Connect with us

Društvo

NASTAVAK SEDMICE! Oblačno sa slabim padavinama

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra se očekuje oblačno vrijeme sa slabim padavinama, uz dnevnu temperaturu vazduha od jedan do 10 stepeni Celzijusovih.

U nižim predjelima će padati kiša i susnježica, a u brdsko-planinskim snijeg, dok će na jugu biti suvo, uz razvedravanje i sunčanije i malo toplije vreme, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha biće od minus jedan do tri, na jugu do pet, u višim predjelima od minut pet, a dnevna od jedan do šest, na jugu do 10, u višim predjelima od minus dva stepena Celzijusova.

Duvaće slab vjetar, sjevernog i sjeverozapadnog smjera, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha izmjerena u 13.00 časova: Bjelašnica minus četiri, Han Pijesak, Kalinovik i Bihać jedan, Mrkonjić Grad, Šipovo, Sokolac, Banjaluka, Prijedor, Sanski Most i Sarajevo dva, Foča, Gacko, Nevesinje, Ribnik, Srbac i Bugojno tri, Rudo, Doboj, Drvar, Gradačac, Tuzla i Zenica četiri, Bileća, Višegrad, Bijeljina i Zvornik pet, Trebinje, Livno, Mostar i Široki Brijeg šest, Neum devet i Stolac 10 stepeni Celzijusovih.

Srna

Društvo

“SVIJET DA VIDI I SRPSKE ŽRTVE”: Postavljene fotografije stradalih uz put Bratunac – Srebrenica

Uz regionalni put Bratunac-Potočari – Srebrenica postavljene su fotografije više od 600 ubijenih srpskih civila i vojnika iz srednjeg Podrinja ubijenih i poginulih u proteklom ratu u BiH.

Fotografije su postavili potomci nastradalih i predstavnici Organizacije porodica poginulih iz Srebrenice i Bratunca.

Branimir Kojić, iz Organizacije porodica poginulih iz opštine Srebrenica ističe da je cilj postavljanja fotografija da se ukaže na to da su na ovom području stradali i Srbi, žene, djeca, starci, ali i pripadnici Vojske Republike Srpske.

– Ovo su fotografije Srba civila i vojnika koji su branili svoje kućne pragove. Ovo nisu fotografije ljudi koji su počinili genocid, kako to predstavljaju federalni mediji – rekao je Kojić.

Dodaje da postoje brojni pritisci i brojni komentari zbog postavljanja fotografija.

– Strašno je kakve komentare dobijamo. Šalju nam poruke rata. Mi želimo da pokažemo cijelom svijetu da su i ovdje stradali Srbi – naglasio je Kojić.

Ističe da je tokom marta i maja te nesretne godine stradalo 80 odsto stanovništva, te da su civili ciljano i planski ubijani.

– Očigledno je postojao plan da ovdje ne postoje pravoslavci i da se ne vidi svijeća srpskog domaćina. Nažalost, u velikoj mjeri su uspjeli. Podrinje je veoma stradalo i moramo svijetu da pokažemo istinu – ističe Kojić.

Dodaje da ni ranijih godina strane delegacije nisu marile za srpska stratišta, prenosi RTRS.

Nastavi čitati

Društvo

PRONAĐEN KRISTIJAN ĐUKELIĆ (15) iz Mrkonjić Grada koji je nestao u Budimpešti

U Budimpešti je pronađen Kristijan Đukelić (15) za kojim je porodica tragala nakon što je bio nestao u tom gradu, saznaju “Nezavisne novine”.

Kako nam je potvrđeno, dječak je pronađen nepovrijeđen i dobro je.

Inače, javnost je digla na noge informacija da je nestao dječak koji je sa bakom došao iz Bosne i Hercegovine u posjetu kod strica u Budimpešti.

On je u 13. kvartu naselja gdje su odsjeli nestao u utorak oko 11.30.

“Rekao je da ide do prodavnice i parka, ali se nije vratio. Od tada mu je telefon isključen. Na sebi je imao majicu crvene boje, bele Adidas patike, bijeli kačket i crni ruksak, crni sorc i tamne sunčane naočare”, navodilo se u objavi.

U potragu je odmah uključena policija, a na sreću on je danas pronađen živ i zdrav.

Nastavi čitati

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Sunce prži, ali stižu i pljuskovi

U petak, 4. jula 2025. godine, građane Bosne i Hercegovine očekuje pretežno sunčano i vrlo toplo vrijeme tokom većeg dijela dana. Ipak, u poslijepodnevnim i večernjim satima, naročito u Bosni, dolazi do pogoršanja vremenskih prilika.

S dolaskom oblaka u drugom dijelu dana, lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju se u Krajini, kao i u centralnim i sjevernim dijelovima Bosne. Riječ je o kratkotrajnim, ali intenzivnim padavinama koje bi mogle donijeti kratkotrajne probleme u saobraćaju i svakodnevnim aktivnostima.

Vjetar će biti slab do umjerene jačine – u Bosni će preovladavati sjeverni smjer, dok će u Hercegovini duvati južni i jugozapadni vjetar.

Jutarnje temperature kretaće se uglavnom između 13 i 19 stepeni Celzijusa, dok će na jugu zemlje biti znatno toplije, i do 25 stepeni. Dnevne temperature biće izuzetno visoke – u većem dijelu zemlje između 33 i 38 stepeni, dok će Hercegovina i pojedini krajevi na jugu dostići čak i do 41 stepen.

Građanima se savjetuje oprez, posebno u najtoplijem dijelu dana, uz dovoljan unos tečnosti, zaštitu od sunca i izbjegavanje fizičkih napora. Takođe, preporučuje se praćenje lokalnih vremenskih prognoza zbog mogućnosti iznenadnih pljuskova.

Nastavi čitati

Aktuelno