Connect with us

Banjaluka

JOŠ JEDNA NOVOST U BANJALUCI! Mještani Karanovca dobili trotoar uz magistralni put

Gradonačelnik Draško Stanivuković posjetio je naselje Karanovac, gdje je nedavno izgrađen trotoar uz magistralni put prema Karanovcu.

Kako je kazao gradonačelnik, novoizgrađeni trotoar će u značajnoj mjeri poboljšati bezbjednost kretanja pješaka uz magistralni put, a prvenstveno naših mališana.

Riječ je o veoma prometnoj dionici puta i bilo je veoma važno da izgradimo trotoar. U ovoj fazi izgradili smo trotoar u dužini od 600 metara za šta je izdvojeno 100 000KM, a naravno uskoro nastavljamo drugu fazu izgradnje u kojoj će biti izgrađeno još 300 metara – istakao je Stanivuković.
Takođe, dodao je da je u planu i izgradnja trotoara i u Srpskim Toplicama, kod OŠ “Branislav Nušić”, što će našim školarcima u ovom dijelu grada omogućiti bezbjedan put do škole.

Osim toga gradonačelnik je rekao da će Grad nastaviti sa podrškom i ulaganjima u ovaj dio našeg grada.

Zoran Mijić iz Karanovca istakao je da mještani ovaj projekat čekaju 50 godina, te zahvalio gradonačelniku i Gradskoj upravi što su prepoznali važnost ovog projekta, te izdvojili sredstva za ove namjene.

-Ovaj projekat za nas je od životne važnosti, jer je ovo magistralni put, velika je frekvencija saobraćaja, a zbog nepostojanja trotoarana ovom potezu dešavale su se brojne saobraćajne nezgode, čak i sa smrtnim ishodima. Pustiti dijete ili stariju osobu da se kreće ovim dijelom puta bio je ruski rulet – kazao je on.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ “OSVOJIO” ROMANIJU: “Sloboda, ljepota, ali i borba – vrijedilo je svakog koraka!”

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković podijelio je svoje impresije nakon što se popeo na planinu Rumuniju, jednu od najljepših i najizazovnijih destinacija Republike Srpske. Penjanje stazom ferate “Sokolov put” opisao je kao spoj ljepote, slobode, straha i unutrašnje borbe.

– Nevjerovatan osjećaj slobode i ljepote, ali i straha i borbe! Popeo sam se na Rumuniju, stazom koja nije laka, ali donosi nevjerovatan doživljaj. Pogled s vrha vrijedi svakog koraka, rekao je Stanivuković.

Gradonačelnik je istakao i važnost ovog projekta za razvoj lokalnog turizma:

– Hvala vodičima na podršci tokom uspona i svaka čast cijeloj ekipi koja je svojom idejom i entuzijazmom obogatila turističku ponudu ovog dijela Republike Srpske. Vrijedilo je doći – preporučujem svima!

Ferata “Sokolov put” na planini Rumuniji postaje sve popularnija destinacija za ljubitelje adrenalinskog turizma i prirode, a ovaj potez gradonačelnika dodatno podiže svijest o potencijalima domaćih planinskih ljepota.

Stanivukovićev lični primjer i aktivno učešće u promociji lokalnih prirodnih destinacija još jednom pokazuje važnost ličnog angažmana lidera u promociji turizma i zdravih stilova života.

Nastavi čitati

Banjaluka

“ČEGA SE PAMETAN STIDI…” SAVIĆ-BANJAC OŠTRO: SNSD ponižava građane, ruši sistem I UNIŠTAVA BANJALUKU

Gradski odbor SNSD-a je ovaj put prevazišao sam sebe, sad više ne dijele narod na SNSD i ostale, ovaj put dijele škole po principu: direktori bliski predsjedniku Gradskog odbora Vladi Đajiću i oni koji nisu – kaže ona.

SNSD je još jednom pokazao da ima čvrsto opredjeljenje da uništava Banjaluku, urušava sistem i ponižava građane. Tako se, između ostalog, ponosi što pokušava da finansiranje sporta vrati u mračnu eru svojih kadrova, onda kada su klubovi dobijali novac prema stranačkoj podobnosi i ličnoj simpatiji. Sreća, to vrijeme je daleko iza nas.

Rekla je ovo Mirna Savić-Banjac, gradski menadžer i predsjednik Gradskog odbora PDP Banjaluka, dodajući da se SNSD takođe se hvali činjenicom da pokušavaju direktno dati novac udruženju koje je po njihovoj mjeri (Pantheon), dok sva druga udruženja za njih nisu važna.

– Moguće je i da SNSD ne zna, ali je prilika da saznaju da Banjaluka godinama raspisuje javne pozive za sufinansiranje raznih projekata, od kulture, preko udruženja građana i projekata za osobe sa invaliditetom. To što neko pomaže SNSD – disku je samo u svijetu SNSD-a razlog da mu se daju ogromne pare. U svijetu normalnih ljudi i uprava koje vode računa o procedurama, to nije moguće – kaže Savić-Banjac.

Još više čudi, dodaje ona, da je SNSD odlučio da uzima novac od jedne, a daje drugoj školi, pogotovo jer je poznato da su svi direktori upravo iz redova SNSD-a i njihovih koalicionih partnera.

– Gradski odbor SNSD-a je ovaj put prevazišao sam sebe, sad više ne dijele narod na SNSD i ostale, ovaj put dijele škole po principu: direktori bliski predsjedniku Gradskog odbora Vladi Đajiću i oni koji nisu. Otvoreno i jasno daju novac na stavke koje je nemoguće sprovesti u djelo, očajnički pokušavajući da ubace dodatne milione u privatne džepove, pa i amandmane ponosno objavljuju i ističu svoje nakaradne i loše namjere prema Banjalučanima – kaže Savić-Banjac.

Ističe uvjerenost i da se samo rukovodstvo SNSD-a hvata za glavu kad vidi ove amandmane i cjelokupno djelovanje rukovodstva Gradskog odbora, ali da, kako kaže, očigledno nemaju snage da se izbore sa stihijom koja ih je preuzela i ruši sve pred sobom.

– I za kraj, šta bi Stanivuković i uprava kojom rukovodi tek uradili da ih nisu blokirali? Rezultati će se uskoro pokazati, snažniji nego ikad – poručuje Savić-Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

SKUPŠTINSKA VEĆINA BEZ SLUHA ZA SPORTISTE: Olimpijski bazen u Banjaluci od danas definitivno zatvorio vrata za sve

Gradski olimpijski bazen je zatvoren od danas za sve posjetioce.

Na ulaznim vratima Gradskog olimpijskog bazena stoji obavještenje da zbog nepostojanja elementarnih uslova za rad od danas bazen neće biti dostupan za sportske i rekreativne aktivnosti.

“Nadamo se brzom rješavanju problema i molimo za razumjevanje”, stoji na obavještenju.

Rad gradskog olimpijskog bazena doveden je u pitanje nakon što je na posljednjoj sjednici Skupštine grada Banjaluka smanjen grant javnom preduzeću „Akvana“ u iznosu od skoro milion maraka. „Akvana“ upravlja gradskim olimpijskim bazenom.

Nastavi čitati

Aktuelno