Hronika
BIO SNAJPERISTA “DŽABRAT AL NUSRE”: Državljanin BiH optužen za terorizam

Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Adnana Ćatića (36) iz Zenice zbog terorizma.
Optuženi se tereti da je tokom 2013. godine isplanirao i realizovao odlazak na ratište u Siriju i pridruživanje terorističkoj organizaciji “Džabrat Al Nusra”, koja djeluje na području Sirije i koja je od strane Savjeta bezbjednosti UN, proglašena terorističkom organizacijom.
Prema prikupljenim dokazima, optuženi Ćatić u navedenoj terorističkoj organizaciji je prošao vojne obuke, djelovao na formacijskom mjestu snajperiste u ovoj terorističkoj skupini i sudjelovao u borbama protiv legalne vojske u Siriji, na kojem se području zadržao oko 8 godina, do 2021. godine, nakon čega je boravio na području Bliskog istoka i Turske, gdje je prije nekoliko mjeseci lociran.
Ćatić je uhapšen i pritvoren 17. novembra prošle godine, a na osnovu potrage raspisane od Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH.
-Prema prikupljenim dokazima, optuženi je 1. jula 2013. godine, napustio BiH sa aerodroma Sarajevo, otišao na teritoriju Turske, odakle je ilegalno prešao na teritoriju Sirije, gdje se priključio terorističkoj organizaciji “Džabrat Al Nusra”. Cilj terorističke organizacije bio je destabilizacija i nasilna promjena političkog i ustavnog poretka na području Sirije- saopšteno je iz Tužilaštva BiH.
U saopštenju se navodi da se optuženi tereti da se pridružio i postao pripadnik terorističke organizacije, čime je počinio krivično djelo organizovanje terorističke grupe i terorizam.
Optužnica je proslijeđena na potvrđivanje Sudu BiH.
Hronika
NASILJE U JAVNOSTI! Ženu pretukao pred prodavnicom – završio u LISICAMA!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Negotinu uhapsili su D. J. (36) iz okoline tog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo nasilničko ponašanje.
On se sumnjiči da se juče u večernjim satima, ispred jedne prodavnice, najprije raspravljao sa 36-godišnjom ženom, a zatim je udario više puta rukama po licu i tijelu, dok žena nije pala na zemlju, nakon čega je nastavio da je udara rukama i nogama, prenosi Tanjug.
Povrijeđena žena je zbrinuta u zdravstvenom centru u Negotinu.
Po nalogu nadležnog Osnovnog javnog tužilaštva u Negotinu, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti priveden tužiocu.
Hronika
AKCIJA MUP-a RS: Osmoro uhapšenih zbog dječije pornografije, MEĐU NJIMA I DVOJE MALOLJETNIKA

U nastavku akcije “Sistem” pripadnici MUP-a RS uhapsili su osam osoba, među kojima i dvoje maloljetnika, a koji se sumnjiče za krivično djelo iskorištavanje djece za pornografiju.
Uhapšeni su A.I. iz Кljuča, M.B. i jedna maloljetna osoba sa područja Banjaluke, M.К. sa područja opštine Кotor Varoš, D.M. i S.P. iz Bijeljine, B.P. iz Doboja i jedna maloljetna osoba sa područja grada Zvornika.
Akciju su realizovali službenici Uprave kriminalističke policije u saradnji sa policijskim upravama Banjaluka, Doboj, Bijeljina i Zvornik koji su postupajući po naredbama nadležnih sudova, izvršili pretrese na jedanaest lokacija za koje se utvrdilo da ih koriste osobe koje se dovode u vezu sa izvršenjem ovih krivičnih djela.
“Prilikom pretresa pronađena su i oduzeta sredstva izvršenja krivičnog djela i to računari, tableti, mobilni telefoni, memorijske kartice, SIM kartice i ostali uređaji za čuvanje digitalnih podataka, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem krivičnog djela. Nakon završene kriminalističke obrade protiv navedenih će nadležnim tužilaštvima biti podnesen izvještaj”, saopšteno je iz policije.
Hronika
U Banjaluci SE ZAPALIO AUTOMOBIL, vozači gasili plamen

Na istočnom tranzitu u Banjaluci, u blizini zgrade “Euroherca”, večeras se zapalio automobil u pokretu.
Zahvaljujući brzoj reakciji prolaznika i drugih vozača, požar je lokalizovan.
Za sada nije poznato da li ima povrijeđenih.
Srpskainfo
-
Banjaluka2 dana ago
KO ĆE VRATITI NARODU PARE? Ustavni sud potvrdio: Odluka o oduzimanju PDV-a Banjaluci je neustavna!
-
Hronika2 dana ago
TALAČKA KRIZA: Avganistanci držali šest migranata zatočene u kući kod Gradiške
-
Zanimljivosti3 dana ago
VASPITAČI DIGLI UZBUNU! Pjesmu koju djeca obožavaju zabranili u vrtićima, EVO I ZAŠTO
-
Politika3 dana ago
NIŠTA OD KAZNE! Odbačena krivična prijava protiv Komšića za govor mržnje
-
Svijet1 dan ago
NETANJAHU TRIJUMFALNO “Izrael je postigao veliku pobjedu!”
-
Region3 dana ago
VUČIĆ POD PRITISKOM SA SVIH STRANA: Traže da pustim 50 pošiljki oružja, rekao sam NE MOŽE!
-
Banjaluka2 dana ago
GRAD BANJALUKA ORGANIZUJE BESPLATAN PREVOZ: Vidovdan u Hramu Hrista Spasitelja i manastiru Gomionica
-
Društvo3 dana ago
MAKLI GA SA CRNE LISTE! Najmoćniji trgovac oružjem Slobodan Tešić više nije pod sankcijama Velike Britanije!