Connect with us

Banjaluka

29. DECEMBRA DOĐITE U PARK MLADEN STOJANOVIĆ! Novo mjesto stare čarolije

Nakon otvaranja „Zimzobala“, već 29. decembra sa početkom u 18 časova, na spektakularan način, u Parku „Mladen Stojanović“ biće otvoren i „Zimzopark“, još jedno mjesto gdje će naši sugrađani, ali i brojni turisti, na pravi način moći doživjeti novogodišnju čaroliju.

Savjetnica gradonačelnika Milada Šukalo istakla je da ćemo u sklopu „Zimzoparka“ imati posebne aktivnosti, koje pored zimskog marketa uključuju i vožnju bajkovitim kočijama.

-Na spektakularan način ćemo, uz hiljade prskalica još jednom dočekati Djeda Mraza sa poklonima, što će ne sumnjam biti pravi doživljaj kako za naše mališane, tako i za sve one koji nam se pridruže – kaže savjetnica Šukalo.

Ona dodaje da će zimska priča u Parku „Mladen Stojanović“ započeti uz bogat zabavni program, uz domaće izvođače koji će izvoditi muziku iz popularnih filmova i crtanih filmova.

-Ono što će definitivno biti kruna svih dešavanja u „Zimzoparku“ biće novogodišnji koncerti pored nove sportske dvorane u Parku „Mladen Stojanović“ kada nas 31. decembra očekuje nastup Željka Samardžića, a za popularnu reprizu 01. januara imaćemo priliku da uživamo u hitovima najveće regionalne zvijezde Lepe Brene, za šta imamo već najave desetina hiljada gostiju koji u Novu godinu žele da uđu upravo u našem gradu – zaključila je savjetnica Šukalo.

Loading...

Banjaluka

ČETVRTU GODINU ZAREDOM! Pomoć parovima za sufinansiranje vantjelesne oplodnje

Raspisan je Javni konkurs za dodjelu jednokratne novčane pomoći za sufinansiranje troškova jednog postupka biomedicinski potpomognute oplodnje, a prijave su otvorene do 7. jula 2025. godine.

I ovogodišnji konkurs biće otvoren 90 dana, s obzirom na to da je opredijeljenost Grada Banje Luke da podrži što veći broj parova u sticanju potomstva.

Ovo je četvrta godina zaredom da konkurs traje duže, a osim dužeg roka za prijave – Pravilnikom je povećana i starosna granica za žene, pa tako pravo na prijavu imaju žene do 45 godina za razliku od prethodnog Pravilnika kojim su bile obuhvaćene žene do 42 godine starosti, u momentu podnošenja prijave na konkurs.

Takođe, prema Pravilniku i žena primalac reproduktivnih tkiva i/ ili ćelija i embriona u heterolognoj vantjelesnoj oplodnji može ostvariti jednokratnu novčanu pomoć bez obzira na broj obavljenih postupaka vantjelesne oplodnje/BMPO na teret sredstava Fonda zdravstvenog osiguranja Republike Srpske.

Nacrtom budžeta Grada Banja Luka za 2025. godinu za sufinansiranje troškova vantjelesne oplodnje planirana su sredstva u iznosu od 150.000 KM.

Pojedinačni iznos koji će biti dodijeljen bračnim parovima za sufinansiranje postupka vantjelesne oplodnje iznosi 4.000 KM.

Zahtjeve koji pristignu po konkursu razmatraće Komisija za dodjelu jednokratne novčane pomoći za podršku pronatalitetnoj politici Grada Banja Luka-pojedinci, u skladu s Pravilnikom o raspodjeli sredstava za podršku pronatalitetnoj politici Grada Banja Luka-pojedinci.

U 2024. godini Grad Banja Luka je po konkursu podržao 37 zahtjeva za sufinansiranje troškova jednog postupka vantjelesne oplodnje, za šta je izdvojeno 148.000 KM.

Konkurs možete preuzeti OVDJE.

Nastavi čitati

Banjaluka

DAN ZAJEDNIŠTVA I TRADICIJE! Savić-Banjac prisustvovala liturgiji u Šljivnu na Manjači

Danas smo se, na veliki hrišćanski praznik praznik Blagovijesti, sabrali u crkvi Blagovijesti Presvete Bogorodice u Šljivnu, zajedno sa mještanima i sveštenikom Nikolom.

Poručila je gradski menadžer Mirna Savić – Banjac.

Kako je navela, dan smo započeli molitvom i liturgijom, a nastavili ga u duhu zajedništva, kroz druženje, razgovore i zajednički ručak

-U ovakvim prilikama podsjećamo se koliko je važno čuvati veze među ljudima, njegovati tradiciju i biti dio zajednice koja nas okuplja i snaži. Neka nam ovakvi susreti budu podsticaj da zajedno gradimo bolju i snažniju budućnost – kazala je Savić – Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

GRAD POSTAJE ZELENIJI! Počelo masovno košenje trave i sadnja drvoreda u centru

Pojačane su aktivnosti na uređenju javnog zelenila, te su sve raspoložive ekipe danas nastavile sa košenjem. Istovremeno, počela je popuna drvoreda u centru grada.

Kada je riječ o košenju, povoljne vremenske prilike omogućile su da se ove aktivnosti nastave u punom kpacitetu na zelenim površinama u užem centru grada, trgovima, skverovima i parkovima (Park „Mladen Stojanović“, Park kod „Kajaka“), kao i na zelenim trakama uz glavne gradske saobraćajnice. Takođe, počelo je košenje obala Vrbasa.

Prema podacima Odjeljenja za komunalne poslove – u okviru aktivnosti na rekonstrukciji drvoreda, u Ulici kralja Petra I Karađorđevića u toku je sadnja kuglaste forme jasena.

Nastavi čitati

Aktuelno