Connect with us

Hronika

NEVJEROVATAN “ULOV” EVROPOLA! Zaplijenjeno 626 KILOGRAMA KOKAINA! Među uhapšenima i državljani BiH

Oko 626 kilograma kokaina, te skoro 300 kg kanabisa, heroina i stabljika marihuane zaplijenjeno je širom Evrope u velikoj akciji Evropola, u kojoj je učestvovala i BiH. Zbog više krivičnih djela uhapšeno je 566 osoba, od čega više desetina u BiH.

“Tokom akcije na prostoru BiH u aktivnostima je učešće uzelo 3.485 policijskih službenika”, navedeno je u saopštenju.

U BiH su kontrolisane 17.882 osobe, 7.944 vozila, 216 prostorija, 2.701 paket itd.

“U okviru akcije na području BiH uhapšeno je 36 osoba ili je prema njima preduzeta druga mjera kojom je osobi ograničeno kretanje”, navedeno je u saopštenju.

Među uhapšenima u BiH ima stranaca, ali i bh. državljana, a oni su uglavnom hapšeni zbog droge i oružja.

Kada su u pitanju sve evropske zemlje u kojim je akcija izvedena, kako je saopšteno, zapljene uključuju i 84 komada automatskog oružja, 65 pištolja, 59 pušaka, 22 minobacača, 16 revolvera, sedam karabina.

Nađeno je i šest sačmarica, četiri komada prepravljenog oružja, dvije vazdušne puške, 20.206 komada municije.

Među uhapšenima, ukupno posmatrano sve zemlje, ima 218 povezanih s krijumčarenjem migranata, 186 povezanih s trgovanjem drogom, 69 povezanih s trgovanjem oružjem itd.

U akciji je, širom Evrope, učestvovalo čak 22.488 službenika, a epilog su 163 pokrenute istrage. Provjerene su, dodaje se u saopštenju, 215.273 osobe i 67.277 vozila, kao i 5.225 poštanskih pošiljaka i paketa.

Kako su saopštili nadležni, od 13. do 18. novembra tijela za sprovođenje zakona širom Evrope zajednički su djelovala protiv trgovanja oružjem, drogom, krijumčarenja migranata i trgovanja ljudima, kao i visokorizičnih kriminalnih mreža.

Ukupno je 26 zemalja širom Evrope učestvovalo u ovim opsežnim koordinisanim operativnim aktivnostima uz podršku Evropola, Eurojusta, Fronteksa, Interpola i niza međunarodnih struktura.

“Zajednički akcijski dani EMPACT-a planirani su na temelju pristupa vođenog obavještajnim podacima, pri čemu su policija, carina, agencije za imigraciju i agencije za graničnu kontrolu udružile svoje snage”, saopštio je MUP Hrvatske.

Španija je koordinisala operativne aktivnosti, a Evropol je koordinisao razmjenu operativnih informacija između uključenih stranaka, prenose Nezavisne.

“Zajednički akcijski dani EMPACT-a sastojali su se od intenzivnih provjera na vanjskim granicama EU i posebnih operacija u uključenim zemljama. Policija, žandarmerija, granična policija, carina i nacionalne jedinice uključene u borbu protiv organizovanog kriminala širom Evrope sarađivali su u ovim zajedničkim akcijskim danima EMPACT-a”, istaknuto je u saopštenju.

Hronika

Predsjednik Borca i još 3 osobe uhapšene zbog NAPADA NA SUDIJU nakon utakmice

Predsjednik FK Borac iz Maglajana Živko Dragičević, njegov sin Dragan, Saša Radetić i Živko Milunović, svi iz Laktaša, uhapšeni su zbog napada na glavnog sudiju Gorana Nježića nakon utakmica Područne lige Gradiška.
Utakmica 22. kola Područne lige Gradiška između Borca i Torpeda, odigrana je juče u Maglajanima, a završena je pobjedom gostujuće ekipe rezultatom 2:4.

U PU Banjaluka ranije su naveli da je četvorka uhapšena zbog počinjenog prekršaja zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama Republike Srpske.
-Navedeni su juče oko 19.50 nakon završene fudbalske utakmice Područne lige Gradiška koja se igrala u Maglajanima fizički napali glavnog sudiju, koji je tom prilikom zadobio tjelesne povrede – saopšteno je iz PU Banjaluka.

Uhapšeni će danas uz izvještaj o počinjenom prekršaju biti sprovedeni u Osnovni sud Banjaluka – Odjeljenje za prekršaje, radi sprovođenja postupka.

Kako pišu brojni mediji, osumnjičeni su, navodno, provalili u sudijske prostorije nakon utakmice, te su fizički napali glavnog sudiju.

Nastavi čitati

Hronika

HOROR! Darko pretukao suprugu, pa je bacio sa terase visoke četiri metra

Policija u Arilju uhapsila je Darka N. (34) poslije drame koju je napravio kada je nakon svađe i tuče bivšu suprugu K. N. (27) bacio sa terase koja je visoka čak četiri metra.

Nesrećnoj ženi tada je prišla komšinica G. G. (56) kako bi joj pružila pomoć. Nasilnik je nasrnuo i na ženu, a zatim izvadio dva noža i rekao da će se ubiti.

“Kako bi ga od vratili od sulude namjere pozvani su pregovarači. Oni su uspjeli da ga odgovore od sulude namjere. Policija je kod Darka našla dva noža”, kaže izvor blizak slučaju. Nesrećna žena K. N. primljena je u bolnicu sa povredama rebara, prenosi Mondo.

Nastavi čitati

Hronika

TUGA DO NEBA! U teškoj nesreći kod Mrkonjić Grada stradao višestruki šampion Harun Šahinović

U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče na magistralnom putu Jajce – Mrkonjić Grad, u mjestu Kovačevac, poginuo je višestruki prvak u tekvondou i kikboksu Harun Šahinović iz Bužima.

“S velikom tugom primili smo vijest da je danas u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Jajce”, Mrkonjić Grad smrtno stradao Harun Šahinović, 26-godišnji taekwondo reprezentativac Bosne i Hercegovine.

“Na nedavno održanom Evropskom ITF prvenstvu, kojem je domaćin bila naša zemlja, Harun je ponosno branio boje Bosne i Hercegovine”, naveli su iz Tekvodno saveza FBiH.

Prijatelji i poznanici se opraštaju od Haruna, navodeći kako je bio predan sportu, disciplini i borbi.

“U ovoj saobraćajnoj nesreći tjelesne povrede je zadobio vozač motocikla, koji je preminuo prilikom transporta na Univerzitetsko klinički centar Banjaluka”, saopšteno je iz PU Mrkonjić Grad, prenosi “Avaz”.

Nastavi čitati

Aktuelno