Svijet
Jokić sa 30 poena donio titulu divizije i plej-of Nagetsima

Nikola Jokić je umalo stigao do tripl-dabla u pobjedi Denver nagetsa 119:100 na gostovanju Detroit pistonsima, upisavši 30 poena, 10 skokova i devet asistencija
Nagetsi su prekinuli niz od četiri poraza u meču protiv jedne od najslabijih ekipa lige. Trijumfom nad Detroitom su obezbjedili sigurno plej-of mjesto i titulu prvaka divizije Central Zapadne konferencije. Takođe, trener Majk Meloun je došao do 400. pobjede u karijeri.
Bilo je “klimavo” na startu, ali je nadmoćno okončano. Detroit je imao prednost od šest poena na poluvremenu, anuliranu poslije treće dionice. Gosti iz Kolorada su posljednjom dionicom 33:14 došli do slavlja poslije četiri meča sa neslavnim izdanjima.
“Kolovođa” Nagetsa Nikola Jokić je bio prvi strijelac ekipe sa 30 poena (14/18 iz igre), uz 10 skokova i devet asistencija. Kentejvijus Koldvel-Pop je dao 20 poena, a Džamal Mari 19 uz 10 asistencija i šest skokova, prenosi RTS.
Rodni Megruder je za Pistonse ubacio 20 poena, Džejlen Duren je upisao dabl-dabl od 15 poena i 13 skokova.
Denveru slijede dva teška gostovanja njujorškim ekipama, Niksima i Bruklin Netsima.
(Nezavisne novine)
Svijet
Poljska ODOBRILA PRISUSTVO STRANIH VOJNIKA u okviru operacije NATO

Poljski predsednik Karol Navrocki potpisao je danas dekret kojim se dozvoljava prisustvo stranog vojnog osoblja u zemlji u okviru operacije zaštite vazdušnog prostora NATO-a na istočnom krilu Alijanse.
‘Predsednik Republike Poljske, Karol Navrocki, potpisao je rezoluciju kojom izražava saglasnost za prisustvo stranih trupa iz zemalja članica NATO-a na teritoriji Republike Poljske kao pojačanje za Poljsku u okviru operacije Istočna straža“, naveo je poljski Biro za nacionalnu bezbednost na mreži X.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute objavio je u petak pokretanje operacije ”Istočna straža“ radi zaštite vazdušnog prostora istočnog krila Alijanse, nakon aktivacije Člana 4 zbog upada ruskih dronova u poljski vazdušni prostor.
Svijet
UKRAJINA ODGOVORNA ZA SABOTAŽE na ruskoj željezničkoj mreži

Ukrajina je odgovorna za dvije sabotaže na ruskoj željezničkoj mreži, u kojima su poginule najmanje tri osobe, saznaje agencija AFP iz izvora u ukrajinskoj vojnoj obavještajnoj službi /GUR/.
U poruci poslatoj agenciji AFP neimenovani izvor tvrdi da je GUR, u saradnji sa vojnim jedinicama, izvršio napad juče u ruskoj Orelskoj oblasti i jedan jutros u Lenjingradskoj oblasti.
List “Moskov tajms” objavio je da su dva voza u odvojenim dijelovima zapadnog Lenjingradskog regiona Rusije iskočila iz šina rano jutros, pri čemu je mašinovođa poginuo i željeznički saobraćaj je poremećen.
Incidenti su se dogodili nekoliko sati nakon što je eksplozivna naprava eksplodirala na dijelu željezničke pruge u zapadnoj Orelskoj oblasti kasno sinoć, usmrtivši tri osobe.
“U toku su napori za spasavanje nakon iskliznuća jedne dizel-lokomotive iz šina u blizini stanice Semrino u Gačinskom okrugu Lenjingrada”, rekao je guverner Aleksandar Drozdenko na “Telegramu”.
Drozdenko je dodao da je mašinovođa poginuo.
“On je bio zarobljen u kabini i preminuo je u kolima hitne pomoći nakon što je deblokiran”, dodao je Drozdenko.
Svijet
Izraelska vojska potvrdila da je NAPALA JOŠ DVA SOLITERA U GAZI?!

Izraelske odbrambene snage (IDF) potvrdile su da su danas izvršile napad na još dva solitera u gradu Gazi, nakon što su izdale upozorenja o evakuaciji palestinskih civila iz obližnjeg područja.
Vojska tvrdi da je palestinska militantna grupa Hamas postavila opremu za nadzor i osmatračnice u kuli Mahna i zgradi kampusa Islamskog univerziteta u gradu Gazi kako bi pratila kretanje izraelskih trupa, preneo je Tajms of Izrael.
Vojska navodi i da su se operativci Hamasa “spremali da izvrše napade na trupe Izraelskih odbrambenih snaga u oblasti jedne od zgrada koje su pogođene”.
Prethodno je još jedna zgrada, za koju izraelska vojska kaže da ju je koristio Hamas, sravnjena sa zemljom u napadu, nakon sličnog upozorenja za evakuaciju.
Palestinski mediji su javili da je izraelska vojska pogodila danas tri nebodera u gradu Gazi.
Mediji su naveli da je u današnjem izraelskom vazdušnom napadu uništena zgrada Islamskog univerziteta u gradu Gazi koja je korišćena za smeštaj raseljenih Palestinaca.
Izraelska vojska je ranije danas izdala upozorenje o evakuaciji zgrada u gradu Gazi pre planiranih napada.
-
Hronika3 dana ago
PLAĆENI UBICA Siniša Petrić Zenica pušten na slobodu, ODLUKU DONIO NOVI MINISTAR PRAVDE RS
-
Svijet3 dana ago
NASTAVLJA SE HAOS U NEPALU! Djeca političara na meti protesta zbog luksuza i korupcije (VIDEO)
-
Društvo3 dana ago
OSUDE ZA SKRNAVLJENJE PRAVOSLAVNOG GROBLJA: Uništeno 60 krstova u Zenici
-
Politika2 dana ago
SLIKA DANAŠNJE BIH: U Federaciji nema mjesta ni za MRTVE SRBE
-
Banjaluka3 dana ago
GRADONAČELNIK SA SARADNICIMA POSJETIO RONILAČKI KLUB „BUK“: Skoro pola vijeka predstavljaju primjer posvećenog rada, istrajnosti i društvene odgovornosti
-
Region3 dana ago
ALBANIJA IMA PRVOG AI MINISTRA! Diela vodi javne nabavke
-
Politika2 dana ago
OBILJEŽENA GODIŠNJICA OSNIVANJA DRUGE KRAJIŠKE BRIGADE VRS: „Slava herojima – živjela Republika Srpska!“
-
Politika2 dana ago
NEŠKOVIĆ PORUČIO: Niko nije iznad interesa Srpske – samo totalitarne vlasti narod guraju u mrak