Banjaluka
POKRET ZA KOŠARKU U BANJALUCI! Besplatni treninzi za djevojčice

Pokret za žensku košarku “Marina Maljković” koji već dugi niz godina postoji u Srbiji, stigao je i u Banjaluku. Djevojčice osnovnoškolskog uzrasta imaju priliku da besplatno treniraju i uče osnove košarke od proslavljenih košarkašica.
Treninzi se održavaju u sali Osnovne škole „Branko Radičević“, a s djevojčicama rade Jadranka Ćosić Trkulja, Aleksandra Mušić, Lara Mandić i Mirjana Čovičković kao i dvostruka evropska šampionka Saša Ćađo.
Pokret je danas u Banjaluci predstavila upravo selektorka Srbije, Marina Maljković koja je na početku otkrila kako se osjeća u Banjaluci te je obećala da će dok god je njeno ime u nazivu pokreta, treninzi biti potpuno besplatni.
„Srce mi je puno svaki put kada dođem ovdje, mi smo te vibracije iz Republike Srpske vezano za reprezentaciju Srbije osjetili prije svih uspjeha. Ženska košarkaška reprezentacija se nekako posebno povezala sa Republikom Srpskom. Moja osnovna ideja je dok god bude moje ime u tom imenu pokreta da košaraka u ovom slučaju bude uvijek potpuno besplatna za djevojčice. Imamo puno situacija da roditelji sumnjaju da će to uvijek biti tako, ali svečano obećavam da će dok god bude moje ime u tom pokretu, biti besplatno. To je cilj svega ovog i da svaka djevojčica dobije priliku“, rekla je Maljković pa dodala:
“FIBA je već prepoznala ovaj pokret. Kad god sam mogla uzimala sam igračice iz Republike Srpske, i za klub i za reprezentaciju Srbije. S posebnom pažnjom ćemo gledati igračice odavde.”
Maljković, koja je ove sezone osvojila Evroligu na klupi Fenerbahčea, govorila je i o ciljevima ovog pokreta, nakon čega je nahvalila trenerski tim u Banjaluci.
„Svakako da želimo da imamo dobra košarkašice, ali prije svega želimo da imamo dobro i zdravo društvo, odnosno zdrave djevojke koje znaju značaj amaterskog sporta za zdravlje. Ono što je specifično za Banjaluku, da sa ovom grupom trenera ima nešto, što niko nema. Mislim na ostale gradove pa i na sami Beograd. Ovo je izuzetno jak tim stručnjaka. Mi ne shavatamo značaj toga da jedna dvostruka evropska šampionka drži trening djeci. To je nešto što je zaista vrijedno. Ne postoji dilema zašto Republika Srpska i ne postoji ni najmanja dilema zašto Banjaluka“, poručila je Maljković.
Medijima se obratila i reprezentativka Srbije, Saša Čađo koja je pozvala sve roditelje da dovedu svoju djecu na treninge.
„Zadovoljstvo mi je što sam tu u gradu i što mogu da podržim ovaj pokret. Mi reprezentativke Srbije smo ambasadori ovog pokreta, a sada se pojavila mogućnost da se pokret proširi i u Banjaluku, zbog čega sam sretan. Dok sam ja tu, uvijek ću se truditi i pozivati roditelje koji imaju djevojčice osnovnoškolskog uzrasta da dolaze na termine koji su sada u OŠ „Branko Radičević“. Treninge vode stručne osobe, osobe koje su bile profesionalne košarkašice“, rekla je Čađo i dodala:
„Ne mogu vam objasniti sreću i zadovoljstvo nakon treninga, do sada smo imali najviše 45 djevojčica na treningu, što nije lako organizovati. Niti jedna djevojčica nije još odustala i to je nešto jako lijepo za vidjeti, a treninzi nisu uopšte laki. Pozivam roditelje da izdvoje malo vremena i dovedu svoje djevočice barem na jedan probni trening, pa ako im se svidi da nastave“.
Banjaluka
SVE U SKLADU SA ZAKONOM! Sportska gimnazija u Banjauci postaje stvarnost – pozvali da se ne šire dezinformacije!

U skladu sa zakonom i propisanim procedurama sprovode se sve aktivnosti u vezi sa izgradnjom sportske gimnazije u sklopu Sokolskog doma, tvrdi Suzana Jović, ovlašteni potpisnik Odjeljenja za komunalne poslove, dodajući da za raspisivanje postupka javnih nabavki nije neophodna građevinska dozvola.
“Isti principi su primjenjivani i u prethodnim mandatima, pa je tako i SNSD vodio javne nabavke bez pribavljene građevinske dozvole, kao što je bio slučaj sa izgradnjom vrtića u Vrbanji i Društvenog doma u Piskavici”, istakala je ona.
Jovićeva je dodala i da su avansna sredstva realizovana u skladu sa svim potrebnim procedurama.
“Želim da podsjetim i na to da je sportsko odjeljenje već formirano u sklopu banjalučke Gimnazije, te da kao takvo funkcioniše upravo zahvaljujući inicijativi i pripremljenoj dokumentaciji od strane Grada”, navela je ona.
Jovićeva je pozvala da se ne šire dezinfirmacije.
“Pozivamo javnost, a naročito odbornike koje su birali građani, a koji dobijaju prostor na javnom servisu, da se prije isticanja neutemeljenih tvrdnji informišu u Gradskoj upravi, gdje im mi stojimo na raspolaganju. Na taj način izbjeglo bi se širenje dezinformacija”, navela je ona.
Banjaluka
UKINUTE MJERE ŠTEDNJE! Stanivuković: Svi napori da Banjaluka ne osjeti nestašicu vode urodili plodom!

Gradski štab za vanredne situacije je na telefonskoj sjednici donio odluku o ukidanju mjera štednje i ograničene potrošnje vode iz sistema javnog vodosnabdijevanja na teritoriji Grada Banja Luka, uz obrazloženje da je stanje vodosnabdijevanja na teritoriji grada Banje Luke uredno, te da će tako i ostati u narednom periodu.
Ovu informaciju potvrdio je i gradonačelnik Draško Stanivuković.
-Ukinute su mjere štednje i ograničene potrošnje vode na teritoriji grada. To je najbolja vijest za sve nas, jer su svi napori da naš grad ne osjeti nestašicu vode ove godine urodili plodom. Nismo imali namjerne havarije na mreži, niti smo bili izloženi vandalizmu i odvrtanju ventila, kao što je to bilo u prošloj, izbornoj, godini – istakao je gradonačelnik.
On je zahvalio Štabu za vanredne situacije, Civilnoj zaštiti, preduzeću „Vodovod“ i svim sugrađanima koji su poštovali mjere i pokazali odgovornost u ovom slučaju.
Takođe, on je naglasio da je gradska administracija neće odustati od rješavanja pitanja vodosnabdijevanja potkozarskih sela.
-Nećemo odustati od borbe za izgradnju vodovodnog sistema Tunjice 1 i 2, jer želimo trajno i sistemski da riješimo problem vodosnabdijevanja potkozarskih sela.
Naš zadatak je da nijedan dio Banje Luke ne bude bez vode, a to je obećanje koje držimo i za koje se borimo svakoga dana – zaključio je Stanivuković.
Banjaluka
SJAJAN NASTUP KAJAKAŠA VRBASA, Travar šampion Balkana

Sjajni rezultati za Kajak kanu klub Vrbas na Balkanskom prvenstvu koje je održano u Bajinoj bašti.
Takmičari banjalučkog kluba su osvojili 11 medalja.
Posebno uspješan bio je Uroš Travar koji je u konkurenciji do 16 godina osvojio prvo mjesto u spustu i sprintu te je osvojio dvije zlatne medalje i objedinio titule u svom uzrastu.
-Takmičarska sezona je izuzetno duga, sa minimalnim pauzama, a nastavlja se i nakon ovog prvenstva. Takmičenje u Bajinoj Bašti je veoma važno za naše takmičare, jer je idealan test za nastavak sezone. Naredni izazovi nas već očekuju u Septembru, gdje ćemo učestvovati na Svjetskom kupu u Makedoniji. Želim da čestitam svim našim takmičarima, pokazali smo još jednom da imamo dobru generaciju- istakao je trener Darko Savić.
Svi rezultati
POJEDINAČNE TRKE SPRINT
– Vuk Ćorda, K1 U12 – 7. mjesto
– Elliot Filipović, K1 U16 – 3. mjesto
– Uroš Travar, K1 U16 – 1. mjesto
– Aljoša Travar, K1 U18 – 2. mjesto
– Petar Preradović, K1 U23 – 5. mjesto
– Milica Stanković, K1 U18 – 2. mjesto
TIMSKE TRKE SPRINT
Petar Preradović, Aljoša Travar, Uroš Travar, 3XK1 Seniori – 3. mjesto
Elliot Filipović, Aljoša Travar i Uroš Travar, 3XK1 Juniori – 1. mjestp
POJEDINAČNE TRKE SPUST
– Vuk Ćorda, K1 U12 – 8. mjesto
– Nemanja Stanković, K1 U14 – 7. mjesto
– Elliot Filipović, K1 U16 – 3. mjesto
– Uroš Travar, K1 U16 – 1. mjesto
– Aljoša Travar, K1 U18 – 1. mjesto
– Petar Preradović, K1 U23 – 3. mjesto
– Milica Stanković, K1 U18 – 1. mjesto
-
Politika3 dana ago
UZROČNICI KRIZE PO STEVADIĆU: Krivi su Šmit, Sarajevo i opozicija – svi osim njih!
-
Politika3 dana ago
HIT! CVIJANOVIĆ: “Tramp donio mir svijetu” – predlaže ga za Nobelovu nagradu!
-
Politika2 dana ago
ĐAJIĆ NA STUBU SRAMA! “UKC je kao logor, radnici ucijenjeni, pacijenti bez lijekova i posteljine!” (FOTO)
-
Svijet2 dana ago
RUTE NAJAVIO: “NATO će ostati rame uz rame sa Ukrajinom!”
-
Politika2 dana ago
SCENARIO SE PONOVIO: Dodik izvrijeđao opoziciju, pa ih pozvao da zajednički djeluju na nivou BiH
-
Region2 dana ago
“ŽIVOT SAM POSVETIO SRBIJI”: Vučić poručuje da će se boriti protiv svih koji žele da unište zemlju
-
Politika2 dana ago
BORENOVIĆ: Sa Mladenom i Draškom čuvamo PDP-ove vrijednosti i DONOSIMO ODLUKE U INTERESU NARODA
-
Politika1 dan ago
REFERENDUMSKIM PITANJEM Dodik “pobija”sam sebe! “PRESTALI SMO SE NADATI”