Connect with us

Banjaluka

JOŠ JEDNO OBEĆANJE ISPUNJENO! U samom centru grada niče najljepši banjalučki park (VIDEO)

Na mjestu nekadašnjeg kina „Kozara“, gdje je ranije planirana izgradnja četrnaestospratnice, biće izgrađen park.

-Uspjeli smo, ovdje će biti park, kao što smo i obećali. Donijeli smo odluku o zamjeni parcele. Ovo će biti buduće gradsko zemljište, na kojem ćemo graditi park – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Kako je naveo, investitor je pristao, Gradu odgovara, a najvažnije od svega jeste da je to bio zahtjev građana, koji ovdje žive.

-Ovdje ćemo graditi park posvećen jednim segmentom „Banjalučkom veleizdajničkom procesu“ – rekao je gradonačelnik.

Ističe da ga je po preuzimanju mandata gradonačelnika dočekalo ovo složeno pitanje.

-Bila je ovo teška i izazovna odluka, trebalo je dosta vremena, hrabrosti i odvažnosti. Ponosan sam što je ovo još jedno od ispunjenih obećanja i datih riječi. Nastavljamo dalje još snažnije – zaključio je gradonačelnik.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ SA PREDSTAVNICIMA „DEPOTA“: Grad ulaže napore da riješi probleme deponije i radnika

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa predstavnicima preduzeća „Depot“.

-Sastanak je održan povodom trenutne situacije i izazova sa kojima se ovo preduzeće, radnici, gradska deponija i sam grad Banja Luka suočavaju – rekao je gradonačelnik nakon održanog sastanka.

Poručio je i to kako će gradska administracija nastaviti ulagati napore i u narednom periodu da se ovi izazovi prevaziđu.

Nastavi čitati

Banjaluka

POSJETITE I UŽIVAJTE! “Jesen sa Jesenjinom” u Banjaluci

Povodom 130 godina od rođenja i 100 godina od smrti Sergeja Aleksandroviča Jesenjina Centar za ruske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Banaluci organizuje manifestaciju “Jesen sa Jesenjinom”, u okviru koje su predviđene brojne aktivnosti.

Kako je saopštio Centar za ruske studije, obilježavanje ovog važnog jubileja započeće 10. oktobra kvizom za učenike srednjih škola, a završiće se 11. decembra pozorišnom predstavom “S Jesenjinom u srcu”, koju izvodi Udruženje za očuvanje tradicije iz Prijedora.

“Tokom oktobra i novembra na Filološkom fakultetu biće organizovana predavanja domaćih i stranih istraživača djela Sergeja Jesenjina, zatim pjesničko veče poetskog teatra ‘Saputnici’ i okrugli sto za učenike srednjih škola pod nazivom ‘Jesenjin i TikTok generacija: Da li poezija još uvijek govori mladima?’. U saradnji sa Centrom za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku biće organizovano i takmičenje u recitovanju inspirisano Jesenjinovim stihom ‘Pričaću ti polja puna klasja'”, stoji u saopštenju Centar za ruske studije.

Sergej Aleksandrovič Jesenjin rođen je na današnji dan, 3. oktobra 1895. u Konstantinovu u Rusiji i jedan je od omiljenih ruskih pjesnika među Srbima.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAJVEĆI EKOLOŠKI PROJEKAT U BANJALUCI! Počinje saradnja sa francuskom kompanijom „VEOLIA“

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je danas sastanak sa predstavnicima francuske kompanije “VEOLIA”, svjetskog lidera u oblasti otpadnih voda, cirkularne ekonomije i obnovljivih izvora energije.

-Sa 220.000 zaposlenih, više od 5.000 sistema za upravljanje otpadnim vodama i velikim ulaganjima u zelenu energiju, ova kompanija je partner čija iskustva mogu biti dragocjena i za naš grad. Upravo ovakva saradnja je važna za najveći ekološki projekat u istoriji Banjaluke – izgradnju prečišćivača otpadnih voda – kazao je gradonačelnik nakon sastanka.

 

Prema njegovim riječima, cilj je da u godinama pred nama Banjaluka dobije najsavremeniji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, uporediv sa evropskim gradovima, i da time u potpunosti zaštitimo Vrbas i našu životnu sredinu.

-Naš grad mora biti dio evropskih rješenja za čistiju i zdraviju budućnost – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Aktuelno