Connect with us

Banjaluka

Služen parastos za poginule borce Srpskih Toplica, vijenac položio gradski menadžer

U naselju Srpske Toplice danas je, kod spomen obilježja služen parastos, a nakon toga su i položeni vijenci u čast 19 poginulih boraca Vojske Republike Srpske iz ove mjesne zajednice, koji su poginuli tokom proteklog Odbrambeno – otadžbinskog rata.

U ime Grada, vijenac je položio gradski menadžer, Bojan Kresojević, koji je tom prilikom poručio kako je naša dužnost da uvijek čuvamo sjećanja na sve one koji su svoje živote dali za slobodnu Republiku Srpsku.

-Naša dužnost i obaveza jeste da čuvamo sjećanje na sve one koji su dali svoje živote za Republiku Srpsku. Spomen-obilježja na području cijelog našeg grada nas svakodnevno podsjećaju na to koliko je žrtva koju su oni podnijeli za slobodnu zemlju dragocjena, ali istovremeno i kolika je naša odgovornost prema sadašnjosti i budućnosti. Gradimo i Centralno spomen – obilježje poginulim i nestalim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske na Krašovom parkingu, u srcu našeg grada i to nakon skoro tri decenije, na šta smo posebno ponosni. To je naša dužnost, jer zahvaljujući svima onima koji su svoje živote utkali u temelje Republike Srpske, danas živimo u svojoj slobodi i ravnopravnosti – kazao je gradski menadžer.

Parastosu i polaganju vijenaca prisustvovao je i predsjednik Gradske boračke organizacije Goran Rogić, koji je naglasio kako ovo spomen – obilježje, baš kao i sva ostala spomen-obilježja na području Banje Luke, služi tome da se ne zaboravi žrtva naših boraca, ali i da su ovakva mjesta opomena da se ovako nešto nikome nikada ne ponovi.

Banjaluka

NAPOKON! Zakazana vanredna sjednica banjalučke Skupštine

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluke sa jednom tačkom dnevnog reda, prijedlogom odluke o usvajanju budžeta za tekuću godinu, održaće se u srijedu, 28. maja sa početkom u devet časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

IZGLEDA PREDIVNO! I Banjaluka ima svoj Berlinski zid (FOTO/VIDEO)

Šareni motivi raznih životinja, biljaka, građevina, ljudi i mnogo čega drugog, krase zid kod Radničkog univerziteta u centru Banjaluke, a svojim izgledom privlače poglede i razbijaju sivilo betona i asfalta.

Ovi zanimljivi murali privlače poglede i pažnju Banjalučana i gostiju, koji kažu da ih ovaj oslikani zid podsjeća na jedan, svijetu mnogo poznatiji.

“Osim što razbija monotoniju, liči mi na čuveni Berlinski zid, koji je pored svoje negativne strane i razdvajanja grada na dva dijela, bio poznat i po živopisnim i raznovrsnim grafitima i muralima”, kaže za BL portal jedan od prolaznika.
Dodaje i da su mnogi od njih sačuvani do danas i predstavljaju pravu atrakciju u Berlinu.

Srđan Banović, BL portal

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠUKALO: Vrijeme je da DIGNEMO GLAS za BUDUĆNOST neše djece!

Pritisci roditelja i javnosti su urodili plodom pa je izabrana turistička agencija poslala nove autobuse po djecu u Italiju, istakla je Milada Šukalo, član Predsjedništva GrO PDP Banjaluka.

Ona je kazala da je ovo dobra vijest ali je tužno što se nažalost ovakve situacije rješavaju pod pritiskom.

“Očekujem od ministarstva prosvjete i kulture i ostalih nadležnih institucija da se pozabave i temama učeničkih ekskurzija ali i svim drugim temama koje se tiču obrazovanja u života naše djece”, poručila je Šukalo.

Vrijeme je, kaže Šukalo, da dignemo naš glas za budućnost naše djece.

“Moramo otkloniti strah i uvijek dići glas na abnormalne situacije koje nam neki uporno predstavljaju kao normalne. Ulažući u kvalitetno odrastanje naše djece i brinući se za njihov status, mi ulažemo u budućnost ove zemlje. Ne postoji veći patriotizam nego izboriti uslove da naše djeca u ovoj zemlji budu srećna i zadovoljna i to je nešto što svi sebi trebamo uzeti u zadatak”, zaključila je Šukalo.

Nastavi čitati

Aktuelno