Sport
Ivica mu izvadio jezik, ali jedan po jedan organ je otkazivao! Zašto je Serhio Ramos rekao samo 2 riječi: ANTONIO PUERTA
“Ovo je za mog oca, za mog dedu i za Antonija Puertu”, rekao je legendarni štoper Serho Ramos (37) nakon što je u ponedjeljak sletio u Sevilju, da bi potpisao ugovor sa klubom svog djetinjstva.
Nakon što je odbio ponude iz Saudijske Arabije, Amerike i Turske, čuveni kapiten Real Madrida vratio se kući i posvetio to između ostalih i svom pokojnom saigraču, kome smatra da “duguje” da još jednom zaigra u opremi Andalužana, poslije 18 godina.
Antonio Puerta bio je defanzivac Sevilje, koji je preminuo u avgustu 2007, sa samo 22 godine. Srušio se na terenu u toku utakmice protiv Hetafea, dok je išao ka svom golu. U trenutku u kojem je kolabirao, kraj njega su bila dvojica saigrača, među kojima je jedan bio srpski internacionalac Ivica Dragutinović.
“Ja sam nekako kao najbliži, prvi shvatio šta se događa. Na prvom mjestu bilo je važno da se ne uguši. Po riječima doktora to sam uradio kako treba i to mi je najvažnije jer mu je to praktično spasilo život na terenu”, rekao je tada Dragutnović za B92. Međutim, Ivica je otkrio informacije iz kluba, koje su odmah slutile na najgore. “Njemu je od stadiona do bolnice četiri puta stalo srce i doktori su uspijevali da ga reanimiraju. Njegovo stanje se mijenja, danas je teže, on je još uvijek na aparatima u komi”, dodao je on.
Puerta je bio u stanju da ustane poslije pada na terenu i da odšeta u svlačionicu, gdje mu je još jednom pozlilo. Hitno je preveden u intenzivnu njegu lokalne bolnice, u kojoj je preminuo poslije tri dana, 28. avgusta 2007.
Puerta je bio lokalni momak, Andalužanin poput Serhija Ramosa i praktično su istovremeno ušli u profesionalni fudbal. Igrao je samo za Sevilju, u koju je došao kao šestogodišnjak 1993. godine i u njenom dresu bio do tragične smrti. Doktor Fransisko Muriljo otkrio je naknadno da mu je više organa otkazalo i da je doživio nepopravljivo oštećenje mozga. Uzrok svemu bila je neizlječiva, nasljedna bolest srca, koja se zove aritmogena kardiomiopatija.
Više od 16 godina nakon njegove tragične smrti, Serhio Ramos je stao pred novinare ovog ponedjeljka na aerodromu i izgovorio i njegovo ime, Antonija Puerte. Kultni kapiten Real Madrida je za povratak u Sevilju pristao da zaradi “samo” milion evra, što je tačno 20 puta manje od plate koju mu je nudio Al-Itihad u Saudijskoj Arabiji.
SERGIO RAMOS returns to hometown club Sevilla on €1M deal after reportedly turning down €20M offer from Saudi club Al-Ittihad. Ramos said move was for father, grandfather & former Sevilla teammate Antonio Puerta, who died at 22 during 2007 match 🇪🇸❤️pic.twitter.com/xBMRwcwbOX
— Men in Blazers (@MenInBlazers) September 4, 2023
Sport
U NEDJELJU SVI NA GRADSKI! Borac igra za Petra Šarića!
Fudbalska Wwin liga BiH nastavlja se ovog vikenda utakmicama 11. kola.
Vodeći Borac u nedjelju dočekuje ekipu Veleža. Utakmica koja se igra 17:30 časova biće i humanitarnog karaktera.
Naime, Borac je putem društvenih mreža saopštio da će dio prihoda od prodatih ulaznica biti doniran za liječenje Petra Šarića.
„Borčevci, Petar Šarić iz Banjaluke igra svoju životnu utakmicu, ali nije sam. Dok vodi bitku sa malignim tumorom, podrška mu stiže iz Platonove ulice, a dio prihoda od prodatih ulaznica sa utakmice između Borca i Veleža biće doniran za liječenje Petra Šarića.Borac igra za Petra Šarića, svi na Gradski“, poručio su iz banjalučkog kluba.
Petar Šarić (19) iz Banjaluke je u vrlo teškom stanju i smješten je na Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci. Naime, krajem avgusta otkriven mu je rijedak i agresivan maligni tumor, a u međuvremenu je operisan, dok su za dalje liječenje potrebna finansijska sredstva. Zbog toga je UG “Mali anđeo” pokrenulo humanitarnu akciju, a pozivom na broj 17114 darujete 2 KM za Petra Šarića.
Sport
KAKO SRBIJA MOŽE NA MUNDIJAL? Postoje 4 scenarija, Albanija odlučuje
Fudbalska reprezentacija Srbije ima šansu da se domogne baraža, a zatim i Mundijala. Za to je potrebno da se poklope rezultati.
Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je neophodnu pobjedu na gotovanju Andori, iako je bilo mnogo problema na tom meču. Zaboraviće se to brzo, jer su osvojena sva tri boda u veoma teškim uslovima – sa vršiocem dužnosti na mjestu selektora i samo tri dana nakon debakla protiv Albanije u Leskovcu. Bilo je teško, ali i veoma važno oporaviti se od tog poraza.
Prije svega, zato što Srbija i dalje ima šanse da se domogne Mundijala. Znamo da to neće moći da se desi kroz Ligu nacija, ali drugo mjesto u grupi i dalje je u igri. Samim tim, na talonu je i baraž, koji bi bio prava premija za Srbiju nakon turbulentnog kvalifikacionog ciklusa u kojem je imala brojne probleme na svim nivoima.
Postoji nekoliko scenarija u kojima Srbija završava na drugom mjestu u grupi, a u svakom od njih ključnu ulogu ima i Albanija. Podsjećamo, Srbija će do kraja kvalifikacija igrati protiv Engleske na gostujućem terenu i protiv Letonije u Leskovcu, dok će Albanija nastupiti protiv Andore na gostovanju i protiv Engleske na svom terenu.
Ako Albanija osvoji šest bodova?
Ukoliko fudbalska reprezentacija Albanije u posljednja dva kola kvalifikacija ostvari obje pobjede, Srbija neće imati nikakve šanse da se domogne drugog mjesta u grupi i baraža za Mundijal. Bez obzira na srpski učinak u posljednje dvije runde, Albanci bi u tom slučaju išli u baraž, jer trenutno imaju bod više od Srbije.
Kalkulacije zapravo počinju ako Albanci ne pobijede na oba meča koji ih čekaju. Sa četiri osvojena boda, Silvinjov tim bi ostavio šansu Srbiji da “ukrade” drugo mjesto, ali bi to bio izuzetno težak posao. Ako reprezentacija Albanije osvoji četiri boda, Srbija mora da pobijedi Englesku na gostujućem i Letoniju na svom terenu!
Ako Albanija osvoji tri boda?
Šest bodova bi Srbiji bili dovoljni za drugo mjesto na tabeli i u slučaju da Albanci osvoje tri boda na posljednja dva meča, ali bi se u tom slučaju otvorila još jedna mogućnost. Srbija bi sa četiri osvojena boda na posljednje dvije utakmice mogla da ukrade drugu poziciju i u spektakularnom foto-finišu izbori baraž. Za neke je to možda nezamisliv scenario, ali šansa postoji. O čemu se radi?
Zamislimo da Albanija savlada Andoru i bude poražena od Engleske, što bi je dovelo do 14 bodova na kraju kvalifikacija. Srbiji bi remi protiv Engleske donio 11. bod, a zatim bi protiv Letonije morala da upiše pobjedu što većim rezultatom i tako popravi gol-razliku. Ako dva tima budu poravnata, to će biti kriterijum koji se gleda i srpski poraz u Leskovcu ne bi uticao na tabelu. Albanija za sada ima +3, a Srbija je na nuli kada je gol-razlika u pitanju.
Ako Albanija osvoji manje od tri boda?
Osvajanje dva, jednog ili nijednog boda za selekciju Albanije značilo bi i otvoren put Srbije do plasmana na drugo mjesto u grupi!
U svakom od tih slučajeva Srbiji bi pobjeda nad Letonijom, ubjedljivom razlikom, bila dovoljna za plasman u baraž. Postoje varijante da se Srbija domogne drugog mjesta i sa manje od tri osvojena boda, ali ne treba razmišljati o tome – iako je situacija teška, treba misliti o pobjedama i realnim šansama da Albanci ne pobijede na oba meča do kraja.
Sport
SRBIJI OSTAO SAMO JEDAN PUT DO MUNDIJALA: Albanci pravili haos, tzv. Kosovo srušilo snove
Navijači Albanije i Kosova zajedno mahali zastavama i slavili teroriste.
Fudbalska reprezentacija Srbije gajila je nadu da bi do baraža za Svjetsko prvenstvo mogla i preko Lige nacija, ali od sinoć ne postoji šansa da se tako nešto desi. Takozvano Kosovo je drugi put u veoma kratkom roku bilo bolje od Švedske – nakon pobjede (2:0) na svom terenu, upisali su pobjedu i na gostovanju (1:0).
Strijelac jedinog gola na meču bio je napadač njemačkog Hofenhajma Fisnik Aslani, kojem je ovo bio drugi gol za “reprezentaciju”. Mnogo bitnije od ishoda ovog meča je položaj Švedske u svojoj kvalifikcionoj grupi. Srbiji je odgovaralo da se Šveđani domognu druge pozicije i tako obezbijede baraž, ali je od sinoć to nemoguća misija.
Dva uzastopna poraza od istog rivala ostavili su Šveđane u veoma teškom položaju, a kao i u Prištini radovali su se Albanci. “Kosovo” sada ima veliku šansu da obezbijedi jedno od prva dva mjesta, a u posljednjem kolu kvalifikacija i direktan duel protiv Švajcarske koji bi mogao da im donese prvo mjesto u grupi i direktan plasman.
Sa druge strane, za Srbiju sada postoji samo jedan put. Da bi stigli do baraža za Svjetsko prvenstvo, potrebno je da na tabeli preteknu Albaniju koja nakon pobjede u Leskovcu drži drugo mjesto. Albanija ima 11 bodova iz šest mečeva, a ostali su joj još gostovanje Andori i domaći meč protiv Engleske. Srbija ima sedam bodova iz pet utakmica, gostovanje Andori, domaći meč protiv Letonije i gostovanje Engleskoj.
Meč u Švedskoj obilježili su veliki skandali koje su na tribinama napravili albanski navijači, ali pitanje je da li će i kako oni biti kažnjeni zbog toga. Na početku meča su istakli ogromnu zastavu Albanije, kojim su veličali svoju nacionalnost. “Jedna nacija, jedna zastava”, pisalo je na transparentu navijača tzv. Kosova. Dominirale su albanske zastave, ali i fotografije vođe terorističke organizacije UČK – Adema Jašarija, kao i Ise Boljetinija, koji se smatra začetnikom ideje o “Velikoj Albaniji”.
-
Politika2 dana agoGRAĐANI U PANICI! Skoro 50% skuplja struja od NOVE GODINE, a zatim i talas POSKUPLJENJA
-
Politika3 dana agoDODIK PONOVO IGRA NA STARU KARTU! “Prošlo vrijeme za BiH, dolazi za Republiku Srpsku”
-
Politika7 sati ago„ČEGA SE PAMETAN STIDI, BUDALA SE PONOSI“: Njegovanje PRIMITIVIZMA glavna tekovina vladavine Dodika i SNSD
-
Politika1 dan agoDODIK ĆE NAS UVESTI U RAT SA RUSIJOM? Sve je već završeno, BiH ulazi u NATO
-
Svijet1 dan agoPUTIN PORUČIO AMERIKANCIMA “Neka razmisle prije nego što lansiraju Tomahavk”
-
Politika1 dan agoDODIK JE UCJENJEN, vlast SNSD-a je oslabila Srpsku, a ojačala BiH
-
Region2 dana agoDAČIĆ: Napad bio brutalan i ciljan, policija spriječila veću tragediju
-
Politika2 dana agoDODIKOVA PONUDA BAJDENU: Gospodine potpredsjedniče dajte nam papir da potpišemo ulazak BiH u NATO
