Connect with us

Politika

Na tribini Ujedinjene Srpske, Stevandić poručio da Banjaluka mora biti iznad političkih podjela

U banjalućkom naselju Debeljaci večeras je održana velika tribina Ujedinjene Srpske, na kojoj su predstavljeni kandidati za Narodnu Skupštinu Republike Srpske ispred Izborne jedinice 3 i kandidati za Parlamentarnu Skupštinu BiH. Tribini su prisustvovali predsjednik Ujedinjene Srpske, dr Nenad Stevandić, zamjenik predsjednika Siniša Vidović, potpredsjednici Marinko Dragišić i Milan Petković,  mnogobrojni kandidati, članovi i simpatizeri Ujedinjene Srpske.

Potpredsjednik Ujedinjene Srpske i nosilac liste za Parlamentarnu Skupštinu BiH Milan Petković rekao je da u Parlamentu BiH mora postojati “srpska reprezentacija” koja će u Sarajevu zastupati i braniti interese Republike Srpske bez obzira na političke partije i podjele “Ne trebaju nam ljudi koji će praviti pakt sa ne-srpskim partijama već samo oni koji će isključivo zastupati interes Republike Srpske” zaključuje Petković.

Predsjednik Ujedinjene Srpske, dr Nenad Stevandić tom prilikom je izjavio da ne želi da priča o politici i kampanji, već je pozvao rukovodstvo grada Banjaluka i rukovodstvo Republike Srpske da kako on kaže prekinu predizbornu kampanju i da se se zajedno dogovore i prevaziđu međusobne podjele kako Banjaluka ne bi nespremna dočekala predstojeću grejnu sezonu. Stevandić je naglasio da obe političke strane pokušavaju od Banjaluke da naprave grad slučaj kako bi prikupili političke poene a Banjaluka i njeni građani moraju da budu iznad politike i političkih podjela.

Politika

Stanivuković najavio protest zbog poskupljenja struje “NAŠ ODGOVOR BIĆE JASAN”

Draško Stanivuković, lider pokreta “Sigurna Srpska”, najavio je protest građana nakon što je preduzeće “Elektroprivreda Republike Srpske” zatražilo od Regulatorne komisije za energetiku Republike Srpske povećanje cijene struje za 20 odsto.

Kako je naveo Stanivuković koji je ujedno i gradonačelnik najvećeg grada u Republici Srpskoj, zbog lošeg poslovanja, pustošenja “RiTE Ugljevik” i kriminala, Elektroprivreda Republike Srpske traži novo poskupljenje struje za gotovo 20 odsto, a ukupno čak 33 odsto.

“Dok svakodnevno odobravaju enormna poskupljenja na republičkom nivou, u Banjaluci glume moralne veličine: ne dozvoljavaju ni minimalno usklađivanje cijene vode, iako je banjalučki Vodovod direktno pogođen upravo njihovim poskupljenjima struje, čak u dva navrata tokom prethodne dvije godine, a ovo je treće potencijalno poskupljenje”, napisao je Stanivuković na mreži X. Istakao je da neće dozvoliti da preko leđa građana prikrivaju gubitke i kriminal i privatne džepove pune narodnim novcem.

“To nije briga za građane, to je politička igra koja za cilj ima da amortizuje pljačkanje Elektroprivrede, ali i, očigledno, da uništi preduzeće ‘Vodovod’”, upozorio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Politika

SVI ZATEČENI! Ko klanja u prostorijama parlamenta BiH

Tokom današnjeg zasjedanja Predstavničkog doma PD PS BiH, u zajedničkoj prostoriji u kojoj novinari svih medija prate rad sjednice došlo je do situacije kada je nepoznati muškarac ušao u prostoriju i počeo da klanja.

Muškarac, je ušao u prostoriju bez prethodnog pozdravljanja prisutnih ili najave namjere, što je izazvalo iznenađenje svih prisutnih novinara.

RTRS i SRNA objavili su ovu vijest navodeći da su u posjedu snimka koji potvrđuje ove navode, ali ga nisu objavili zbog zaštite privatnosti. Kako se navodi, na snimku se vidi da je muškarac, za kojeg se sumnja da je zaposlen u Zajedničkoj službi institucija BiH, pružio komad tkanine, klanjao i bez pozdrava izašao.

Glas Srpske je kontaktirao direktor Službe za zajednicke poslove institucija BiH Dragana Slipca, koji je izjavio da ga iz odjeljenja osiguranja danas nisu upoznali sa navedenim slučajem.

Slipac je rekao da je dao nalog da se provjere detalji slučaja.

Nastavi čitati

Politika

STANIVUKOVIĆ NA STARČEVICI “Podrška profesoru Blanuši je početak nove ere za Republiku Srpsku” (FOTO)

Večeras je na Starčevici održana tribina na kojoj je predsjednik Pokreta sigurna Srpska Draško Stanivuković ponovo potvrdio snažnu podršku kandidatu SDS-a za predsjednika Republike Srpske, prof. dr Branku Blanuši. Stanivuković je poručio da upravo iz Banje Luke treba da počnu političke promjene koje će, kako ističe, vratiti dostojanstvo institucijama i političkoj kulturi.

Prema njegovim riječima, Republici Srpskoj je potreban pristojan, obrazovan i stručan čovjek koji će je predstavljati unutar i van njenih granica. Upravo u profesoru Blanuši, dodaje on, vidi se takav kandidat.

„U Banjaluci znamo kako se pobjeđuje i tu pobjedu želimo da stavimo u službu najvažnijeg – izbora kulturnog i pristojnog čovjeka, dostojnog da vodi Republiku Srpsku. Profesor Blanuša je čovjek koji je svoj radni vijek posvetio struci, koji je u svom polju bio najbolji, sa više naučnih radova nego što su neki drugi vidjeli knjiga“, naglasio je Stanivuković.

On je podsjetio da je Pokret sigurna Srpska već obišao brojne zajednice širom Banje Luke, kao i da će nastaviti intenzivnu kampanju. Vjeruje da će Blanušina pobjeda omogućiti da mnogi projekti, godinama blokirani na višim nivoima vlasti, konačno budu pokrenuti.

Govoreći o programskim ciljevima, Stanivuković je istakao da Blanuša ima jasnu viziju borbe protiv korupcije, regulisanja rada kockarnica i kladionica, uvođenja školskih uniformi i opšte izgradnje kulture pristojnosti u društvu. „To znači politiku bez uvreda, diplomatiju umjesto prostakluka i racionalno vođenje Republike koje nam decenijama nedostaje.“

Dodao je da je očuvanje prirodnih resursa i institucija jedan od najvažnijih prioriteta. „Vjerujemo u pobjedu profesora Blanuše, jer sa njim jedinstveno stojimo na putu očuvanja Republike Srpske. Promjene počinju iz Banjaluke, i zato smo odlučni da taj posao dovedemo do kraja.“

Kako je istakao, posljednjih dana posjetili su Starčevicu, Potkozarje i druga naselja, a u planu su i nova okupljanja do kraja kampanje.

„Kao gradonačelnik i kao predsjednik Pokreta sigurna Srpska, pozivam Banjalučane da izađu na izbore i podrže našeg profesora. Neka ovo bude veličanstvena pobjeda i početak promjena — iz krajiške ljepotice i najvećeg grada Republike Srpske“, poručio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno