Connect with us

Hronika

Ponovo NAPAD PSA U BANJALUCI: Pas rase akita ugrizao dijete za glavu!

U banjalučkom naselju Lauš juče oko 16.50 sati pas rase “akita” napao je dijete i ugrizao ga za glavu.

Kako je saopšteno iz banjalučke policije, nakon prijave napada i izlaska njihovih pripadnika na mjesto događaja, utvrđeno je da je Banjalučanin M.T. na livadi pored ulice Bose Živković u Banjaluci šetao svog psa bez povoca.

“U jednom trenutku pas je skočio na maloljetnu osobu i ugrizao ga u predjelu glave. Povrijeđenom je ukazana ljekarska pomoć u Službi hitne medicinske pomoći Banjaluka”, saopšteno je iz PU Banjaluka.

O događaju su obaviješteni dežurni veterinarski inspektor, koji će preduzeti mjere iz svoje nadležnosti, kao i dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji se izjasnio da se radi o krivičnom djelu izazivanje opšte opasnosti.

Podsjećamo, 3. januara takođe se u Banjaluci desio incident u kojem je troje djece povrijeđeno u naselju Lazarevo kada ih je napao pas rase belgijski ovčar.

(Mondo)

Hronika

BRUTALAN ZLOČIN KOD ILIDŽE: Muškarac osumnjičen da je ubio dvije osobe

Policija je uhapsila Ilidžanca čiji su inicijali A.L. (43) zbog sumnje da je u Hrasnici ubio muškarca i ženu, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Krivično djelo ubistvo počinjeno je juče.

Uviđaj, kojim je rukovodio dežurni tužilac sarajevskog Kantonalnog tužilaštva, obavila je Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo.

Nad osumnjičenim je u službenim prostorijama u toku kriminalistička obrada, nakon čega će, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, biti predat u nadležnost sarajevskog Kantonalnog tužilaštva.

Prema nezvaničnim informacijama, koje prenose federalni mediji, muškarac je usmrtio majku i brata, a ovaj brutalni zločin počinjen je lopatom.

Nastavi čitati

Hronika

MUP PRIZNAO ONO ŠTO SU MNOGI TVRDILI: Kojić: Istina i pravda su pobijedile (FOTO)

Istina i pravda su pobijedile. Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske priznalo da je bilo upotrebe sile u diskoteci “Enigma”, što je minimalna satisfakcija za Paljane koji su brutalno pretučeni i maltretirani.

Poručio je ovo načelnik Pala i potpredsjednik PSS-a Dejan Kojić koji je prije nekoliko dana i ukazao na “brutalnu raciju” pripadnika MUP-a Srpske.

-Ovo priznanje je dokaz da je ministarstvo pokušalo da obmane javnost i zataška cijeli slučaj, jer je u prvom saopštenju navedeno da prekomjerna sila nije upotrijebljena te noći. Pale su pobijedile, jer su stanovnici Pala bili i više nego solidarni sa svojim sugrađanima i beskompromisno su stali na njihovu stranu. Istina i pravda na kraju uvijek pobijede-istakao je Kojić

Nastavi čitati

Hronika

NASTAVAK AKCIJE “CILJ”: Uhapšene još četiri osobe zbog sumnje u malverzacije pri polaganju vozačkih ispita

Policijski službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP RS danas su u nastavku operativne akcije „Cilj“, na području Prijedora i Novog Grada, uhapsili još četiri osobe zbog sumnje na zloupotrebe prilikom polaganja vozačkih ispita.

Kako je saopšteno iz MUP RS, uhapšeni su B.K., M.K., B.G. i D.S.

Akcija „Cilj“ usmjerena je na otkrivanje i dokazivanje krivičnih djela izvršenje krivičnog djela u sastavu kriminalnog udruženja, trgovina uticajem, zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja i falsifikovanje ili uništenje službene isprave.

B.K. i M.K. se sumnjiče da su zloupotrebom službenog položaja omogućavali sticanje prava na upravljanje motornim vozilomdok se B.G. i D.S. sumnjiče da su zloupotrebom položaja izdavali ljekarska uvjerenja i potvrde o završenoj obuci iz prve pomoći, a sve u cilju sticanja protivpravne imovinske koristi – kažu iz MUP RS.

 

Nastavi čitati

Aktuelno