Region
Abazović otkrio koga bi volio da vidi kao mandatara

Premijer i lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović, saopštio je danas da bi civilnu aktivistkinju Vanju Ćalović Marković volio da vidi kao mandatara za sastav nove vlade.
“Mnoge ljude s javne scene jako cijenim i poštujem. Realno, tu bih volio da vidim Vanju Ćalović Marković. To je moja lična preferencija. Takav profil osobe treba. Možda ljudi iz moje stranke razmišljaju drugačije…”, rekao je Abazović na konferenciji za novinare nakon sjednice vlade u tehničkom mandatu.
On je naveo da nema ništa protiv toga da dođe na sastanak lidera partija koji je najavio jedan od čelnika Demokratskog fronta Andrija Mandić, ali da još nije dobio zvanični poziv.
“Ali sam spreman da odem. Razgovaram s većinom njih, i neformalno, i telefonom, nekad se i srećemo. Moramo da vidimo šta je izlazak iz krize. Ali ne možemo da izađemo iz krize ako neko ima dogovor s DPS-om. Možemo da se sastajemo do beskonačnosti ako neko ima neke preuzete obaveze. Cilj rušenja vlade je da se stvori većina od najmanje 49 poslanika. Ta većina treba da posluži samo za jednu stvar – da se izabere VDT, da se smeni gđa Maja Jovanović, i da osoba koja dođe na njeno mjesto smijeni glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića”, rekao je Abazović, prenosi Tanjug.
On kaže da je to poenta rušenja vlade.
“Bio bi red da većina koja je srušila vladu izabere novu, izabere VDT-a, smijeni g. Novovića, i da vrate sistem na staro i sačuvaju Mila Ðukanovića, Damira Šehovića, Raška Konjevića… Ovdje nije riječ o većinama i manjinama, ovde je suština priče da se sruši borba protiv organizovanog kriminala”, istakao je Abazović.
Premijer je kazao da je spreman da se povuče iz kandidature za mandatara, ako se, kako je naveo, nađe mandatar koji će na isti način da odgovori borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.
“Druga stvar koja je važna je da moramo da vidimo kompletnu strukturu vlade. Oni su srušli vladu, ali ne znaju kako da realizuju plan. Nikome se, pred nacionalnim interesima Crne Gore neću povući nijedan jedini milimetar, neka dođu, neka pokažu strukturu vlade, nek se ne igraju igre treba žena, muškarac i slično, neka kažu ime i prezime”, kazao je Abazović.
Ako je, ističe, ta osoba spremna da uradi bolje, veće i hrabrije stvari – nikakav problem.
“Mi to i manjinski možemo da podržimo. Spremni smo na svaku moguću varijantu ako neko pokaže plan gdje će borba protiv organizovanog kriminala da bude smislenija, zaštita nacionalnih interesa veća i stabilizacija ukupnih prilika, uključujući ekonomske, značajnija nego u ovom momentu”, naveo je Abazović, prenijele su podgoričke Vijesti.
Region
OSMORO PACIJENATA NA INTENZIVNOJ NJEZI nakon prevrtanja autobusa kod Sremske Mitrovice

U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila juče na putu između Sremske Mitrovice i sela Jarak, život su izgubile tri osobe.
Stanje 39 osoba povrijeđenih u jučerašnjem prevrtanju autobusa kod Sremske Mitrovice je nepromijenjeno. Osam pacijenata nalazi se na Intenzivnoj njezi, dvadesetoro je smešteno na Odjeljenju opšte hirurgije, a jedanaestoro na Ortopediji.
U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila juče na putu između Sremske Mitrovice i sela Jarak, život su izgubile tri osobe, dvije na licu mjesta i jedna u bolnici od posljedica zadobijenih povreda.
Ukupno 61 putnik je pregledan u mitrovačkoj bolnici, a 39 osoba je zadržano na lečenju. Osam pacijenata nalazi se na Intenzivnoj njezi, dvadesetoro je smješteno na Odjeljenju opšte hirurgije, a jedanaestoro na Ortopediji.
Jedna osoba je prevezena u Urgentni centar u Novom Sadu, a jedna je transportovana je u Beograd na dalje liječenje.
Autobus prevoznika “Sirmium bus”, koji je prevozio radnike, iz još uvijek nepoznatih razloga sletio je sa puta i prevrnuo se. Vozač autobusa, D. K. (1955), uhapšen je zbog postojanja osnova sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su tri osobe stradale. Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je vozač osumnjičen za teško dijelo protiv bezbednosti javnog saobraćaja. MUP je takođe istaklo da je u prethodne dvije godine bilo tri nadzora rada prevoznika i utvrđeno je više od 60 neispravnosti.
Koković: Komercijalne nesreće među najtežima, ljudski faktor ključan
Mirko Koković iz Agencije za bezbjednost saobraćaja kaže da je reč o jednoj od najtežih saobraćajnih nesreća u Srbiji ove godine, kada je u pitanju komercijalni prevoz, odnosno vozila kao što su autobusi i kamioni. Zbog njihovih dimenzija, mase i konstrukcije, ovakve nesreće imaju veoma teške posledice, a dodatni faktori ih čine još opasnijim.
“Prema statistici, u ovakvim saobraćajnim nesrećama u Srbiji život izgubi svaka četvrta osoba, dok se povredi svaka peta”, navodi Koković.
On ističe da je ljudski faktor uzrok u čak 97 odsto saobraćajnih nezgoda. Posebno je važno, kaže, da profesionalni vozači redovno obavljaju ljekarske preglede.
Po propisima, oni moraju biti pregledani najmanje jednom u tri godine, što utvrđuje nadležna ljekarska komisija.
Region
VUČIĆ O AFERI VUJADINA SAVIĆA „Policija zloupotrijebila ovlašćenja i mogla da uništi porodicu!”

Govoreći o radu policije u Srbiji, Aleksandar Vučić, predsjednik te zemlje, osvrnuo se na slučaj fudbalera Vujadina Savića, koji je ucjenjivan snimcima i fotografijama od strane transrodne osobe, ističući da mu je žao što je policija zloupotrijebila svoju poziciju i proslijedila snimke bivšeg fudbalera.
“On se obratio policiji da mu pomognu, a oni su svojim delima mogli da unište jednu porodicu”, rekao je Vučić.
Istakao je da mu je žao što je policija zloupotrijebila svoja ovlašćenja i što je davala snimke i fotografije na svakom mjestu, medijima, i što su zajedno sa medijima pokušali da unište jednu porodicu.
“Taj čovek se javio policiji želeći da ga zaštiti, a ne da mu država uništi život, i to mi je problem što se tiče delovanja policije. A što se tiče demonstranata drži ih kao malo vode na dlanu”, zaključio je Vučić.
Inače, javnost je danima zaokupljena slučajem bivšeg fudbalera Vujadina Savića, koji je prijavio transrodnu osobu A.K. (21) za ucjenu privatnim snimcima i fotografijama.
Afera je izazvala veliku medijsku pažnju, a prema nezvaničnim informacijama iz medija, situacija je ostavila duboke posljedice na Savića, koji se navodno psihički jako loše osjeća i potražio je stručnu pomoć.
Podsjetimo, Savić je prijavio A.K. zbog sumnje da ga je ucjenjivala privatnim materijalom, navodno tražeći oko 50.000 evra. Bivši fudbaler je, prema saznanjima medija, u tužilaštvu ispričao da je trpio psihičku torturu i da je pod pritiskom davao novac i poklone.
A.K. je uhapšena i određen joj je pritvor od 30 dana zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogla da utiče na dokaze.
Savić je saslušan u tužilaštvu, gdje je dao iskaz o cijelom slučaju. Saslušanje je održano 8. oktobra. Transrodna osoba A. K. negira ucjenu, tvrdeći da su bili u vezi.
Region
VUČIĆ: U narednim danima očekujem ŽESTOK PRITISAK liberalne Amerike i EU da do samita u Budimpešti ne dođe

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se medijima tokom obilaska radova na tunelu “Iriški venac”.
Upitan da prokomentariše skori sastanak ruskog i američkog predsjednika, Vladimira Putina i Donalda Trampa, Vučić je rekao da je razgovarao sa Orbanom, ali da nije siguran šta bi rekao.
“To je svakako dobra vijest jer će se razgoavarti o miru i sve što više razgivarate po miru postoji šansa da se do tog mira dođe”, reao je on.
Rekao je i da je srećan što je za domaćina izabrana Mađarska, iako dosta njih u EU neće zbog toga biti srećno.
Naveo je i da će se sljedeće sedmice vidjeti s Orbanom, treba samo vidjeti da li će to biti Beograd ili Budimpešta.
Istakao je da će razgovor Putina i Trampa oderditi mapu svijeta, ali dodaje i da će se razgovarati i o drugim temama, a ne samo o Ukrajini, a prije svega o energetici.
Rekao je da u narednim danima očekuje žestok pritisak liberalne Amerike i EU da do tog samita u Budimpešti i ne dođe,, prenosi B92.
-
Politika3 dana ago
SJAŠI NINKOVIĆ, DA UZJAŠI ĐAJIĆ! “Sutra dovedite djecu pred GU, VODIĆEMO EVIDENCIJU KO JE BIO”
-
Politika2 dana ago
PROPAO PLAN VLADE ĐAJIĆA, otkazano okupljanje pred GU, doktoru “presudile” PORUKE! (FOTO)
-
Region2 dana ago
VULIN PORUČIO URSULI! “Prije ćete primiti Tursku u EU nego što će Srbija IZDATI RUSIJU”
-
Svijet21 sat ago
RUSIJA: Napali smo aerodrom na kojem su bili NATO AVIONI (VIDEO)
-
Politika1 dan ago
STANIVUKOVIĆ “UKC prvo da omogući majkama DOSTOJAN POROĐAJ i zdravstvenom osiguranju svojih radnika”
-
Sport17 sati ago
U NEDJELJU SVI NA GRADSKI! Borac igra za Petra Šarića!
-
Hronika2 dana ago
MREŽA MAFIJE STEZALA OBRUČ OKO TOŠETA PROESKOG! Gdje je kamion? Gdje je vozač? Sva pitanja o smrti pjevača na koja nikad niko nije dao odgovore (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
VUKANOVIĆEV NOVI NAPAD HISTERIJE! “Radulović kapitulirao pred Stanivukovićem”!