Banjaluka
“BANJALUČKA ZIMA” OBORILA SVE REKORDE, a sada je pred nama još SPEKTAKULARNIJE “BANJALUČKO PROLJEĆE”

-Tokom održavanja manifestacicje „Banjalučka zima“ zabilježeno je znatno povećanje posjeta u Banjoj Luci – za čak 75 odsto u odnosu na prethodne dvije godine. To je za oko hiljadu noćenja više u zimskom periodu nego prethodnih godina.
Kazala je ovo savjetnica gradonačelnika Milada Šukalo, koja je dodatno poručila da su ugostitelji, koji su radili u sklopu „Zimzobala“ to i potvrdili.
-Prije nekoliko dana održali smo sastanak sa ugostiteljima koji su imali priliku da rade i djeluju u okviru „Zimzobala“. Upravo oni su nam potrvdili da je ova godina, u odnosu na prethodne dvije, bila rekordna po posjećenosti, njihovoj zaradi ali i količini posla. Mi moramo da kažemo da je tome doprinijelo više od 300 sati različitog programa svaki dan koje je Grad organizovao. Dodatno, tu su bili i sjajni koncerti koji su održani za Novu godinu i popularnu reprizu, a koji su Banju Luku postavili u centar dešavanja u cijelom regionu – kazala je Šukalo.
Naglasila je kako zvanični podaci svjedoče o tome da je broj posjeta i noćenja u Banjoj Luci veći nego prethodnih godina.
-To su oni zvanični podaci kada govorimo o prijavi boravaka i plaćanju boravišne takse, ali u realnosti oni su zasigurno veći. Sve to nam na kraju govori, ne samo to da smo u usponu, nego i to da postajemo top turistička destinacija. Iz godine u godinu, pored turista iz regije, koji su najčešći posjetioci u našem gradu, mi bilježimo sve veći broj gostiju koji u Banju Luku dolaze letovima koji su povezani sa evropskim destinacijama. To su gosti koji se tradiiconalno vraćaju. Prepoznaju nas po srdačnosti, toplini, gotoljubivost koju ne mogu da osjete svugdje. Vraćaju nam se gosti iz Njemačke, Belgije, gosti iz cijele Evrope – kazala je ona.
Dodala je i to kako su ove godine naš grad posjetili turisti iz dalekih zemalja, odnosno Kine, Koreje, Japana, Južne Amerike i slično.
-Sve to govori da postajemo ozbiljna turistička destinacija, te da upravo zbog toga moramo da radimo i na smejštajnim kapacitetima. Banja Luka bilježi posjećenost tokom cijele godine i tu imamo šansu kada je riječ i o razvoju kongresnog turizma. Ipak, surećemo se s tim da nemamo dovoljan broj smještanih kapaciteta, te će za nas od velike važnosti zasigurno biti izgradnja novog hotela „Palas“, što je pokrenuo gradonačelnik Stanivuković, a koji će pored velikog broja smještajnih kapaciteta imati na raspolaganju i kongresnu salu. Svakako, naša želja je, da pored ovoga, izgradimo i još nekoliko hotela manjeg smještajnog kapaciteta, ali uz to moramo mnogo i da radimo na promociji ruralnog turizma, kao i izgradnji smještajnog kapaciteta u ruralnom prostoru – istakla je ona.
Šukalo je iskoristila priliku i da najavi mnoštvo događaja koje gradska administracija uveliko priprema kada je u pitanju manifestacija „Banjalučko proljeće“.
-Moram da kažem da mi volimo da rušimo rekorde. „Banjalučko proljeće“ je takođe naš prepoznatljiv brend, a ove godine očekuju nas sjajni događaji, za koje već sada postoje upiti turističkih agencija koji žele da dovedu goste u Banju Luku. Nije samo proljeće period koji je interesantan turistima koji dolaze u Banju Luku, mi imamo da ponudimo i različite sadržaje tokom cijele godine. Ipak, kada je riječ o „Banjalučkom proljeću“, ove godine očekuje nas veliki broj koncertnih aktivnosti, a cilj nam je i da u novom gradskom parku, koji se trenutno gradi, imamo binu gdje možemo da organizujemo različite kocnerte. Moramo da spomenemo manifestaciju „Trotoart“, gdje ćemo i ove godine zasigurno prevazići sebe kada je riječ o organizaciji ovog događaja. Obećavamo još veći spektakl – poručila je Milada Šukalo.
Šukalo je dodala i to kako je ova gradska administracija na inicijativu gradonačelnika Stanivukovića krenula u izgradnju zelenih oaza i parkova, koji će zasigurno obogatiti turističku ponudu našeg grada.
Banjaluka
MILANOVIĆ “Ljudi, radite svoj posao. Grad od 200 hiljada stanovnika ima mnogo potreba, SKUPŠTINA JE NEOPHODNA”

Odbornici u Laktašima odbacili su presudu Miloradu Dodiku, što je odbornika PDP-a Dragana Milanovića podsjetilo na jednu anegdotu iz prošlosti.
– Ovo nepriznavanje presude od strane lokalnog parlamenta me podsjetilo na anegdotu kada je opštinski komitet Komunističke partije u Kalinoviku zakazao sjednicu da osudi invaziju Sovjetskog Saveza na Čehoslovačku 1968. godine – rekao je Milanović.
Dodao je da bi, po uzoru na Laktaše, bilo dobro da i rukovodstvo banjalučke Skupštine zakaže sjednicu kako bi prekinulo višemjesečni nerad, jer ih zakon obavezuje da održe barem jedno zasjedanje u roku od 60 dana, a taj rok ističe za desetak dana.
– Ljudi, radite svoj posao. Grad od 200 hiljada stanovnika ima mnogo potreba i neophodno je da Skupština zasjeda redovno. Ako ste nezadovoljni radom gradske uprave, to je prilika da na sjednici to i kažete, a ne da ne radimo nikako – poručio je Milanović.
On je kritikovao i praksu skupštinske većine da formira “neke nepotrebne komisije” kako bi politički poentirali, dok donošenje odluka važnih za građane nikako ne dolazi na dnevni red.
Banjaluka
Mirna Savić Banjac “SPS OČIGLEDNO NE ŽIVI U BANJALUCI, inače bi znali koliko se radi na održavanju grada”

Predsjednica Gradskog odbora PDP-a i gradski menadžer, Mirna Savić Banjac, oštro je reagovala na navode GrO SPS-a da se ulice Banjaluke ne peru dovoljno često.
„SPS je poznat po dobrom znanju i zvanju, ali očigledno je da njihovi članovi ne žive u Banjaluci, već vrijeme provode na nekim drugim destinacijama. Da žive ovdje, znali bi da se ulice redovno peru. Održavanje grada podrazumijevalo je pranje preko 100 ulica, više od 20 dječijih i sportskih igrališta, plaže, pothodnike i pasarele – od Piskavice, Zalužana, Potkozarja i drugih mjesnih zajednica. O svemu tome redovno se izvještavaju građani, radi se i noću, jer je već mjesecima na snazi velika akcija održavanja grada“, naglasila je Savić Banjac.
Ona dodaje da je gradu najvažnije da su građani zadovoljni, a ne političke poruke bez uvida u stvarno stanje.
„SPS hitno mora naći ljude koji žive u Banjaluci da im pišu saopštenja, jer u posljednjih pola godine stalno imaju promašaje ne samo gola, nego promaše i loptu“, poručila je Savić Banjac.
Banjaluka
SELAK SE OPET PROVALIO! SPS traži pranje ulica u Banjaluci, ne znaju da se peru svake noći

Gradski odbor Socijalističke partije Srpske Banjaluka izražava zabrinutost zbog činjenice da se ulice grada već duže vrijeme ne peru, iako je to nekada bila redovna praksa.
Saopšteno je ovo iz SPS i sve bi bilo u redu da ulice u Banjaluci nisu oprane i sinoć i svake prethodne noći, kao što se to inače radi noću, da se izbjegnu gužve koje bi nastale kada bi se ulice prale po danu.
Navode da su prije samo nekoliko godina, ulicama Banjaluke svakodnevno prolazili kamioni za pranje, doprinoseći urednosti, higijeni i zdravlju naših sugrađana.
– Danas, nažalost, imamo sasvim suprotnu sliku – prašina, prljavština i povećan rizik od zaraza postali su naša svakodnevica. Ovakvo stanje je nedopustivo za grad veličine i značaja Banjaluke. Pozivamo nadležne u Gradskoj upravi Banjaluka da bez odlaganja, već od večeras, organizuju redovno pranje ulica, svako veče, kao što je to ranije bilo – navodi se u saopštenju SPS koji očegledno ne interesuje istina nago želja da se na bilo koji način kritikuje gradonačelnik Banjaluke.
Vrijedni radnici su i sinoć prali ulice, kako bi Banjaluka bila čista i uredna kao i uvijek do sada.
-
Horoskop11 sati ago
HOROSKOPSKI ZNAKOVI KOJE PRATI SREĆA! Jeste li među njima?
-
Politika15 sati ago
STANIVUKOVIĆ KAO GLAS RAZUMA “Dodik više nije predsjednik Republike Srpske, ali borićemo se protiv novih nametanja!”
-
Politika3 dana ago
ZA NJEGA ODLAZAK NIJE OPCIJA! Dodik najavio seriju referenduma
-
Politika3 dana ago
DODIK BEZ MANDATA – otvoreno pitanje: Ko je šef Republike Srpske?
-
Region2 dana ago
Zbog SPOMENIKA vojvodi ĐURIŠIĆU – ODREĐEN PRITVOR
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ “PDP ostaje dosljedan – nećemo izlaziti na izbore, ali ako bude neizbježno, PODRŽAĆEMO NESTRANAČKOG KANDIDATA”
-
Društvo2 dana ago
PROMJENE NA GRANICAMA EU! Nova pravila od OKTOBRA
-
Svijet1 dan ago
Evropa o strahu od dogovora Putin – Tramp: “Mogli bismo ostati fusnota u istoriji”