u Beogradu 28. i 29. marta.
(Srna/MONDO)
Region
VUČIĆ NAJAVIO NAJVEĆI SKUP IKADA! “Pozivamo celu Srbiju, radničku, seljačku, poštenu”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će formiranje svenarodnog pokreta početi ranije nego što je planirano, odnosno 21. marta, dok će, kako je naveo, najveći skup u istoriji Srbije biti održan 28. marta u Beogradu.
“Pozivamo celu Srbiju, radničku, seljačku, poštenu koja je sita svega na najveći skup u istoriji Srbije 28. marta u Beogradu, iz svih krajeva naše zemlje”, rekao je Vučić na sjednici Glavnog odbora Srpske napredne stranke u Sava centru.
On je pozvao narod iz cijele Srbije da se, kako kaže, izbori za poštenu, slobodnu, časnu, slobodarsku i ponovo oslobođenu Srbiju.
“Da ponovim kao zavjet, dok sam živ, neće im biti prelazne vlade. Moraćete da me ubijete, gospodo, drugačije prelazne vlade nema”, rekao je Vučić.
Region
VULIN TVRDI “NATO na Kosovu pokušao stvoriti državu”

Potpredsjednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vulinom rekao je da ga ne čudi što generalni sekretar NATO-a Mark Rute ide na Kosovo i Metohiju jer je to mjesto gdje je ta alijanasa pokušala da stvori državu.
Vulin je uvjeren da će se Ruteu Šiptari sigurno obradovati jer, kako je naveo, bez NATO bombardovanja Srbije nikada ne bi bilo aktuelne situacije na prostoru Kosova i Metohije.
“Bio bih srećan kada bi jedan sekretar NATO pakta otišao među Šiptare da im kaže da su oni prema Rezoluciji 1244 odgovorni za stanje na prostoru Kosova i Metohije i da su dužni po toj rezoluciji da obezbede pravdu za sve narode koji žive na prostoru Kosova i Metohije”, rekao je Vulin na konferenciji za novinare u Banjaluci.
On je naveo da je začuđen što rukovodstvo Federacije BiH prima premijera samoproglašenog Kosova Aljbina Kurtija kao da je predstavnik države.
“Sa druge strane se govori o tome kako su granice svetinja, kako se to ne sme nikada promeniti. To me čudi. Kao što je potpuno nejasno i neobjašnjivo da se kaže da su granice Ukrajine svetinja, ali granice Srbije nisu. Kako nisu?”, upitao je Vulin.
Vulin je podsjetio da postoji značajan broj članica NATO pakta koje ne priznaju samoproglašeno Kosovo.
“Svako negiranje teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije je za nas apsolutno neprihvatljivo bez obzira od koga dolazi”, poručio je Vulin, navodeći da je Srbija vojno neutralna zemlja.
-
Zdravlje1 dan ago
Šest namirnica koje imaju veliki procenat vode
-
Banjaluka3 dana ago
HIT KOMEDIJA “ŽENSKI ORKESTAR” U BANJALUCI! Idealna proslava Dana žena u Domu omladine!
-
Zanimljivosti2 dana ago
DA LI SU VAŠI PRIJATELJI MEĐU NJIMA? Znakovi u horoskopu kojima možete povjeriti tajnu, nikad neće odati
-
Politika2 dana ago
“TRPIM SVAKODNEVE PRIJETNJE SMRĆU” Stavandić tvrdi da prijete njemu i njegovoj porodici
-
Hronika2 dana ago
NOVI UŽAS U BIH! Mladić pronašao komšinicu mrtvu, sedam dana ležala u kući?
-
Politika3 dana ago
DODIK NE ODUSTAJE! “Odluka krnjeg Ustavnog suda podsjećaju na saopštenje Politbiroa Komunističke partije SSSR-a”
-
Region2 dana ago
VUČIĆ OZBILJAN “Pokušaj obojene revolucije u Srbiji kako ne bi mogla da čuva KiM i pomaže Srpskoj”
-
Politika21 sat ago
OPASNA IGRA! Šta će se desiti ako se Dodik danas ne javi na saslušanje u Tužilaštvo BiH!