Connect with us

Sport

Real “preživio“ grotlo Arene i slavio protiv Partizana

Košarkaši Partizana nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman na Fajnal for nakon što su večeras u prepunoj Areni poraženi od Real Madrida u trećoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Kraljevski klub je slavio sa 82:80 i tako smanjio rezultat u seriji na 1-2, a četvrta utakmica igra se za dva dana ponovo u Beogradu.  Imao je Partizan plus 15 u prvoj četvrtini, ali to je bilo nedovoljno da počiste Real u ovoj seriji.

Partizan, koji je podsjetimo večeras igrao bez Kevina Pantera i Matijasa Lesora je fenomenalno otvorio meč, te nakon dva i po minuta igre imao 12:0. U tim trenucima gostujući igrači su bili pogubljeni i nisu znači šta ih je snašlo u grotlu krcate „Štrak Arene“. Ipak, Real se polako vraćao u meč, te je veoma brzo stigao na minus 4 (9:13), no crno-bijeli su imali ekspresan odgovor, te sa trojakama Danila Anđušića i Alena Smailagića ponovo vratio na dvocifrenu prednost (21:11). Prednost je samo rasla, pa su domaći imali velikih 28:13 u osmoj minuti, a prva dionica je završena rezultatom 32:19.

U nastavku su gosti pokazali da se neće tako lako predati. Zaigrali su mnogo bolje, te su u 17. minuti prošli na minus 4 (37:41), a na odmor se otišlo pri rezultatu 48:45. U prvom dijelu nezaustavljiv je bio Valter Edi Tavares koji je imao 16 poena. Kod domaći je Smailagić imao 11, a Madar 10 poena.

Real je prvi put poveo u 24. minuti kada je Mario Hezonja pogodio trojku za 54:53. Partizan je u tim trenucima imao dosta problema u napadu, a u posljednjih 10 minuta se ušlo pri rezultati 66:63 za Real. U posljednjoj dionici grčevita borba za svaki poen. Poveo je real 68:63, no poenima Dantea Egzuma domaći su poravnali na 68:68. U posljednjih pet minuta se ušlo pri neriješenom rezultatu (72:72). U finišu prava drama. Džejms Naneli je trojkom izazvao ekstazu na tribinama pogodivši za 77:75 tri minute do kraja. U posljednji minut se ulazi pri rezultatu 77:77. Potom je Vilijams Gos pogodio trojku 24 sekunde do kraja. Naneli je promašio trojku i onda je Real sa penala osigurao četvrtu utakmicu.

Tavares je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Vilijams Gos takođe dodao 22. Kod Partizana Smajlagić je ubacio 15, koliko je i Zek Ledej, a Naneli 13. Četvrta utakmica igra se u četvrtak u Beogradu.

(Nezavisne novine)

Sport

IZ BORCA MEĐU „ZMAJEVE“: Mladen Jurkas dobio poziv za pripreme BiH pred Svjetsko prvenstvo

Neočekivan rasplet u redovima reprezentacije Bosne i Hercegovine otvorio je vrata Svjetskog prvenstva mladom golmanu Borca Mladenu Jurkasu, koji je naknadno dobio poziv u nacionalni tim nakon povrede Osmana Hadžikića.

Jurkas je ove sezone bio sjajan na golu Borca. Bez obzira na njegove godine, pokazao je zrelost i stabilnost među stativama šampina Bosne i Hercegovine.

Mundijal, koji je do juče bio dalek san, sada postaje realnost i izazov pred kojim će imati priliku da pokaže kvalitet na najvišem nivou.

Svakako da ostaje žal u kojim uslovima je dobio poziv, jer je u pitanju povreda drugog golmana, momka koji nastupa za Slaven Belupo.

Međutim, nema sumnje da će Jurkas ovo prihvatiti objeručke i probati da maksimalno iskoristi situaciju za dalji razvoj.

Nezavisne

Nastavi čitati

Sport

NEMA PREDAJE ZA NOLETA: “Neću stati, makar bio na jednoj nozi”

Srpksi teniser Novak Đoković poražen je u trećem kolu Rolan Garosa od Brazilca Žoaa Fonseke nakon maratonskih pet setova.

To je bio tek drugi put da Novak Đoković gubi od nekog rivala kada je vodio sa 2:0 u karijeri, a isto tako je ovo prvi put poslije 17 godina da je ispao prije četvrtfinala Rolan Garosa.

Obratio se medijima Novak nakon ovog meča.

“Sjajan meč, teško je izgubiti ovo posle 0:2 u setovima. Velike pohvale za Fonseku, bio je bolji igrač u bitnijim momentima, bio je u petom setu sjajan, našao je neverovatne udarce. No, za mene nije da igram protiv igrača na tom nivou. Ne mislim da sam mnogo pogrešio, samo je on bio bolji”.

Osvrnuo se i na dolazak mladih tenisera, ali i na to da ostaje žal za propuštenom prilikom.

“Mladi teniseri koji dolaze, gladni, dinamični, brzi, eksplozivni. jedan od njih je Fonseka, znamo da je kompletan igrač, danas je pokazao da ima potencijal za najveće mečeve. U kontekstu toga kako je ostao staložen u presudnim trenucima. Kada analiziram, ne verujem da sam nešto mnogo zgrešio, on je agresivno odigrao. Ostaje žal i razočaranje. U trećem sam pao energetski. To je što je, voleo bih da ja imam 19 godina na terenu, gurao sam ga pet setova. Svako ko god igra protiv mene na GS, mora da ga dobije. Ta viteška nit i borba, duh, buka koju nosim. Neću, pa makar na jednoj nozi, neću stati. Ako me pobedi na ovakav način, ali to mora da uradi on, ja neću dopustiti”.

Da li ćemo gledati Novaka Đokovića na Rolan Garosu sljedeće godine?

“Ne znam”, bio je kratak srpski teniser.

Nezavisne

Nastavi čitati

Sport

STIŽU VELIKE PROMJENE NA FACEBOOKU I INSTAGRAMU: Neke funkcije više neće biti besplatne

Meta je najavila nove planove – Facebook Plus, Instagram Plus i WhatsApp Plus – koji svakoj aplikaciji donose dodatne funkcije. Takođe, testiraju se i plaćene pretplate za Meta AI.

Kako prenosi TechCrunch, direktorka proizvoda u Meti, Naomi Glajt, najavila je ove nove ponude u video-snimku.

Glajtova nije ulazila u detalje o cijenama, ali se u izvještaju TechCrunch-a navodi da će planovi za pojedinačne Metine aplikacije koštati između tri i četiri dolara mjesečno, dok će se planovi za vještačku inteligenciju (AI) testirati po cijeni od osam do 20 dolara mjesečno.

Instagram Plus i Facebook Plus koštaće po četiri dolara mjesečno u SAD.

Prema izvještaju, ove pretplate biće namijenjene “naprednim korisnicima” (tzv. power users), kojima će omogućiti precizniju kontrolu nad tim ko vidi koji dio njihovog sadržaja, kao i bolji uvid u to do koga sve njihove objave stižu.

Plan WhatsApp Plus od tri dolara fokusiran je na “personalizaciju i razmjenu poruka”, uz dodatne teme, ekskluzivne stikere i više mjesta za zakačene (fiksirane) razgovore.

Meta AI dobija pretplatničke modele
U Singapuru, Gvatemali i Boliviji, Meta AI će sljedećeg mjeseca početi da testira planove pod nazivom Meta One Plus i Meta One Premium.

Ova dva plana, koja će u SAD navodno koštati osam, odnosno 20 dolara mjesečno, očigledno dolaze sa istim funkcijama, s tim što Premium opcija donosi veće limite za korišćenje. Osnovne funkcije Meta AI za sada će ostati besplatne.

Kasnije ove sedmice, Meta takođe planira da pokrene javno testiranje za još dva Meta One plana – Essential i Advanced – na pojedinim tržištima van SAD.

Ovi planovi izgledaju prilagođeni profilima koji žele da izgrade uticaj (influenserima), i uključuju kako verifikovan status, tako i ekskluzivne funkcije koje pomažu u širenju publike, prenosi b92.

Nastavi čitati

Aktuelno