Connect with us

Svijet

NOVI PROBLEMI ZA RASELA BRENDA! YouTube ga “otkazao” ostaje bez MILION FUNTI GODIŠNJE

YouTube je suspendovao monetizaciju kanala Rasela Branda. Iz kompanije u vlasništvu Gugla objavili su da je njihov potez posljedica “kršenja politike odgovornosti autora”.
Kompanija YouTube je suspendovala mogućnost Rasela Brenda da zarađuje novac na toj platformi nakon optužbi za silovanje i seksualni napad, što je ugrozilo njegove finansije.

Iz uprave sajta saopštili su da su suspendovali Brendov kanal iz partnerskog programa nakon ozbiljnih optužbi protiv njega, što znači da se njegovi video snimci više ne mogu zarađivati na toj platformi.

Brand, 48-godišnji komičar i glumac optužen je za silovanje, napad i emocionalno zlostavljanje između 2006. i 2013. godine, kada je bio na vrhuncu slave radeći za BBC, Kanal 4 i glumeći u holivudskim filmovima. On negira optužbe, i tvrdi da su sve njegove veze bile sporazumne.

Brend se, izgleda, pripremio za ovu zabranu, pošto je mnoge svoje video zapise prebacio na rivalski sajt Rumble, iako ima relativno slabo tržište koje ne daje Brendu pristup ka 6,5 miliona pretplatnika koje je prikupio tokom decenije na YT.

I Brendov izdavač knjiga je objavio da će pauzirati buduće projekte sa izvođačem.

Portparol YouTubea je rekao:

“Obustavili smo monetizaciju na kanalu Rasela Branda zbog kršenja naše politike odgovornosti autora. Ako ponašanje autora van platforme šteti našim korisnicima, zaposlenima ili sistemu, preduzimamo mere da zaštitimo zajednicu”.

Stručnjaci procjenjuju da Brand verovatno zarađuje između 2.000 i 4.000 funti po videu, što bi, na osnovu pet video snimaka nedeljno, moglo da proizvede blizu milion funti godišnje.

Otkazana i turneja
Potez kompanije “YouTube” uslijedio nakon odluka o obustavi Brandove turneje uživo i otkazivanju budućih planova za objavljivanje raznih sadržaja.

Prije nego što su prve optužbe objavljene, Brand je rekao da je bio “promiskuitetan”, ali da su sve njegove veze bile “sporazumne”.

Iz njegove izdavačke kuće “Blubird”, poručuju da su “sva buduća izdanja” sa komičarem pauzirana.

Planirani naslov Recovery: The Workbook, by Brand trebalo je da bude objavljen u decembru 2025. godine, navodi se na veb-stranici kompanije.

I preostale emisije na Brandovoj turneji Bipolarisation su odložene.

U saopštenju promotera se navodi:

“Odlažemo nekoliko preostalih dobrotvornih emisija za prikupljanje sredstava za borbu protiv zavisnosti, znamo da ćete razumeti taj potez”.

(MONDO)

Svijet

NJUJORK I LONDON NEDODIRLJIVI! Ali pravi šok tek dolazi, evo ko je IZBACIO Tokio s vrha!

U vremenu kada svijet puca po šavovima – zbog ratova, kriza i neizvjesnosti – jedan poredak ostaje važniji nego ikad: koji su gradovi najjači, najstabilniji i najpoželjniji za život i rad?

Odgovor donosi nova lista 1.000 najvažnijih svjetskih gradova koju je sastavio tim analitičara iz kompanije Oxford Economics, ocjenjujući ih kroz pet ključnih kategorija: ekonomija, ljudski kapital, kvalitet života, ekologija i upravljanje.

Top 10 gradova svijeta za 2025:
Njujork (SAD)

London (Velika Britanija)

Pariz (Francuska)

San Hoze (SAD)

Sijetl (SAD)

Melburn (Australija)

Sidnej (Australija) [novi ulazak]

Boston (SAD) [novi ulazak]

Tokio (Japan)

San Francisko (SAD)

Zašto baš ovi gradovi?
Njujork i London i dalje drže vrh. Ne samo da su svjetski finansijski centri, već i mjesta gdje se stvaraju ideje, obrazuju najbolji kadrovi i donose ključne odluke. Ovi gradovi su pravi motori planete.

Pariz je ove godine prestigao Silicijumsku dolinu i zasjeo na treće mjesto. Francuska prijestonica ima ogroman BDP i fokus na uslužni sektor. San Hoze i dalje briljira zahvaljujući tehnološkim gigantima poput Apple-a, Google-a i Mete – ali je pao na četvrto mjesto, prenosi Kurir.

Sijetl, dom Amazona, Microsofta i Boinga, ima odličnu kombinaciju tehnologije, avio-industrije i maloprodaje. Zahvaljujući tome, zauzeo je petu poziciju.

Sidnej i Boston – nova imena među elitom
Po prvi put među deset najboljih našli su se Sidnej i Boston. Sidnej je skočio na listi zbog izvanrednog kvaliteta života i poboljšanja ekoloških standarda. Boston, s druge strane, ima jaku ekonomiju, prestižne univerzitete (Harvard, MIT) i sve je popularniji kod globalnih kompanija.

Ko ide gore, a ko pada?
Stručnjaci iz Oxford Economics navode da su se gradovi iz Indije, Indonezije i Velike Britanije značajno popravili ove godine, dok su japanski, kanadski i brazilski gradovi zabilježili pad.

Gradovi budućnosti: Osam arhetipova
Analiza ide korak dalje i grupiše gradove prema njihovim karakteristikama u osam kategorija: globalni lideri, regionalni centri, kulturne prijestonice, održivi gradovi, industrijski centri, naslijeđeni gradovi, rastući megagradovi i zvijezde u usponu.

Svaka grupa ima svoje izazove i prednosti:

Globalni lideri (poput Njujorka i Londona) najbolje mogu da iskoriste potencijal vještačke inteligencije, ali se suočavaju sa sve većom nejednakošću.

Rastući megagradovi (u Aziji i Africi) imaju ogroman potencijal za razvoj ljudskog kapitala, ali se bore sa prebrzom urbanizacijom.

Kako se mjeri atraktivnost jednog grada?

Oxford Economics Global Cities Index uzima u obzir:

Koliko grad doprinosi globalnoj ekonomiji

Koliko je obrazovan i produktivan njegov narod

Kako se u njemu živi – zdravstvo, stanovanje, bezbednost

Koliko brine o okolini

Kako se njime upravlja – transparentnost, efikasnost, stabilnost

Nastavi čitati

Svijet

HOROR! Napad nožem u Hamburgu: Žena na glavnoj željezničkoj stanici izbola 17 ljudi

Na glavnoj željezničkoj stanici u Hamburgu večeras je došlo do napada nožem, izvještava BILD.

Najmanje sedamnaest osoba je povrijeđeno, a savezna policija zbog napada je uhapsila ženu staru 39 godina, prenosi Index.

Zbog napada je u potpunosti obustavljen željeznički saobraćaj na glavnoj stanici. Incident se dogodio između perona 13 i 14, a tragovi krvi na podu svjedoče o brutalnosti napada.

U početku se govorilo o osam povrijeđenih, ali je policija kasnije precizirala da su tri osobe u životnoj opasnosti, tri teže povrijeđene, dok šest ima lakše tjelesne povrede. Najnovije informacije govore da je ukupno sedamnaest ljudi povrijeđeno, a četvoro se nalazi u kritičnom stanju. Prema saznanjima lista BILD, neki od povrijeđenih zbrinuti su unutar vozova.

 

Nastavi čitati

Svijet

KAO U FILMU! U bolnicu u Glazgovu ušao sa samostrijelom

U Univerzitetskoj bolnici “Kraljica Elizabeta” u Glazgovu danas je uhapšen muškarac (29), koji je u atrijum bolnice ušao sa samostrijelom, prenio je Gardijan.

Incident je policiji prijavljen jutros u 6.30 sati, a na lice mjesta su bili upućeni naoružani policajci, koji su uhapsili muškarca.

Policija je potvrdila da iz oružja nije pucano, i da nije bilo povrijeđenih u tom incidentu.

Portparol Nacionalne zdravstvene službe Velikog Glazgova i Klajda je saopštio da nije bilo poremećaja u pružanju usluga, iako je atrijum bolnice bio zatvoren “na kratko vrijeme”, a saobraćaj je bio privremeno preusmjeren oko bolnice.

Policija je saopštila da se istraga o incidentu nastavlja.

Prema Zakonu o samostrijelima iz 1987. godine, legalno je kupiti samostrijel u Engleskoj, Škotskoj i Velsu, i vlasnici nisu obavezni da registruju oružje ili posjeduju dozvolu, a slično zakonodavstvo važi i za Sjevernu Irsku.

Međutim, nezakonito je licima mlađim od 18 godina da posjeduju ili kupuju samostrijel, licima mlađim od 21 godine da pucaju iz njega – osim pod nadzorom starije osobe, vlasnicima da ga iznajmljuju ili pozajmljuju bilo kome drugom, ili da pucaju iz samostrijela u javnom prostoru, kao i na bilo kojem privatnom mjestu bez dozvole, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Aktuelno