Connect with us

Hronika

Ubijen Jovan Vuikotić: Vođa Škaljaraca likvidiran u Turskoj

Vukotić je bio vođa škaljarskog klana

Jovica Vukotić ubijen je u Turskoj, saznaje “Blic”. Vukotić je slovio za vođu škaljarskog klana i navodno je likvidiran u Antaliji, mada ima i navoda da je likvidiran u Istanbulu.

Vukotić se navodno sumnjičio da je podstrekavao osumnjičenu kriminalnu grupu na ubistvo Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u januaru prošle godine. Njima je tada sačekuša trebalo da bude spremljena na aerodromu u Tivtu, ali je crnogorska policija otkrila planove za likvidaciju i spriječila kobni ishod.

Vukotić je 8. februara 2020. iz Srbije bio izručen Crnoj Gori, koja ga je potraživala radi vođenja krivičnog postupka pred podgoričkim Višim sudom zbog krivičnih djela teško ubistvo u pokušaju i nedozvoljeno držanje oružja. Odmah posle ekstradicije saslušan je u Višem tužilaštvu, zatim kod sudije za istragu, nakon čega je sproveden u spuški zatvor. Poslije nekoliko meseci oslobođen je optužbi i pušten na slobodu. Vukotić je kasnije zatražio od tužilaštva da pokrene postupak protiv više policajaca, koji su, kako je tvrdio, zahtijevali od njega da dođe u tamošnju stanicu policije, gdje ga je navodno vrebao plaćeni ubica.

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je ranije optužnicu protiv Vukotića zbog sumnje da je utajio 22.800 evra poreza i doprinosa kao izvršni direktor i osnivač firme “V2”. On je sa svojim advokatima negirao ovo krivično djelo i tvrdio je da će dokazati nevinost, i optužio sud da se sve to radi kako bi mu se odredio pritvor.

Hronika

Muškarac iz Kotor Varoša nestao, pa pronađen: ŽIV JE, ALI DEZORJENTISAN!

Muškarac M. B. iz Kotor Varoša, čiji je nestanak prijavljen jutros, pronađen je živ, ali dezorijentisan i predat je porodici, rečeno je Srni u policiji.

Komandir Policijske stanice Kotor Varoš Dragan Božičković rekao je Srni da je lice predato policiji radi dalje njege i hospitalizacije.

Za nestalim su tragali policija, radnici Šumskog gazdinstva “Vrbanja” i članovi Lovačkog udruženja “Јelovka” iz Maslovara, koji su ga pronašli nakon nekoliko časova potrage.

Potraga je započetak nakon što je porodica jutros prijavila nestanak policiji, a poslije saznanja da je ovo lice posljednji put viđeno u nedjelju, 27. jula, na području opštine Kotor Varoš.

– Predanost, snalažljivost i požrtvovanost svih uključenih u akciju rezultirali su sretnim ishodom. Ovaj događaj nije samo priča o uspješnom spasavanju, već i o tome kako timski rad, profesionalnost i empatija mogu napraviti razliku između života i smrti – rekao je Božičković.

Nastavi čitati

Hronika

ZLOSTAVLJAČ IZ BANJALUKE OSUĐEN NA 8 GODINA! Vrhovni sud potvrdio presudu za obljubu djevojčice (13)

Vrhovni sud Republike Srpske pravosnažno je osudio S.B. (35) iz Banjaluke na osam godina zatvora zbog obljube djevojčice.

Presuda je izrečena nakon što je Vrhovni sud odbio žalbu odbrane optuženog.

”Odbija se, kao neosnovana, žalba branioca optuženog S.B i potvrđuje se presuda Okružnog suda u Banjaluci od 17. marta 2022. godine”, rečeno je ATV-u u Vrhovnom sudu Republike Srpske.

Presudom, S. B. je oglašen krivim za krivično djelo obljube nad djetetom mlađim od 15 godina.

U prvostepenoj presudi se navodilo da je S.B. u cilju zadovoljenja svog polnog nagona u septembru 2019. godine stupio u emotivnu vezu sa 13-godišnjom djevojčicom, koja je u kritično vrijeme pohađala sedmi razred osnovno škole. Prethodno je, kako je pojašnjeno, upoznao majku žrtve i dolazio je u njihovu kuću u drugoj opštini.

Žrtvu je vremenom, zajedno sa njenom mlađom sestrom i bratom, dovodio u stan u Banjaluci, u kojem je živio kao podstanar. U novembru 2019. godine, kada je djevočica s mlađom sestrom došla u stan, optuženi je iskoristio njenu nezrelost i lakomislenost i sa žrtvom legao u krevet i s njom imao odnos.

Nastavi čitati

Hronika

SIPA HAPSILA U ZENICI: Pronašli 40 kg duvana i 7.886 kutija cigareta

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) juče su na području Zenice uhapsili jedno lice, te zaplijenili, između ostalog, oko 40 kg duvana i 7.886 kutija cigareta.

Kako je saopšteno iz SIPA, tokom pretresa stambenih prostorija i pokretnih stvari, na jednoj lokaciji otkrili su i privremeno oduzeli predmete koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku.

“Riječ je o 35 kilograma sitno rezanog duvana spremnog za upotrebu i pakovanog u pakovanjima od po pola kilograma, pet kilograma sitno rezanog duvana spremnog za upotrebu u rifuzi, 2.920 ručno punjenih cigareta, 7.886 paklica cigareta različitih vrsta bez kontrolnih i poreznih markica, jednu digitalnu vagu, jedan mobilni telefon, 4.900 evra i 526 KM, kao i dugim predmetima koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku”, naveli su iz SIPA.

Nastavi čitati

Aktuelno