Region
ČETVORICA KRIJUMČARILI MIGRANTE pa ih pohapsila policija

Četvorici muškaraca određen je pritvor u Hrvatskoj nakon što su uhapšeni zbog sumnje da su pokušali prokrijumčariti strane državljane, koji su nezakonito ušli u zemlju.
Policija je utvrdila da su osumnjičeni iz koristoljublja za unaprijed dogovoreni novčani iznos primili u automobile strane državljane koji su prethodno nezakonito ušli u Hrvatsku u namjeri da dođu do Zagreba ili drugih zemalja EU, saopšteno je iz brodsko-posavske policije.
Policija je u petak, 22. decembra, u 21.30 časova na auto-putu Lipovac-Bregana otkrila 11 stranih državljana u automobilu kojim je upravljao tridesetšestogodišnji državljanin Srbije.
Istoga dana su na auto-putu kontrolisali još jedan automobil zagrebačkih registarskih oznaka, ali je nakon zaustavljanja vozač pobjegao, dok je u automobilu bilo 10 lica koja su nezakonito ušla u Hrvatsku.
Takođe je taj dan uveče na istom auto-putu zaustavljen automobila francuskih registracija kojim je upravljao italijanski državljanin /42/ i u kojem je bilo 19 lica koja su nezakonito ušla u Hrvatsku. Vozač je pokušao pobjeći, ali ga je policijski službenik stigao i uhapsio.
Prilikom kontrole na graničnom prelazu Bajakovo uhapšene su dvije osobe, državljanin Srbije /25/ i Mađarske /24/.
Region
MILANOVIĆ “Izrael potpisao sporazum s Srbijom, A NAMA UVALIO KRAMU”

Nazivajući “gadarijom” riječi izraelskog ministra, koji je kazao da je Hrvatska isto bila nepravedno optužena, Zoran Milanović, predsjednik Hrvatske, je rekao da je “Hrvatska bila razoružana, huljski napadnuta, poluizolirana, kupovala je i nabavljala oružje na sve moguće načine i izborila se uglavnom uz otvorenu opstrukciju i neprijateljstvo dobrog dijela međunarodne zajednice, uključujući i tadašnji Izrael i uz određenu diskretnu, povremenu oportunističku pomoć SAD-a”.
Hrvatski je predsjednik kazao da je Hrvatska bila “ako baš hoćemo, maltretirana od Izraela. Tko nam je htio uvaliti kramu od aviona koja nije ni za prodati, je li to bila Ruanda, Katar? To je ta ista vlast. To je bilo prije pet godina i to su strateški saveznici koji su dan ranije potpisali strateški ugovor sa Srbijom o vojnoj suradnji”, rekao je.
Naglasio je da nije riječ o neprijateljima, ali nije ni o strateškim saveznicima, prenosi Index.
Region
ЈANDROKOVIĆ O USTAŠKOM POZDRAVU! “Za dom spremni” BIĆE SANKCIONISAN ako je PROVOKACIJA???

Predsjednik hrvatskog Sabora Gordan Jandroković rekao je da će u Saboru sankcionisati ustaški pozdrav “Za dom spremni” ako bude korišten u smislu veličanja ustaškog režima i NDH.
“Ako vidim da se radi o provokaciji s ciljem veličanja ustaškog režima, tada ću to sankcionisati”, rekao je Jandroković odgovarajući na pitanje da li će kažnjavati poslanici koji upotrebljavaju uzvik “Za dom spremni”.
On je dodao da se poslanici “koriste različitim trikovima” u svojim raspravama i “zakamufliraju” to kroz raspravu, ali da će striktno voditi računa o tome. Jandroković je naveo kako osuđuje ustaški režim i NDH, ali i komunistički totalitarizam, prenose hrvatski mediji.
U inicijativi za izmjenom Krivičnog zakona, SDP predlaže da se uvede novo krivično djelo isticanja obilježja nacionalsocijalizma, fašizma, ustaškog i četničkog pokreta ili režima. Također, predlaže da se korištenje pozdrava “Za dom spremni” počne krivično sankcionisati.
Jandroković je rekao da ga je iznenadio prijedlog SDP-a jer smatra da bi, da im je zaista stalo do toga da se uredi ta problematika, vjerojatno uključili i komunistička obilježja.
Region
VESIĆ PROTIV TUŽIOCA! Krivične prijave protiv Stamenkovića i Josimovića

Bivši ministar saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture Goran Vesić i njegov advokat Nemanja Aleksić podnijeli su danas Višem javnom tužilaštvu u Beogradu krivičnu prijavu protiv javnog tužioca Vrhovnog javnog tužilaštva i predsjednika Visokog savjeta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića i javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu Slobodana Josimovića.
Prema navodima krivične prijave u koju je Tanjug imao uvid, Stamenković je prijavljen za izvršenje krivičnog djela zloupotreba službenog položaja, a Josimović za dva krivična djela kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika, te se od tužilaštva traži da ih procesuira u skladu sa zakonom. Detalji krivične prijave protiv Stamenkovića
Branko Stamenković je, prema navodima prijave, 30. jula, kao predsjednik VST najprije bez zakonskog osnova sazvao vanrednu sjednicu Savjeta, a zatim donio Službenu bilješku o zaključivanju 15. vanredne sjednice Visokog savjeta tužilaštva kojom je meritorno riješio Vesićev zahtjev za izuzeće Vrhovnog javnog tužioca Zagorke Dolovac u predmetu za pad nadstrešnice koju vodi Više javno tužilaštvo u Novom Sadu.
U prijavi se dodaje da je Stamenković bio svjestan da je na taj način povrijedio zakon, jer je trebalo da sazove redovnu sjednicu VST, pozove podnosioca zahtjeva, u ovom slučaju Vesića, te potom da prijedlog na glasanje nakon čega bi se donijelo rješenje o usvajanju, odnosno odbijanju ili odbacivanju zahtjeva.
Umjesto da donese rješenje o prihvatanju ili odbijanju tog zahtjeva – Stamenković je, kako se navodi u prijavi, bio svjestan da takvo rješenje ne može da donese, te je doneo službenu bilješku čime je počinio krivično djelo.
Detalji krivične prijave protiv Joksimovića
Za Josimovića se u prijavi se navodi da je 1. septembra svjesno donio nezakonit akt, jer je na osnovu dopisa VST koji se odnosio na Vesićev zahtjev za izuzeće Zagorke Dolovac, donio četiri nezakonita rješenja kojim je odbacio Vesićeve zahtjeve za izuzeće Vrhovnog javnog tužioca, glavnog javnog tužioca Apelacionog javnog tužilaštva u Novom Sadu, glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu i njegovo izuzeće kao postupajućeg tužioca u tom predmetu.
U prijavi se tvrdi da je Josimović znao da ne postoji nijedan zakonski propis na osnovu koga bi on mogao da odlučuje o zahtevima za izuzeće njemu hijerarhijski viših tužilaca, nego da je sve zahtjeve trebalo da proslijedi nadležnom organu na odlučivanje, čime je postupio suprotno članu 37 Zakona o javnom tužilaštvu.
Josimović je, kako dalje navode u prijavi, nastavio da vrši krivično djelo u kontinuitetu, jer je 5. septembra samostalno i nezakonito odbacio zahtjev za njegovo izuzeće kao postupajućeg tužioca, zahtjev za izuzeće glavnog Višeg javnog tužioca u Novom Sadu i svih javnih tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, zahtev za izuzeće glavnog Apelacionog javnog tužioca u Novom Sadu i svih javnih tužilaca Apelacionog javnog tužilaštva u Novom Sadu, zahtjev za izuzeće Vrhovnog javnog tužioca i svih tužilaca Vrhovnog javnog tužilaštva, a koje je podnio advokat Aleksić.
Tanjug
-
Svijet3 dana ago
LAVROV PODRŽAO REFERENDUM “U BiH se dešava državni udar”
-
Region3 dana ago
SKANDAL U ŠIBENIKU: Ušao u crkvu i pred vjernicima obavio veliku nuždu
-
Svijet3 dana ago
IZRAEL NAPAO KATAR! Tvrde da im je AMERIČKI PREDSJEDNIK dao zeleno svjetlo”
-
Hronika1 dan ago
Vukanoviću ponovo ZAPALJEN AUTOMOBIL (VIDEO)
-
Svijet3 dana ago
NETANJAHU PRIJETI STANOVNICIMA GAZE “Sve ovo je samo uvod”
-
Svijet2 dana ago
HOROR U NEPALU! Premijeru zapalili kuću, MINISTRA GANJALI PO ULICAMA (VIDEO)
-
Hronika2 dana ago
“HOĆU NAZAD, SPUSTITE ME”: Pojavio se cijeli snimak parasejling vožnje prije nego što se Tijana (19) OTKAČILA I POGINULA
-
Politika15 sati ago
SRPSKA UVELA SANKCIJE SLOVENIJI ZBOG DODIKA! “Njihova predsjednica nije dobrodošla”